Dva tucty a jeden chrt

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dva tucty a jeden chrt
Logo Simpsonovi.svg
123. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Two Dozen and One Greyhounds
Číslo řada 6
díl 20
Premiéra 9. duben 1995
Tvorba
Scénář Mike Scully
Režie Bob Anderson
Prod. kód 2F18
Obsah
Tabule Už nikdy nebudu dopalovat zmrzlináře.
Posloupnost dílů
← Předchozí
Lízina svatba
Následující →
Konec SRPŠ
Seznam dílů 6. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dva tucty a jeden chrt (Two Dozen and One Greyhounds) je 123. díl amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru měl v televizi Fox Broadcasting Company 9. dubna 1995.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Spasitel běží k Springfieldskému chrtímu závodišti, kde se zamiluje do soutěžící fenky. Ta brzy porodí 25 štěňat, kterých se snaží Homer zbavit. Když se je Homer snaží prodat, všechna štěňata chtějí zůstat spolu, čímž se z pana Burnse stal jediný zájemce, který by si je koupil všechna. Simpsonovi se však rozhodnou si je ponechat, ale pan Burns je jednoduše všechna ukradne. Když Bart a Líza vniknou do jeho sídla, zjistí, že štěňata chce pro jejich kožešinu až na jednoho, kterému začne říkat po sobě Monty, který je specifický tím, že umí stát na dvou. Líza a Bart se je snaží dostat pryč, ale když to nedokáží, vezmou mu Montyho a dají ho do tlupy tak, aby se v ní ztratil. Burns ho vyzývá, aby vstal, a když Monty vstal, vstala i ostatní štěňata, než se pro něj Burns naklonil. Burns se nedozvěděl, kdo je jeho vyvolené štěně a nakonec se rozhodne je všechna ponechat naživu a odkoupit je. Burns je využije jako chrtí závodníky, kterými se později opravdu stanou, čímž si za ně vydělá 10 milionů dolarů. [1]

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Inspirací pro tento díl byl film 101 dalmatinů.

Burnsova píseň "Vesta má" je zřejmou parodií na píseň "Buďte host" z filmu Kráska a zvíře. (V angličtině: "Be our guest" -> "See my vest")

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. The Simpsons [online]. USA: 1995 [cit. 2017-06-17]. Kapitola Two Dozen and One Greyhounds. (anglicky)