Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2013

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2013

Rusko Rusko
Datum 26.12.2012 - 5.1.2013
Pořadí 37. ročník
Města Ufa
Arény Ufa Arena
Palác sportu (Ufa)
Počet účastníků 10
Počet zápasů 31
Počet gólů 220
Nejlepší střelec USA John Gaudreau (7 gólů)
Nejlepší nahrávač Kanada Ryan Nugent-Hopkins (11 nahrávek)
Nejproduktivnější Kanada Ryan Nugent-Hopkins (15 bodů)
Nejlepší brankář USA John Gibson
Zlato USA USA
Stříbro Švédsko Švédsko
Bronz Rusko Rusko
Postupující Norway Norsko
Sestupující Latvia Lotyšsko
Návštěvnost 110 175
MSJ 2012 MSJ 2014

Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2013 se konalo od 26. prosince 2012 do 5. ledna 2013 v ruském městě Ufa.

Stadiony[editovat | editovat zdroj]

Ufa Ufa
Ufa Arena
Kapacita: 7 950
17 zápasů
Palác sportu
Kapacita: 3 900
14 zápasů
Уфа-арена 11.11.07.JPG Ice Palace Salavat Yulaev.jpg

Herní systém[editovat | editovat zdroj]

Ve dvou základních skupinách si zahrálo vždy pět týmů každý s každým. Vítězství se počítalo za tři body, v případě nerozhodného výsledku si oba týmy připsaly bod a následovalo 5 min. prodloužení a samostatné nájezdy. Tato kritéria rozhodovala o držiteli bonusového bodu.

Vítězové základních skupin postoupili přímo do semifinále, druhý a třetí tým ze skupiny sehrály čtvrtfinálový zápas. Čtvrté a páté týmy z obou skupin se utkaly ve skupině o udržení, ze které sestoupil nejhorší celek. Také se hrály zápasy o páté a třetí místo, ve kterých se střetli poražení z play-off.

V play-off se v případě nerozhodného výsledku prodlužovalo deset minut (ve finále dvacet), případně následovala trestná střílení.[1]

Základní skupiny[editovat | editovat zdroj]

Skupina A[editovat | editovat zdroj]

Tabulka[editovat | editovat zdroj]

Tým   SWE     Česko     SUI     Finsko     LAT       Z     V     VP     PP     P     Skóre     Body  
 1. Švédsko Švédsko xxx 4–1 3–2 n 7–4 5–1   4 3 1 0 0 19 – 8 11
 2. Česká republika Česko 1–4 xxx 4–3 p 3–1 4–2   4 2 1 0 1 12 – 10 8
 3.   Switzerland Švýcarsko 2–3 n 3–4 p xxx 4–5 n 7–2   4 1 0 3 0 16 – 14 6
 4. Finsko Finsko 4–7 1–3 5–4 n xxx 5–1   4 1 1 0 2 15 – 15 5
 5. Latvia Lotyšsko 1–5 2–4 2–7 1–5 xxx   4 0 0 0 4 6 – 21 0

Zápasy[editovat | editovat zdroj]

26. prosince 2012
08:30 h SEČ
Lotyšsko Latvia 1 – 5
(1-3, 0-2, 0-0)
Finsko Finsko Palác sportu
Návštěva: 1 457
Zpráva

26. prosince 2012
13:00 h SEČ
Česko Česká republika 1 – 4
(0-2, 0-1, 1-1)
Švédsko Švédsko Palác sportu
Návštěva: 1 921
Zpráva

27. prosince 2012
13:00 h SEČ
Švýcarsko Switzerland 7 – 2
(2-1, 3-1, 2-0)
Latvia Lotyšsko Palác sportu
Návštěva: 1 135
Zpráva

28. prosince 2012
08:30 h SEČ
Finsko Finsko 1 – 3
(0-2, 1-0, 0-1)
Česká republika Česko Palác sportu
Návštěva: 2543
Zpráva

28. prosince 2012
13:00 h SEČ
Švédsko Švédsko 3 – 2 sn
(0-1, 1-1, 1-0 + 0-0, 1-0)
Switzerland Švýcarsko Palác sportu
Návštěva: 2 359
Zpráva

