Might and Magic I: The Secret of the Inner Sanctum

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Might and Magic I: The Secret of the Inner Sanctum
Vývojář Jon Van Caneghem
Vydavatel New World Computing
Skladatel Masaharu Iwata
Platformy Apple II, Commodore 64, DOS, Mac OS, MSX, NEC PC-9801, NES, Sega Mega Drive
Datum vydání 1986
Žánr RPG
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Might and Magic I: The Secret of the Inner Sanctum (česky Moc a kouzla 1: Tajemství vnitřní svatyně) je RPG počítačová hra ze série Might and Magic, známá také jako Might and Magic I nebo jen M&M I.

Hru vydala společnost New World Computing roku 1986 pro Apple II, později byla vydána i pro IBM PC, NES a mnoho dalších platforem. Roku 1998 byla znovuvydána jako součást edicí Limited Edition a Special Edition hry Might and Magic VI: The Mandate of Heaven.

Byla prvním dílem úspěšné série Might and Magic, druhý díl se jmenuje M&M II: Gates to Another World.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Dějová linie sleduje dobrodruha jménem Corak, který pátrá po jakémsi zlém stvoření - Sheltemovi. Hra postupně odkrývala fakt, že Corak a Sheltem jsou androidi a že Corak jde Sheltemovi po krku, jelikož něco není v pořádku se Sheltemovým naprogramováním. Dále se hráč dozvěděl, že svět VARN, ve kterém se celé dobrodružství odehrává, je vlastně biosférou na palubě obří vesmírné stanice (VARN = Vehicular Astropod Research Nacelle).

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum na anglické Wikipedii.