Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death
VývojářNew World Computing (e)
VydavatelThe 3DO Company (e)
DesignJon Van Caneghem (e)
SérieHeroes of Might and Magic (e)
Poslední verze3.2 (e)
PlatformyMicrosoft Windows (e)
Datum vydání31. března 2000 (e)
Žánrtahová strategie (e)
Módymultiplayer videohra a hra jednoho hráče (e)
MédiaCD-ROM (e)
Ovládánípočítačová klávesnice (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death je druhý datadisk pro tahovou strategii Heroes of Might and Magic III. Byl vyvinut společností New World Computing pro systém Microsoft Windows a uveden na trh společností The 3DO Company v roce 2000. Shadow of Death je možné hrát i bez vlastnictví původní hry (ta je v datadisku obsažena).

Změny[editovat | editovat zdroj]

The Shadow of Death obsahuje sedm nových kampaní s nastavitelnou obtížností. Dále obsahuje 12 nových artefaktů, menší vylepšení vyváženosti hry a 8 nových typů terénu, které mají vliv na hrdinovy vlastnosti jako je štěstí, morálka a magická síla. Každá z frakcí zůstala v zásadě nezměněna. Datadisk přinesl pátý artefaktový slot pro všechny hrdiny a deset nových typů teleportů pro mapu dobrodružství. Hlavním přídavkem je možnost sestavovat artefakty z obyčejných artefaktů. Tyto artefakty disponují extrémně silnými schopnostmi a hrají zásadní roli při kampaních. V datadisku byl také vylepšen editor map, včetně čtyř nových portrétů hrdinů kampaně – Sandro, Finneas, Yog and Gem – a dalších možností nastavení.

Obsah z Armageddon's Blade[editovat | editovat zdroj]

The Shadow of Death může být instalován souběžně s prvním datadiskem Armageddon's Blade. Novinky obsažené v datadisku Armageddon's Blade (jako je frakce Conflux) jsou přítomny v The Shadow of Death, ale jsou skryty a nejsou dostupné dokud nejsou určité soubory z Armageddon's Blade nainstalovány a detekovány v herním adresáři. Avšak hra pouze zjišťuje přítomnost těchto souborů, ale už neřeší jejich obsah. Z tohoto důvodu několik hráčů objevilo, že je možné vytvořit prázdné soubory se správným názvem a tím odemknout obsah Armageddon's Blade pro datadisk The Shadow of Death bez nutnosti mít nainstalovaný předchozí datadisk.

Ohlasy[editovat | editovat zdroj]

The Shadow of Death byl přijat kritikou velice vřele, s většinou kladnými recenzemi. Nejvíce vychvalované se stalo vylepšení editoru map a také to, že hra nepotřebuje k hraní instalaci původní hry. Zároveň byla kritizována za absenci nového obsahu mimo singleplayerovou část.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death na anglické Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]