Ponorkobus

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ponorkobus
Das Bus
192. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 9
Díl: 14
Kód: 5F11
Premiéra: 15. února 1998
Scénář: David X. Cohen
Režie: Pete Michels
Gaučový gag: Celá rodina vypadá jako žáby, skočí na gauč ležící na leknínu. Homer svým jazykem zapne televizi.

Ponorkobus (v originále Das Bus) je čtrnáctá epizoda deváté série animovaného seriálu Simpsonovi. Epizoda byla poprvé odvysílána 15. února 1998 na stanici Fox. Tento díl vypráví o skupině dětí ze Springfieldské základní školy, která uvízne na pustém ostrově, a zároveň o snahách Homera Simpsona o založení vlastní internetové firmy. Díl režíroval Pete Michels a scénář k němu napsal David S. Cohen.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Ve Springfieldské základní škole probíhá vzdělávací projekt o OSN. Součástí projektu je i víkendová exkurze. V autobuse se Bart s Nelsonem vsadí o to, který z pomerančů se dříve dokutálí na druhou stranu autobusu. Milhouse chce závodit také a do cíle pošle grapefruit, který se ale dostane pod brzdu a autobus se převrátí do moře. Otto (řidič autobusu) plave pro pomoc a autobus plný dětí dopluje na neznámý ostrov. Na celém ostrově není nic k jídlu, a tak propukne panika. Bart si ráno vzpomene na chladící box se svačinami, který zůstal v autobusu, a plave pro něj. To se mu povede, ale druhý den ráno skupina zjistí, že všechno jídlo z boxu přes noc někdo snědl. Obviní Milhouse, jehož dech zavání po sýrových nachos. Většina z ostatních dětí by mu nejraději na místě „rozpárala břicho“, ale Líza pro něj chce spravedlivý soud.

Mezitím ve Springfieldu Homer zjistí, že Ned Flanders podniká z domova a vlastní malou internetovou firmu. To ho rozohní a začne si stěžovat Marge, že všichni kromě Simpsonů už na internetu vydělávají. Rozhodne se tedy zbohatnout na internetu, a to i přesto, že o něm nic neví. Založí si firmu s názvem Compu-Global-Hyper-Mega-Net. Ta sice nevykazuje žádnou činnost, ale i přesto přiláká pozornost Billa Gatese, který se rozhodne Compu-Global-Hyper-Mega-Net odkoupit. Homer se raduje, ale jen do té doby, než zjistí, že slovem „koupit“ Gates myslel rozbití všeho hmotného majetku Homerovy firmy. Se slovy „nezbohatl jsem tím, že bych vypisoval kvanta šeků," Gates odchází.

Zpátky na ostrově probíhá soud s Milhousem. Toho zastupuje Líza, protistranou je Nelson, soudcem Bart. Milhouse se brání tím, že jídlo nesnědl on, ale neznámá obluda. Bart nakonec rozhodne o nevinně Milhouse pro nedostatek důkazů. To velmi rozzlobí ostatní děti, které chtějí Milhouse zabít, a teď navíc padl jejich hněv i na hlavy Lízy a Barta, kteří se Milhouse zastali. Děti pronásledují trojici po celém ostrově až do temné jeskyně. Tam zjistí, že tajemná obluda je divočák. Najdou u něj také balíček chipsů, které definitivně prokážou Milhouseovu nevinnu.

Líze dojde, že když na ostrově přežívá divočák, musí tam být něco k jídlu. Zjistí, že olizuje sliz z kamení, a tím si zajišťuje potravu. Je z toho nadšená, ale ostatní děti mají na věc jiný názor a raději zabijí a snědí divočáka.

Díl je ukončen ve stylu antické deus ex machina, protože končí pohledem na ostrov a slovy „A tak se děti naučily fungovat jako společnost. A nakonec je zachránil, éé, dejme tomu Vočko“.