29. prosince 2012
13:00 h SEČ
Lotyšsko Latvia 1 – 5
(0-1, 1-1, 0-3)
Švédsko Švédsko Palác sportu
Návštěva: 1856
Zpráva

30. prosince 2012
08:30 h SEČ
Finsko Finsko 5 – 4 sn
(0-2, 2-0, 2-2 + 0-0, 1-0)
Switzerland Švýcarsko Palác sportu
Návštěva: 2 354
Zpráva

30. prosince 2012
13:00 h SEČ
Česko Česká republika 4 – 2
(1-1, 1-0, 2-1)
Latvia Lotyšsko Palác sportu
Návštěva: 1 756
Zpráva

31. prosince 2012
08:30 h SEČ
Švýcarsko Switzerland 3 – 4 pp
(1-1, 0-2, 2-0 + 0-1)
Česká republika Česko Palác sportu
Návštěva: 1 754
Zpráva

31. prosince 2012
13:00 h SEČ
Švédsko Švédsko 7 – 4
(3-1, 2-2, 2-1)
Finsko Finsko Palác sportu
Návštěva: 1543
Zpráva

Skupina B[editovat | editovat zdroj]

Tabulka[editovat | editovat zdroj]

Tým   Kanada     RUS     USA     Slovensko     Německo       Z     V     VP     PP     P     Skóre     Body  
 1. Canada Kanada xxx 4–1 2–1 6–3 9–3   4 4 0 0 0 21 – 8 12
 2. Rusko Rusko 1–4 xxx 2–1 3–2 p 7–0   4 2 1 0 1 13 – 7 8
 3. USA USA 1–2 1–2 xxx 9–3 8–0   4 2 0 0 2 19 – 7 6
 4. Slovakia Slovensko 3–6 2–3 p 3–9 xxx 2–1 p   4 0 1 1 2 12 – 20 3
 5. Germany Německo 3–9 0–7 0–8 1–2 p xxx   4 0 0 1 3 5 – 28 1

Zápasy[editovat | editovat zdroj]

26. prosince 2012
10:30 h SEČ
Německo Germany 3 – 9
(1-2, 2-5, 0-2)
Canada Kanada Ufa Arena
Návštěva: 3 618
Zpráva

26. prosince 2012
15:00 h SEČ
Slovensko Slovakia 2 – 3 pp
(0-1, 1-1, 1-0 + 0-1)
Rusko Rusko Ufa Arena
Návštěva: 6 221
Zpráva

27. prosince 2012
15:00 h SEČ
USA USA 8 – 0
(3-0, 3-0, 2-0)
Germany Německo Ufa Arena
Návštěva: 1 378
Zpráva

28. prosince 2012
10:30 h SEČ
Kanada Canada 6 – 3
(0-2, 4-1, 2-0)
Slovakia Slovensko Ufa Arena
Návštěva: 2 818
Zpráva

28. prosince 2012
15:00 h SEČ
Rusko Rusko 2 – 1
(1-0, 0-1, 1-0)
USA USA Ufa Arena
Návštěva: 7 620
Zpráva

29. prosince 2012
15:00 h SEČ
Německo Germany 0 – 7
(0-3, 0-1, 0-3)
Rusko Rusko Ufa Arena
Návštěva: 7025
Zpráva

30. prosince 2012
10:30 h SEČ
Kanada Canada 2 – 1
(2-0, 0-0, 0-1)
USA USA Ufa Arena
Návštěva: 6 985
Zpráva

30. prosince 2012
15:00 h SEČ
Slovensko Slovakia 2 – 1 pp
(0-0, 0-1, 1-0 + 1:0)
Germany Německo Ufa Arena
Návštěva: 1 578
Zpráva

31. prosince 2012
11:00 h SEČ
USA USA 9 – 3
(5-2, 3-0, 1-1)
Slovakia Slovensko Ufa Arena
Návštěva: 2 160
Zpráva

31. prosince 2012
15:00 h SEČ
Rusko Rusko 1 – 4
(1-2, 0-1, 0-1)
Canada Kanada Ufa Arena
Návštěva: 7 988
Zpráva

Skupina o udržení[editovat | editovat zdroj]

Poznámka: Zápasy FinskoLotyšsko 5 – 1 a SlovenskoNemecko 2 – 1 po prodloužení byli započteny ze základní skupiny.

