Eugenie z Yorku

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Eugenie z Yorku
Princezna britská
popis
Úplné jméno Eugenie Victoria Helena
Narození 23. března 1990 (28 let)
Londýn, Spojené království
Rod Windsorové
Otec Andrew, vévoda z Yorku
Matka Sarah, vévodkyně z Yorku

Eugenie z Yorku (* 23. března 1990 Londýn) je britská princezna a dcera Andrewa, vévody z Yorku a Sarah, vévodkyně z Yorku.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodila se 23. března 1990 v Portland Hospital v Londýně, jako dcera Andrewa, vévody z Yorku a Sarah, vévodkyně z Yorku. Je šestým vnoučetem královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu. Je vzdálenou sestřenicí své pozdější tety Diany, princezny z Walesu, jejíž otec byl John Spencer, 8. hrabě Spencer a přes svou matku Sarah je potomkem Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshire, dcery Johna Spencera, 1. hraběte Spencer. Pokřtěna byla 23. prosince 1990 v St. Mary Magdalene Church v Sandringhamu biskupem Peterem Nottem. Jejími kmotry byly James Ogilvy (bratranec jejího otce), kapitán Alastair Ross, Susan Ferguson, Julia Dodd-Noble, a Paní Louise Blacker. Pojmenována byla po královně Viktorii z Battenbergu a druhé jméno získal po princezně Heleně Britské, vnučce královny Viktorie.

Svá školní léta začala na Winkfield Montessori. Do roku 1995 navštěvovala Upton House School ve Windsoru. Poté odešla do Coworth Park School a St George's School. Navštěvovala Marlborough College a v září 2009 získala na Newcastle University bakalářský titul z kombinovaného studia (historie umění, anglická literatura a politika). Roku 2012 dodělala svá studia anglické literatury a historie umění.

Zúčastňuje se zcela všech královských akcí.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Princess Eugenie of York na anglické Wikipedii.