Portál:Lední hokej

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Sports and games.png Sport    Florbal   Jordan F1 icon.png Formule 1   Soccer ball.svg Fotbal   Hockey puck 2.jpg Lední hokej   Pictogram Orienteering.png Orientační běh Chess.svg Šachy   Tennisball2.png Tenis     Bike-icon.svg Cyklistika  


Portál Lední hokej Bandeau portail hockey glace.png

Lední hokej (někdy prostě jen hokej), je týmový sport hraný na ledě. Je to jeden z nejrychlejších sportů na světě. Hráči na bruslích dosahují vysokých rychlostí a vystřelený puk někdy přesáhne i rychlost 160 km/h.

Hokej vznikl koncem 19. století v Kanadě, ale brzy se rozšířil i do Evropy a později částečně i do Asie. V současné době je lední hokej jeden ze sportů na zimních olympijských hrách, každý rok je pořádáno mistrovství světa a v USA a Kanadě se hraje nejznámější hokejová Liga - NHL.

Kategorie

Témata

Z článků týkajících se obsahu portálu můžete na tento portál odkázat šablonou {{Portály|Lední hokej}} umístěnou na konci článku těsně nad kategoriemi, resp. {{DEFAULTSORT:}}. V případě, že již článek odkazuje na jiný portál, přidejte odkaz abecedně do již vložené šablony {{Portály}}, viz návod.

Do pahýlů týkajících přidejte šablonu {{Pahýl}}

Článek

Steven Stamkos.JPG

Steven Stamkos, celým jménem Steven Christopher Stamkos (* 7. února 1990, Markham, Ontario, Kanada) je kanadský profesionální hokejista. Hraje v NHL za Tampu Bay Lightning. Jedna z jeho největších předností je neskutečná razance kterou umí udělit puku, zvlášť obávaná je jeho střela s nápřahem rovnou z přihrávky. Stamkos je velmi talentovaný hokejista, už teď patří mezi největší hvězdy NHL i přes svůj nízký věk je dvojnásobným držitelem Maurice Richard Trophy.

Rodiče jsou makedonského a skotského původu, ale narodil se a vyrůstal v Kanadě v provincii Ontario.

Svůj první zápas v NHL odehrál na začátku sezóny NHL 2008/2009 v Praze. Rozjezd v NHL měl pomalejší, první bod zaznamenal ve svém osmém zápase a v první polovině ročníku byl kritizován za nízkou produktivitu. V následujícím ročníku se již stal hvězdou soutěže. Vstřelil 51 gólů, spolu se Sidney Crosbym nejvíce v celé soutěži a získal tak Maurice Richard Trophy. Stal se třetím nejmladším hráčem, který překonal hranici 50 gólu v sezóně (po Waynu Gretzkym a Jimmy Carsonovi).

Kanadu reprezentoval na juniorském mistrovství světa 2008, kde pomohl týmu ke zlatu, a na dvou turnajích seniorského mistrovství světa (v letech 2009, 2010 a 2013).

Seznam Článků

Zajímavosti

Víte že...

Seznam Zajímavostí

Informace

Na téma lední hokej je už úctyhodných 4074 článků.

Portál byl založen 16. prosince 2008. Všichni zájemci jsou vítáni, soustavněji se o portál a hesla starají:

 1. Zoner60
 2. Lasy
 3. Saldenio
 4. HistorikSKS
 5. DanielCZ
 6. Niccolo
 7. Kwakinek
 8. NIGKDO
 9. Michal64
 10. Luksatka
 11. možná čeká na vás?

Nové

Historie

Mezinárodní turnaje aktuální sezóny

Aktuálně probíhající soutěže

Chybějící články

Seznam chybějících hokejistů. Můžete založit nějaký chybějící článek, a nebo zapsat do seznamu něco co Vám zde chybí, aby se o to pokusil někdo jiný.

 • Tučně = mistři světa

Antonín Plánovský, Bedřich Brunclík, František Gregor, František Panchártek, František Schwach, Ivan Grandtner, Jan Košek, Jan Lidral ...

Výpis všech požadovaných článků.