Tím   Finsko     Slovensko     Německo     LAT       Z     V     VP     PP     P     Skóre  

  Body  

 1. Finsko Finsko xxx 11–4 8–0 5–1   3 3 0 0 0 24 – 5 9
 2. Slovakia Slovensko 4–11 xxx 2–1 p 5–3   3 1 1 0 1 11 – 15 5
 3. Germany Německo 0–8 1–2 p xxx 5–2   3 0 0 1 1 6 – 12 4
 4. Latvia Lotyšsko 1–5 3–5 2–5 xxx   3 0 0 0 3 6 – 15 0
2. ledna 2013
12:00 h SEČ
Finsko Finsko 8 – 0
(1-0, 2-0, 5-0)
Germany Německo Palác sportu
Návštěva: 1 308
Zpráva

3. ledna 2013
12:00 h SEČ
Slovensko Slovakia 5 – 3
(1-1, 2-0, 2-2)
Latvia Lotyšsko Palác sportu
Návštěva: 1457
Zpráva

4. ledna 2013
10:00 h SEČ
Německo Germany 5 – 2
(0-1, 3-0, 2-1)
Latvia Lotyšsko Palác sportu
Návštěva: 1 382
Zpráva

4. ledna 2013
14:00 h SEČ
Finsko Finsko 11 – 4
(3-0, 4-3, 4-1)
Slovakia Slovensko Palác sportu
Návštěva: 1 352
Zpráva

Play off[editovat | editovat zdroj]

Čtvrtfinále[editovat | editovat zdroj]

2. ledna 2013
10:00 h SEČ
Česko Česká republika 0 – 7
(0-1, 0-5, 0-1)
USA USA Ufa Arena
Návštěva: 3 247
Zpráva

2. ledna 2013
14:00 h SEČ
Rusko Rusko 4 – 3 sn
(1-1, 1-1, 1-1 + 0-0, 1-0)
Switzerland Švýcarsko Ufa Arena
Návštěva: 7 530
Zpráva

Semifinále[editovat | editovat zdroj]

3. ledna 2013
10:00 h SEČ
Kanada Canada 1 – 5
(0-2, 0-2, 1-2)
USA USA Ufa Arena
Návštěva: 4 781
Zpráva

3. ledna 2013
14:00 h SEČ
Švédsko Švédsko 3 – 2 sn
(2-0, 0-1, 0-1 + 0-0, 1-0)
Rusko Rusko Ufa Arena
Návštěva: 7 698
Zpráva

O 5. místo[editovat | editovat zdroj]

4. ledna 2013
14:00 h SEČ
Česko Česká republika 4 – 3
(1-0, 2-2, 1-1)
Switzerland Švýcarsko Ufa Arena
Návštěva: 1 733
Zpráva

O 3. místo[editovat | editovat zdroj]

5. ledna 2013
10:00 h SEČ
Kanada Canada 5 – 6 pp
(2-3, 2-1, 1-1 + 0-1)
Rusko Rusko Ufa Arena
Návštěva: 7 617
Zpráva

Finále[editovat | editovat zdroj]

5. ledna 2013
14:00 h SEČ
Švédsko Švédsko 1 – 3
(0-0, 1-2, 0-1 )
USA USA Ufa Arena
Návštěva: 6 001
Zpráva

Statistiky[editovat | editovat zdroj]

Tabulka produktivity[editovat | editovat zdroj]

Poř. Hráč Stát Z G A B
1 Ryan Nugent-Hopkins Canada Kanada 6 4 11 15
2 Joel Armia Finsko Finsko 6 6 6 12
3 Markus Granlund Finsko Finsko 6 5 7 12
4 Teuvo Teravainen Finsko Finsko 6 5 6 11
5 John Gaudreau USA USA 7 7 2 9
6 Marko Daňo Slovakia Slovensko 6 4 5 9
7 Jacob Trouba USA USA 7 4 5 9
8 Jonathan Huberdeau Canada Kanada 6 3 6 9
9 JT Miller USA USA 7 2 7 9
10 Mark Scheifele Rusko Rusko 6 5 3 8

