Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death
Vývojář New World Computing (+/–)
Vydavatel The 3DO Company (+/–)
Design Jon Van Caneghem (+/–)
Série Heroes of Might and Magic (+/–)
Poslední verze 3.2 (+/–)
Platformy Microsoft Windows (+/–)
Datum vydání 31. března 2000 (+/–)
Žánr tahová strategie (+/–)
Módy hra více hráčů a hra jednoho hráče (+/–)
Ovládání počítačová klávesnice (+/–)
Data mohou pocházet z datové položky.

Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death je druhý datadisk pro tahovou strategii Heroes of Might and Magic III. Byl vyvinut společností New World Computing pro systém Microsoft Windows a uveden na trh společností The 3DO Company v roce 2000. Shadow of Death je možné hrát i bez vlastnictví původní hry (ta je v datadisku obsažena).

Změny[editovat | editovat zdroj]

The Shadow of Death obsahuje sedm nových kampaní s nastavitelnou obtížností. Dále obsahuje 12 nových artefaktů, menší vylepšení vyváženosti hry a 8 nových typů terénu, které mají vliv na hrdinovy vlastnosti jako je štěstí, morálka a magická síla. Každá z frakcí zůstala v zásadě nezměněna. Datadisk přinesl pátý artefaktový slot pro všechny hrdiny a deset nových typů teleportů pro mapu dobrodružství. Hlavním přídavkem je možnost sestavovat artefakty z obyčejných artefaktů. Tyto artefakty disponují extrémně silnými schopnostmi a hrají zásadní roli při kampaních. V datadisku byl také vylepšen editor map, včetně čtyř nových portrétů hrdinů kampaně – Sandro, Finneas, Yog and Gem – a dalších možností nastavení.

Obsah z Armageddon's Blade[editovat | editovat zdroj]

The Shadow of Death může být instalován souběžně s prvním datadiskem Armageddon's Blade. Novinky obsažené v datadisku Armageddon's Blade (jako je frakce Conflux) jsou přítomny v The Shadow of Death, ale jsou skryty a nejsou dostupné dokud nejsou určité soubory z Armageddon's Blade nainstalovány a detekovány v herním adresáři. Avšak hra pouze zjišťuje přítomnost těchto souborů, ale už neřeší jejich obsah. Z tohoto důvodu několik hráčů objevilo, že je možné vytvořit prázdné soubory se správným názvem a tím odemknout obsah Armageddon's Blade pro datadisk The Shadow of Death bez nutnosti mít nainstalovaný předchozí datadisk.

Ohlasy[editovat | editovat zdroj]

The Shadow of Death byl přijat kritikou velice vřele, s většinou kladnými recenzemi. Nejvíce vychvalované se stalo vylepšení editoru map a také to, že hra nepotřebuje k hraní instalaci původní hry. Zároveň byla kritizována za absenci nového obsahu mimo singleplayerovou část.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death na anglické Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]