Silnice II/388

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Silnice II/388
Mapa
Map
Základní údaje
ProvozovatelKraj Vysočina
ZačátekBohdalov, II/353
KonecRovečné, II/362
Celková délka50 km
    v provozu:50 km
StátČeskoČesko Česko
Region
 • Kraj Vysočina
 • silnice z Radešína do Bohdalce
  silnice z Radešína do Bohdalce
  Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
  Některá data mohou pocházet z datové položky.

  Silnice II/388 je silnice II. třídy v okrese Žďár nad Sázavou v Kraji Vysočina. Spojuje obce Rovečné, Vír, Bystřice nad Pernštejnem, Bobrová, Ostrov nad Oslavou a Bohdalov.

  Trasa silnice[editovat | editovat zdroj]

  Odpojení od silnice II/362 (u Rovečného) – VěstínVírHrdá VesBystřice nad PernštejnemRodkovHorní RožínkaZvole (krátké napojení na silnici II/385) – Horní Bobrová (napojení na silnici II/360) – Dolní Bobrová (odpojení od silnice II/360) – RadešínBohdalecOstrov nad Oslavou (krátké napojení na silnice II/354 a I/37) – KotlasyBřezí nad OslavouPokojovBohdalov – napojení na silnici II/353 (u Bohdalova).

  Ve Víru se připojuje silnice II/387 a v Bystřici nad Pernštejnem silnice II/357. V Bystřici nad Pernštejnem křižuje silnici I/19.

  Vodstvo na trase[editovat | editovat zdroj]

  U odbočky k zemědělskému družstvu u Rovečného vede přes Rovečenský potok, ve Víru přes Svratku a Bystřici (znovu v Bystřici nad Pernštejnem), v Rodkově přes Nedvědičku, u Míčova mlýna u Zvole přes Olešnou, mezi Horní a Dolní Bobrovou přes Bobrůvku, u odbočky na hájenky Polák přes Sucký potok a v Ostrově nad Oslavou přes Oslavu a Bohdalovský potok (znovu u Kotlas).

  U chatové osady Rendlíček u Březí nad Oslavou prochází po hrázi rybníka Rendlíček a v Bohdalově po hrázi Záhumenního rybníka.

  Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]