Silnice I/56

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Silnice I/56
SilniceI56.svg
Základní údaje
Provozovatel: Ředitelství silnic a dálnic
Začátek: Opava
49°56′43″ s. š., 17°55′15″ v. d.
Konec: Hlavatá
49°24′58″ s. š., 18°22′4″ v. d.
Celková délka: 90,8 km
v provozu: 90,8 km
Region:
Frýdlant nad Ostravicí, silnice 56, 01.jpg
Silnice I/56 ve Frýdlantu nad Ostravicí

Silnice I/56 začíná v Opavě a směrem k Ostravě protíná tři města Kravaře, Dolní Benešov a Hlučín. Celý tento úsek je na průjezd velmi časově náročný, protože vede ve dvou pruzích a na velké části je rychlost omezena na 50 km/h kvůli průjezdu obcemi a železničním přejezdům.

Po příjezdu do Ostravy se silnice kříží s Dálnicí D1 velkou okružní křižovatkou a poté pokračuje dále nově vybudovanou čtyřpruhovou silnicí ke křižovatce se silnicí II/647 a dále až k Českobratrské ulici ve čtyřech pruzích. Za křížením s Českobratrskou ulicí je asi půl kilometru silnice dvoupruhová a na začátku Místecké ulice se opět rozšiřuje na čtyři pruhy a pokračuje dále na jih jako průtah přes Ostravu až k městské části Ostrava-Hrabová.

Zde silnice I/56 začíná jako dálnice D56 a vede dále k Frýdku-Místku, kde před křižovatkou se silnicí I/48 D56 končí a pokračuje dále jako čtyřpruhová, již směrově nedělená silnice I. třídy. Po výjezdu z Frýdku-Místku pokračuje ve čtyřech pruzích směrově nedělená až k Frýdlantu nad Ostravicí, kde se na křižovatce se silnicí II/483 zužuje na dvoupruhovou a pokračuje dále přes Ostravici na jih do Beskyd. Za obcí Ostravice stoupá k přehradě Šance a dále vede četnými zatáčkami jako horská silnice přes Bílou až ke křižovatce se silnicí I/35 kde končí.

Celkově měří silnice I/56 90,8 km. Tato silnice je spíše regionálního významu a slouží především jako spojnice Ostravské aglomerace s turistickými cíli v Beskydech.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]


Související články[editovat | editovat zdroj]