Úspěšnost brankářů[editovat | editovat zdroj]

(odchytáno minimálně 40% minut svého týmu)

Poř. Hráč Země Min. IG Pr. G/Z % úsp. zák. Čistá konta
1 John Gibson USA USA 398:07 9 1.36 95.54 1
2 Andrej Vasilvskij Canada Kanada 264:50 8 1.81 95.00 1
3 Niklas Lundstrom Švédsko Švédsko 224:25 6 1.60 94.39 0
4 Andrej Makarov Rusko Rusko 180:31 9 2.99 93.28 0
5 Melvin Niffeler Switzerland Švýcarsko 261:39 16 3.67 90.24 0

Turnajová ocenění[editovat | editovat zdroj]

Brankář Obránce Útočníci
Ceny direktoriátu IIHF USA John Gibson (Nejužitečnější hráč) USA Jacob Trouba Kanada Ryan Nugent-Hopkins
All-Star Tým (podle médií) USA John Gibson USA Jacob Trouba USA Jake McCabe Kanada Ryan Nugent-Hopkins Švédsko Filip Forsberg USA John Gaudreau

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

USA USA Zlatá medaile

Brankáři: John Gibson, Jon Gillies, Garret Sparks
Obránci: Shayne Gostisbehere, Seth Jones, Jake McCabe, Connor Murphy, Mike Reilly, Pat Seiloff, Jacob Trouba
Útočníci: Cole Bardreau, Riley Barber, Tyler Biggs, Alex Galchenyuk, John Gaudreau, Rocco Grimaldi, Ryan Hartman, Sean Kuraly, Mario Lucia, JT Miller, Blake Pietila, Vince Tocheck, Jim Vesey.
Hlavní trenér: Phil Housley.

Švédsko Švédsko Stříbrná medaile

Brankáři: Joel Lassinantti, Niklas Lundström, Oscar Dansk
Obránci: Linus Arnesson, Rasmus Bengtsson, Christian Djoos, Emil Djuse, Robert Hägg, Tom Nilsson, Mikael Wikstrand
Útočníci: Viktor Arvidsson, Jeremy Boyce, Sebastian Collberg, Jacob de la Rose, Filip Forsberg, William Karlsson, Elias Lindholm, Emil Molin, Rickard Rakell, Victor Rask, Filip Sandberg, Nick Sörensen, Alexander Wennberg.
Hlavní trenér: Roger Rönnberg.

Rusko Rusko Bronzová medaile

Brankáři: Andrej Makarov, Igor Ustinskij, Andrej Vasilevskij
Obránci: Kyrill Djakov, Jaroslav Dyblenko, Pavel Koledov, Andrej Mironov, Nikita Nesterov, Artjom Sergejev, Albert Jarulin
Útočníci: Michail Grigorenko, Kyrill Kapustin, Alexandr Chochlačev, Jaroslav Kosov, Nikita Kučerov, Jevgenij Mozer, Valerij Ničuškin, Maxim Šalunov, Andrej Sigarjov, Anton Slepyšev, Vladimir Tkačjov, Nail Jakupov, Daniil Žarkov.
Hlaviní trenér: Michail Varnakov.

I. divize[editovat | editovat zdroj]

Skupina A (ve Francii)[editovat | editovat zdroj]

