Heroes of Might and Magic III: Restoration of Erathia

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia
VývojářNew World Computing
Vydavatel3DO
Distributor3DO
DesignJon Van Caneghem, Gregory Fulton
SkladatelPaul Romero (e)
SérieHeroes of Might and Magic (e)
Poslední verze1.4 (originál), 1.3.1a (linuxová verze)
PlatformyWindows 95, Mac OS, Linux, Gameboy Color
Datum vydání28. února 1999
Žánrtahová strategie
MódySingle player, Multi player (LAN, hotseat)
MédiaCD-ROM
Systémové
požadavky
Procesor: 133 MHz, RAM: 32 MB, DirectX 6.0, Grafická karta: 2 MB, Čtyřrychlostní CD-ROM, 200 MB volného místa na disku.
OvládáníKlávesnice, myš
Everyone
Webové stránkymight-and-magic.ubi.com/universe/ru-RU/games/all-games/Heroes-Might-and-Magic-3/index.aspx (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Heroes of Might and Magic III: Restoration of Erathia (v doslovném překladu Hrdinové Moci a Magie III: Obnova Erathie) je počítačová hra žánru tahová strategie, vydaná v roce 1999 firmou 3DO. K této hře také vyšly dva datadiskyHeroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade a Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death. Wake of Gods (WoG) Team také vytvořil freeware datadisk „In the Wake of Gods“, který měl být „náhradou“ za odlišný čtvrtý díl série.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Děj hry navazuje na Might and Magic VI: Mandate of Heaven a vzdáleněji i na druhý díl této série Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars. Je vyprávěn v sedmi kampaních z různých úhlů pohledu, z nichž tři probíhají současně a další na ně postupně navazují. Odehrává se na kontinentu Antagarich, známém také jako Erathie.

Poté, co zmizel král Roland (hrdina, jenž se stal vladařem Erathie na konci druhého dílu série), vládne království jeho ovdovělá žena královna Catherine. Její otec Gryphonheart z Erathie, jenž byl oficiálním vladařem po Rolandovi, byl krátce na to za podezřelých okolností zavražděn a bez jeho vedení začalo království značně upadat. Souběžně s tím do Erathie vtrhly temné síly Nighonu (podzemních lidí) a Eofolu (síly pekla). Královna Catherine je nucena urychleně se vrátit, postavit se zlu a nastolit mír. Jenže hlavní město Erathie Steadwick mezitím padlo do rukou podzemních pánů z Nighonu a Kreeganů z Eofolu.

Na jiném místě podél západní hranice s Erathií vedou válku království Tatalia a Krewlod, aby si urvaly co největší kus erathijského území. Královna Catherine je proto nucena hledat spojence a nachází je v čarodějích z Bracady a na její volání o pomoc zareagovali i elfové z AvLee. Spojená vojska lidí, elfů a čarodějů se poté vydaly na pochod na osvobození hlavního města Steadwick a vyřešily se i boje na západní hranici Erathie. Krátce po dobytí Steadwicku vyslal vojevůdce Eofolu, Lucifer Kreegan, posla s prohlášením, že drží krále Rolanda v zajetí. Erathie reagovala útokem do teritorií Eofolu, ale Rolanda se jim zachránit nepodařilo. Ten byl dle hry Might and Magic VII: For Blood and Honor odvlečen do severních zemí. Catherine vyslala odvetný útok i proti Nighonu a vypudila je z podzemí své země až na jejich domovský ostrov.

Mezitím své plány spřádají nekromanti z Deyji, kteří plánují využít rozbouřené situace, jež sami vyvolali zavražděním krále Gryphonhearta. Tentokrát ho chtějí mocným rituálem proměnit v liche a zneužít jeho moudrost a schopnosti k útoku nemrtvých na Erathii. Plán jim však nevyšel, protože Gryphonheart ve své nemrtvé formě odmítl nekromantům poslušnost a zatoužil jako král nekromantů ovládnout svět. Královna Catherine se proto musela spojit se zbylými nekromanty a zastavit ho, dokud to bylo ještě možné.

