Silnice II/357

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Silnice II/357
SilniceII357.svg
Základní údaje
Provozovatel Pardubický kraj, Kraj Vysočina
Začátek Choceň, II/317
Konec Bystřice nad Pernštejnem, II/388
Celková délka 66,7 km
    v provozu: 66,7 km
Stát ČeskoČesko Česko
Region
 • Pardubický kraj
 • Kraj Vysočina
 • Chybí zde svobodný obrázek
  Některá data mohou pocházet z datové položky.

  Silnice II/357 je silnice II. třídy v Pardubickém kraji a v Kraji Vysočina. Spojuje Choceň, Vysoké Mýto, Nové Hrady, Jimramov, Dalečín a Bystřici nad Pernštejnem.

  Trasa silnice[editovat | editovat zdroj]

  Odpojení od silnice II/317 (v Chocni) – DvořiskoVysoké Mýto (krátké napojení na silnici I/35) – LhůtaZádolí/StříhanovLibecinaDvořištěLeštinaMokrá LhotaNové Hrady (napojení na silnici II/358) – Polanka (odpojení od silnice II/358) – Bor u SkutčeProsečPasekyBorová (krátké napojení na silnici I/34) – BetlémLandrátyTelecíLačnov (napojení na silnici II/353) – Borovnice (odpojení od silnice II/353) – Jimramov (krátké napojení na silnici II/360) – StrachujovUnčínDalečínPísečnéBystřice nad Pernštejnem (napojení na silnici II/388).

  U Leštiny se napojuje silnice II/356 a v Jimramově silnice II/375. V Proseči se kříží se silnicí II/359 a v Bystřici nad Pernštejnem se silnicí I/19.

  Vodstvo na trase[editovat | editovat zdroj]

  Ve Vysokém Mýtě vede přes Loučnou a Mlýnský potok, v Nových Hradech přes Novohradku, v Borové přes Černý potok, v Jimramově přes Fryšávku, mezi Jimramovem a Strachujovem přes Věcovský potok, mezi Dalečínem a odbočkou na Velké Janovice přes Janovický potok a v Bystřici nad Pernštejnem přes Bystřici.