Michael z Kentu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Michael z Kentu
Britský princ
Úplné jméno Michael George Charles Franklin
Narození 4. července 1942 (76 let)
Coppins
Pohřben
Manželky Marie Kristina z Kentu
Potomci Frederick Windsor
Gabriella Windsor
Rod Windsorové
Otec Jiří, vévoda z Kentu
Matka Marina Řecká a Dánská
Britská královská rodina
Royal Coat of Arms of the United Kingdom.svg

Jeho královská Výsost princ Michael z Kentu, (celým jménem Michael George Charles Franklin Prince of Kent, 4. července 1942, Coppins) je vnuk krále Jiřího V. a královny Marie.

Život[editovat | editovat zdroj]

Společný erb prince Michaela a princezny Marie Kristiny z Kentu

Narodil se 4. července 1942 v Coppins jako syn prince Jiřího, vévody z Kentu a princezna Mariny Řecké a Dánské. Pokřtěn byl 4. srpna 1942 v soukromé kapli hradu Windsor. Jeho kmotry byly: král Jiří VI. (strýc), nizozemská královna Vilemína (v zastoupení jejího zetě prince Bernharda Lippe-Biesterfeld), norský král Haakon VII. (prastrýc), prezident Franklin Delano Roosevelt (v zastoupení jeho otce), princezna Frederika Hannoverská (nebyla přítomna), princ Henry, vévoda z Gloucesteru (strýc - nebyl přítomen), princezna Viktorie, markýza vdova z Milford Haven a princezna Patricie z Connaughtu.

Studoval na Sunningdale School a Eton College. Roku 1961 vstoupil do Královské vojenské akademie v Sandhurstu odkud byl přidělen k 11. pluku husarů. Roku 1981 odešel z armády s hodností majora.

Dne 30. června 1978 se na Vídeňské radnici oženil s baronesou Marií Christinou von Reibnitz, s dcerou barona Günthera von Reibnitz a hraběnky Marie Anny Szapáry de Muraszombath. Marie byla římskou katoličkou a navíc čerstvě rozvedenou, proto byl princ Michael po sňatku vyřazen z linie nástupnictví na britský trůn. Dne 26. března 2015 byl znovu zařazen do linie následnictví na 45. místě. Spolu mají dvě děti:

Rodokmen[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Prince Michael of Kent na anglické Wikipedii.