Wimbledon 2016 – kvalifikace ženské dvouhry

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Související informace naleznete také v článcích Wimbledon 2016 a Wimbledon 2016 – ženská dvouhra.
Wimbledon 2016
Soutěže
mužská dvouhramužská čtyřhra
ženská dvouhraženská čtyřhra
smíšená čtyřhra
dvouhra juniorůčtyřhra juniorů
dvouhra juniorekčtyřhra juniorek
dvouhra vozíčkářůdvouhra vozíčkářek
čtyřhra vozíčkářůčtyřhra vozíčkářek
mužské legendyženské legendy
seniorské legendy
Wimbledon
kvalifikace ženské dvouhry
2015 ◄◄ 2016 ►► 2017
Grand Slam 2016
kvalifikace ženské dvouhry
Australian OpenFrench Open
 WimbledonUS Open

Kvalifikace ženské dvouhry ve Wimbledonu 2016 probíhala před zahájením hlavní soutěže mezi 20. až 25. červnem. Soutěžilo v ní devadesát šest hráček, které si nezajistily účast ve dvouhře na základě žebříčkového postavení ani neobdržely divokou kartu. Postoupilo z ní třináct tenistek, z toho dvanáct řádně po výhrách ve třech kolech a Číňanka Tuan Jing-jing jako tzv. šťastná poražená po odstoupení světové šestky Viktorie Azarenkové.

Andrea Hlaváčková postoupila do rozhodujícího kvalifikačního kola, v němž narazila na sedmou nasazenou Rakušanku Tamiru Paszekovou. V závěru druhé sady odvrátila mečbol a třetí set skrečovala za stavu gamů 9–10 pro svalové křeče levé dolní končetiny, když nepomohla ani opakovaná zdravotní pomoc.[1]

Hráčky[editovat | editovat zdroj]

Nasazení hráček[editovat | editovat zdroj]

  1. Německo Tatjana Mariová (kvalifikována)
  2. Švýcarsko Viktorija Golubicová (2. kolo)
  3. Čína Čang Kchaj-lin (kvalifikační kolo)
  4. Srbsko Aleksandra Krunićová (kvalifikována)
  5. Řecko Maria Sakkariová (kvalifikována)
  6. USA Lauren Davisová (2. kolo)
  7. Rakousko Tamira Paszeková (kvalifikována)
  8. Španělsko Lourdes Domínguezová Linová (1. kolo)
  9. Slovensko Kristína Kučová (2. kolo)
  10. Japonsko Risa Ozakiová (2. kolo)
  11. Rusko Irina Chromačevová (kvalifikační kolo)
  12. Čína Chan Sin-jün (1. kolo)
  13. Švédsko Rebecca Petersonová (kvalifikační kolo)
  14. Slovensko Jana Čepelová (kvalifikována)
  15. Španělsko Sílvia Solerová Espinosová (1. kolo)
  16. Čína Tuan Jing-jing (kvalifikační kolo, šťastná poražená)
  17. Lucembursko Mandy Minellaová (kvalifikována)
  18. Nizozemsko Richèl Hogenkampová (1. kolo)
  19. Nový Zéland Marina Erakovicová (kvalifikována)
  20. Česko Klára Koukalová (1. kolo)
  21. Paraguay Verónica Cepedeová Roygová (1. kolo)
  22. Ukrajina Maryna Zanevská (kvalifikační kolo)
  23. USA Jennifer Bradyová (1. kolo)
  24. Izrael Julia Glushková (1. kolo)

Kvalifikantky[editovat | editovat zdroj]

  1. Německo Tatjana Mariová
  2. Švýcarsko Amra Sadikovićová
  3. Slovensko Jana Čepelová
  4. Srbsko Aleksandra Krunićová
  5. Řecko Maria Sakkariová
  6. USA Julia Boserupová
  7. Rakousko Tamira Paszeková
  8. Thajsko Luksika Kumkhumová
  9. Lucembursko Mandy Minellaová
  10. Rusko Jekatěrina Alexandrovová
  11. Nový Zéland Marina Erakovicová
  12. Polsko Paula Kaniová

Šťastná poražená[editovat | editovat zdroj]

  1. Čína Tuan Jing-jing

Pavouky kvalifikací[editovat | editovat zdroj]

Legenda

První kvalifikantka[editovat | editovat zdroj]

  První kolo Druhé kolo Kvalifikační kolo
                                       
  1  Německo Tatjana Mariová 6 6  
   Francie Myrtille Georgesová 1 3  
  1  Německo Tatjana Mariová 6 6  
     Belgie An-Sophie Mestachová 3 3  
 USA Sachia Vickeryová 2 77 3
   Belgie An-Sophie Mestachová 6 64 6  
    1  Německo Tatjana Mariová 6 6
  13  Švédsko Rebecca Petersonová 3 4
  WC  Spojené království Katie Boulterová 78 79  
   Čína Jang Čao-süan 66 67  
WC  Spojené království Katie Boulterová 6 63 3
  13  Švédsko Rebecca Petersonová 4 77 6  
   Turecko İpek Soyluová 6 4 1
  13  Švédsko Rebecca Petersonová 3 6 6  

Druhá kvalifikantka[editovat | editovat zdroj]

  První kolo Druhé kolo Kvalifikační kolo
                                       
  2  Švýcarsko Viktorija Golubicová 78 3 6  
   Rusko Anastasija Pivovarovová 66 6 3  
  2  Švýcarsko Viktorija Golubicová 4 4  
     Švýcarsko Amra Sadikovićová 6 6  
 Švýcarsko Amra Sadikovićová 6 7
   Francie Océane Dodinová 4 5  
       Švýcarsko Amra Sadikovićová 6 6
   Čínská Tchaj-pej Čang Kchaj-čen 2 2
     Japonsko Miju Katová 3 2  
   Rusko Alexandra Panovovová 6 6  
   Rusko Alexandra Panovová 4 4
   Čínská Tchaj-pej Čang Kchaj-čen 6 6  
   Čínská Tchaj-pej Čang Kchaj-čen 6 6
  24  Izrael Julia Glušková 2 3  