Poslední kampaň se zabývá bojem separatistů ze země mezi dvěma znepřátelenými západními zeměmi při hranicích Erathie a AvLee za nezávislost. Později se ukázalo, že v pozadí tohoto boje stál Archibald, Rolandův bratr, který byl ve druhém díle poražen a proměněn v kámen.

Herní svět[editovat | editovat zdroj]

Herní svět (Erathie) je rozdělen do dvou částí: podzemí a obzor. Obě části překypují stvůrami, poklady a různými záhadami. Je možné dobývat města různých druhů, najímat hrdiny a cvičit monstra. Světy mají různá podnebí, mohou zde být pouště, louky, sníh, bažiny, sopečné půdy, pustiny atd. Stejně tak je rozlišné prostředí; od hor a skal přes oceány až po rozlehlé pláně.

Města[editovat | editovat zdroj]

Každé město má nějaké výhody i nevýhody a každé může dát hráči jiná bojová monstra. Každé z monster pak může být vylepšeno. Města jsou:

  • Castle (Hrad) – město lidí. Jednotky: Kopiník/Halapartník, Lukostřelec/Elitní střelec, Gryf/Královský gryf, Šermíř/Křižák, Mnich/Fanatik, Jezdec/Šampion, Anděl/Archanděl.
  • Rampart (Bašta) – město elfů. Jednotky: Kentaur/Kentauří kapitáni, Trpaslík/Bojový trpaslík, Elf/Velký elf, Pegas/Stříbrný pegas, Stromový strážce/Stromový voják, Jednorožec/Bojový jednorožec, Zelený/Zlatý drak.
  • Tower (Věž) – město kouzelníků. Jednotky: Gremlin/Mistr gremlin, Kamenný/Obsidiánový chrlič, Kamenný/Železný golem, Mág/Arcimág, Džin/Mistr džin, Naga/Královna nag, Obr/Titán.
  • Inferno (Peklo) – město démonů. Jednotky: Ďáblík/Rarášek, Gog/Magog, Pekelný pes/Kerberos, Démon/Rohatý démon, Satan/Pekelný pán, Efrít/Sultán efrítů, Ďábel/Arciďábel.
  • Necropolis (Pohřebiště) – město mrtvých. Jednotky: Kostlivec/Válečný kostlivec, Chodící mrtvola/Zombie, Duch/Přízrak, Upír/Pán upírů, Lich/Mocný lich, Černý/Hrozivý rytíř, Kostěný/Přízračný drak.
  • Dungeon (Kobka) – Jednotky: Troglodyt/Pekelný troglodyt, Harpyje/Stará harpyje, Pozorovatel/Oko zla, Medúza/Královna medúz, Minotaur/Král minotaurů, Mantikora/Škorpikora, Černý/Rudý drak.
  • Stronghold (Tvrz) – město barbarů. Jednotky: Goblin/Hobgoblin, Vlčí jezdec/Vlčí nájezdník, Skřet/Skřetí nájezdník, Zlobr,Zlobří mág, Roch/Hromový pták, Kyklop/Král kyklopů, Behemot/Starověký behemot.
  • Fortress (Pevnost) – Jednotky: Gnol/Gnol nájezdník, Ještěrčí muž/Ještěrčí voják, Hadí/Dračí vážka, Bazilišek/Velký bazilišek, Gorgona/Mocná gorgona, Ještěr/Ještěří vládce, Hydra/Hydra chaosu.

Hrdinové[editovat | editovat zdroj]

Hrdinové jsou předem vytvoření a zaměření buď na magii, nebo na boj. Hráč může hrdiny vylepšovat, dávat jim různé předměty, které zvyšují jejich dovednosti, dávat jim armády nestvůr. Každý hrdina může mít najednou u sebe maximálně sedm jednotek monster. Hrdina se může cestou naučit různé dovednosti.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]