Pátý speciální čarodějnický díl

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Dům plný hrůzy)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pátý speciální čarodějnický díl
109. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror V
Číslo řada 6
díl 6
Premiéra 30. říjen 1994
Tvorba
Scénář Greg Daniels
Dan McGrath
David S. Cohen
Bob Kushell
Režie Jim Reardon
Prod. kód 2F03
Obsah
Gaučový gag Všichni členové rodiny mají zohavená těla a prohozené hlavy. Přijdou do místnosti, posadí se na gauč a navzájem si vrátí své hlavy.
Posloupnost dílů
← Předchozí
Návrat Leváka Boba
Následující →
Bartovo děvče
Seznam dílů 6. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pátý speciální čarodějnický díl[1] (dříve Dům plný hrůzy,[2] na DVD Speciální čarodějnický díl V, anglicky Treehouse of Horror V) je 6. díl 6. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 30. října 1994. Scénáře napsali Greg Daniels, Dan McGrath, David S. Cohen a Bob Kushell.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Díl je rozdělen na tři části: Kudrliny (The Shinning), Počin a trest (Time and Punishment) a Samojídelna u noční můry (Nightmare Cafeteria).

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Marge varuje diváky před sledováním tohoto dílu. Pak dostane kus papíru a čte, že Kongres jim zakázal tento díl vysílat. Obrazovka ztmavne, protože Bart začal svůj rádiový přenos. Poté spustí zakázaný díl.

Kudrliny[editovat | editovat zdroj]

Simpsonovi jedou jako nájemníci do zimního sídla pana Burnse. Když už jsou skoro na místě, Homer zjistí, že doma nezamkl. Když jsou druhý den znovu skoro tam, Homer zjistí, že zapomněl zamknout ještě zadní dveře. Při další cestě si všimnou, že dědu zapomněli na benzínce, ale pro něj už se nevrátí.

Bart tam zničí bludiště, o které se stará školník Willie. Zjistí, že Bart mu dokáže číst myšlenky. Willie řekne, že až bude mít problém, ať aktivuje své bodliny (vlasy) a on mu přijde na pomoc. Smithers mezitím odřízne kabelovou televizi a sebere všechno pivo v domě. Když to Homer zjistí, naštve se a začne rodině vyhrožovat smrtí. Marge ho ale uklidní. V baru mu duch Vočka také nechce dát pivo, dokud nevyvraždí rodinu. Homer popíše zdi v domě nápisem: „Pivo a telka v nenávratnu. Homer zešílí v cuku letu“. Pak se pokusí zabít Marge. Na schodech ale upadne a Marge ho odnese do mrazáku, aby trochu vychladl. Tam pro něj dojde Vočko, protože vraždění neprobíhá podle plánu. Dá mu sekeru a Homer na třetí pokus konečně rozbije správné dveře. Rodina před ním utíká. Bart přivolá Willieho. Ten cestou zahodí do sněhu přenosnou televizi. Jakmile ale vejde do domu, Homer mu vrazí sekeru do zad. Rodina utíká ven, kde najdou přenosnou televizi a to Homera uklidní.

Počin a trest[editovat | editovat zdroj]

Simpsonovi doma obědvají. Homer si pochvaluje jakou má rodinu, když najedou Líza řekne Homerovi, že se mu dostala ruka do toasteru. On s ním začne mlátit a poničí jej. Rozhodne se, že se na něj musí podívat a opravit ho. Stráví nad tím celou noc a když ho ráno vyzkouší, posune se zpět v čase do doby dinosaurů. Cestou potká Shermana a pana Peabodyho. V minulosti si vzpomene na radu svého otce, kterou od něj dostal na své svatbě: „Jestli někdy pocestuješ do pravěku, na nic, hochu, nestoupej, protože i ta nejmenší změna se může v budoucnosti projevit nepředstavitelným způsobem“. Homer se tedy snaží ničeho se nedotýkat. Zabije ale komára, který ho obtěžuje. Doufá však, že taková malá změna nic nezmění. Toast je už hotový a Homer se vrací zpět do své doby. Na první pohled normální. Ale pak zjistí, že Ned Flanders je nedotknutelný vládce celého světa. Homer ho urazí a rodina musí podstoupit terapii v re-nedoučovacím centru. Homer už toho má dost, utíká a vydává se zpět do minulosti opravit budoucnost. Znovu se snaží nic nezabít, ale zasedne nějakou rybu. Po návratu zjistí, že jsou všichni obři a rychle se vrací do minulosti. Tam plivne na jednoho dinosaura, ten ale umře a s ním postupně i všichni ostatní dinosauři. V budoucnosti vypadá vše skvěle. Má větší dům, jeho syn si ho váží. Patty a Selma právě umřely. On se s tím spokojí. Pak ale zjistí, že neexistují koblihy a rychle mizí zpět do minulosti, a v tom začnou pršet koblihy. V další verzi budoucnosti se objeví Willie a chce mu pomoci, ale Maggie mu ještě předtím než stačí říct jak na to, vrazí sekeru do zad. Homer už je naštvaný a v minulosti poničí a zabije vše co stihne. Simpsonovic dům se sedmkrát změní. Kang a Kodos prohlásí, že jsou pozemšťané naprosto nepřipravení na cestování časem. Homer už je z toho unavený. Rodina v této době vypadá normálně. Při jídle zjistí, že mají dlouhé jazyky, ale to mu nevadí.

Samojídelna u noční můry[editovat | editovat zdroj]

Ve škole je mnoho poškoláků. Seymour už neví co s nimi. Kuchařka Dorris si stěžuje, že není z čeho vařit a ředitel dostane nápad, že by mohli začít vařit z žáků a vyřešit tak dva problémy najednou. První den mají k obědu Jimba. Učitelé si pochutnávají a Seymour je zasvětí do tajemství. Druhý den snědí zahraničního studenta z Bavorska Fricka a Líza začne mít podezření, že je divné, že jsou bavorské hody hned poté, co zmizel Fricek z Bavor.

Za několik dní všichni učitelé ztloustli. Zbývá už jen 5 žáků včetně Lízy, Barta a Milhouse. Utečou. Přijde je zachránit Willie, ale ředitel mu vrazí sekeru do zad a začne je s Dorris sledovat. Milhouse spadne do obřího mixéru. Nakonec tam padnou i Líza s Bartem. Poté se Bart probudí doma ze své noční můry. Celá rodina tam je s ním a prý se nemusí ničeho bát. Kromě smogu, který obrací lidi naruby. Do místnosti začne oknem vnikat tento smog a obrátí celou rodinu naruby.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. TV program na 13. listopadu 2019. iPrima [online]. [cit. 2019-11-22]. Dostupné online. (česky) 
  2. Simpsonovi VI: Dům plný hrůzy — Česká televize. Česká televize [online]. [cit. 2018-10-29]. Dostupné online. (česky)