Tým Z V VP PP P VG IG B
1. Norway Norsko 5 4 1 0 0 19 7 14
2. Belarus Bělorusko 5 4 0 0 1 21 10 12
3. Denmark Dánsko 5 3 0 1 1 20 15 10
4. Slovenia Slovinsko 5 1 1 0 3 13 14 5
5. Austria Rakousko 5 1 0 1 3 13 21 4
6. France Francie 5 0 0 0 5 9 28 0
postup do elitní skupiny sestup do skupiny B I. divize
9. prosince 2012
12:00
Slovinsko Slovenia 0–2
(0–1, 0–1, 0–0)
Belarus Bělorusko Amiens Coliseum, Amiens
Návštěvnost: 223
Zpráva
Luka Gracnar Brankáři Jan Šelepňov Rozhodčí:
GBR Tom Darnell
Čároví:
FRA Matthieu Barbez
FRA Thomas Caillot
0–1
0–2
03:06 – A. Gavrus (O. Misjul
16 min. Tresty 10 min.
16 Střely 51
9. prosince 2012
15:30
Rakousko Austria 1–4
(0–1, 1–1, 0–2)
Norway Norsko Amiens Coliseum, Amiens
Návštěvnost: 588
Zpráva
David Kickert Brankáři Steffen Soberg Rozhodčí:
Finsko Ansi Salonen
Čároví:
GBR Scott Dalgleish
Dánsko Jacques Riisom-Birker


J. Bischofberger (A. Cijan) – 27:08
0–1
0–2
1–2
1–3
1–4
14:34 – S. Weberg (M. Trettenes, E. Lesund)
24:25 – A. Heier (J. Knutsen, S. Soberg)

55:16 – M. Soberg (A. Heier, E. Saltsen)
55:55 – E. Salo (N. Andersen, D. Froystad)
18 min. Tresty 10 min.
25 Střely 44

Skupina B (na Ukrajině)[editovat | editovat zdroj]

Tým Z V VP PP P VG IG B
1. Poland Polsko 5 4 0 0 1 20 9 12
2. Kazachstán Kazachstán 5 3 1 0 1 16 9 12
3. Italy Itálie 5 3 0 0 2 15 6 9
4. Ukraine Ukrajina 5 2 1 1 1 8 7 9
5. Velká Británie Velká Británie 5 1 0 1 3 7 14 3
6. Chorvatsko Chorvatsko 5 0 0 0 5 1 19 0
postup do skupiny A I. divize sestup do skupiny A II. divize

II. divize[editovat | editovat zdroj]

Skupina A (v Rumunsku)[editovat | editovat zdroj]

Tým Z V VP PP P VG IG B
1. Japan Japonsko 5 5 0 0 0 31 8 15
2. Maďarsko Maďarsko 5 3 1 0 1 22 16 11
3. Rumunsko Rumunsko 5 3 0 0 2 18 19 9
4. Nizozemsko Nizozemsko 5 1 0 1 2 17 23 7
5. Litva Litva 5 1 0 0 4 14 19 3
6. Španělsko Španělsko 5 0 0 0 5 12 29 0
postup do skupiny B I. divize sestup do skupiny B II. divize

Skupina B (v Srbsku)[editovat | editovat zdroj]

Tým Z V VP PP P VG IG B
1. Estonsko Estonsko 5 5 0 0 0 62 6 15
2. Jižní Korea Jižní Korea 5 4 0 0 1 23 14 12
3. Srbsko Srbsko 5 2 0 0 3 17 21 6
4. Austrálie Austrálie 5 2 0 0 3 12 22 6
5. Island Island 5 2 0 0 3 12 29 6
6. Belgie Belgie 5 0 0 0 5 13 47 0
postup do skupiny A II. divize sestup do III. divize

III. divize[editovat | editovat zdroj]

Hráno v Bulharsku.

Tým Z V VP PP P VG IG B
Čína Čína 5 5 0 0 0 32 6 15
Bulharsko Bulharsko 5 4 0 0 1 19 14 12
Nový Zéland Nový Zéland 5 3 0 0 2 13 12 9
Mexiko Mexiko 5 2 0 0 3 18 12 6
Turecko Turecko 5 1 0 0 4 19 24 3
the United Arab Emirates Spojené arabské emiráty 5 0 0 0 5 0 25 0
  • the United Arab Emirates Spojené arabské emiráty byly vyloučeny, neboť nesehnaly minimální počet 15 hráčů. Ostatním týmům byly započítány kontumační výhry 5:0.
postup do skupiny B II. divize

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.iihf.com/channels1213/wm20/format.html