Třetí kvalifikantka[editovat | editovat zdroj]

  První kolo Druhé kolo Kvalifikační kolo
                                       
  3  Čína Čang Kchaj-lin 7 7  
   Česko Lucie Hradecká 5 5  
  3  Čína Čang Kchaj-lin 64 6 6  
     Česko Tereza Smitková 77 1 2  
WC  Spojené království Maia Lumsdenová 6 2 2
   Česko Tereza Smitková 2 6 6  
    3  Čína Čang Kchaj-lin 0 1
  14  Slovensko Jana Čepelová 6 6
     Francie Shérazad Reixová 3 77 6  
   Bulharsko Sesil Karatančevová 6 64 4  
   Francie Shérazad Reixová 4 4
  14  Slovensko Jana Čepelová 6 6  
   Srbsko Ivana Jorovićová 2 2
  14  Slovensko Jana Čepelová 6 6  

Čtvrtá kvalifikantka[editovat | editovat zdroj]

  První kolo Druhé kolo Kvalifikační kolo
                                       
  4  Srbsko Aleksandra Krunićová 6 6  
   Nizozemsko Cindy Burgerová 1 1  
  4  Srbsko Aleksandra Krunićová 3 7 6  
     Belgie Elise Mertensová 6 5 3  
 Belgie Elise Mertensová 6 6
   Bulharsko Elica Kostovová 4 4  
    4  Srbsko Aleksandra Krunićová 6 6
  16  Čína Tuan Jing-jing 2 4
     USA Taylor Townsendová 6 6  
   Ukrajina Olga Savčuková 4 4  
   USA Taylor Townsendová 2 7 2
  16  Čína Tuan Jing-jing 6 5 6  
   USA Grace Minová 77 3 0
  16  Čína Tuan Jing-jing 64 6 6  

Pátá kvalifikantka[editovat | editovat zdroj]

  První kolo Druhé kolo Kvalifikační kolo
                                       
  5  Řecko Maria Sakkariová 6 6  
   Rusko Polina Lejkinová 0 0  
  5  Řecko Maria Sakkariová 77 6  
     Srbsko Jovana Jakšićová 62 2  
 Srbsko Jovana Jakšićová 6 6
   Japonsko Majo Hibiová 1 4  
    5  Řecko Maria Sakkariová 65 77 6
  22  Ukrajina Maryna Zanevská 77 63 2
     Česko Barbora Krejčíková 3 66  
PR  Portugalsko Michelle Larcherová de Britová 6 78  
PR  Portugalsko Michelle Larcherová de Britová 6 3 4
  22  Ukrajina Maryna Zanevská 3 6 6  
   Francie Alizé Limová 2 1
  22  Ukrajina Maryna Zanevská 6 6  

Šestá kvalifikantka[editovat | editovat zdroj]

  První kolo Druhé kolo Kvalifikační kolo
                                       
  6  USA Lauren Davisová 6 6  
   Nizozemsko Lesley Kerkhoveová 3 3  
  6  USA Lauren Davisová 3 3  
     Rakousko Barbara Haasová 6 6  
 Rakousko Barbara Haasová 3 6 6
  WC  Spojené království Katy Dunneová 6 4 1  
       Rakousko Barbara Haasová 0 4
   USA Julia Boserupová 6 6
     USA Jessica Pegulaová 6 6  
   Belgie Ysaline Bonaventureová 1 1  
   USA Jessica Pegulaová 2 1
   USA Julia Boserupová 6 6  
   USA Julia Boserupová 6 6
  23  USA Jennifer Bradyová 2 2  

Sedmá kvalifikantka[editovat | editovat zdroj]

  První kolo Druhé kolo Kvalifikační kolo
                                       
  7  Rakousko Tamira Paszeková 6 6  
   Francie Amandine Hesseová 2 1  
  7  Rakousko Tamira Paszeková 6 77  
  WC  Spojené království Lisa Whybournová 3 63  
WC  Spojené království Lisa Whybournová 77 7
  PR  Francie Claire Feuersteinová 62 5  
    7  Rakousko Tamira Paszeková 6 5 10
   Česko Andrea Hlaváčková 3 7 9r
     USA Asia Muhammadová 63 1  
   Česko Andrea Hlaváčková 77 6  
   Česko Andrea Hlaváčková 7 6
   Čína Wang Ja-fan 5 1  
   Čína Wang Ja-fan 6 4 6
  18  Nizozemsko Richèl Hogenkampová 3 6 0  

Osmá kvalifikantka[editovat | editovat zdroj]

  První kolo Druhé kolo Kvalifikační kolo
                                       
  8  Španělsko Lourdes Domínguezová Linová 5 68  
WC  Spojené království Gabriella Taylorová 7 710  
  WC  Spojené království Gabriella Taylorová 7 4 4  
     USA Vania Kingová 5 6 6  
 USA Vania Kingová 6 4 6
   Rusko Alla Kudrjavcevová 3 6 1  
       USA Vania Kingová 64 4
   Thajsko Luksika Kumkhumová 77 6
  WC  Austrálie Ashleigh Bartyová 77 6  
   Čína Lu Ťia-ťing 63 3  
WC  Austrálie Ashleigh Bartyová 6 4 2
   Thajsko Luksika Kumkhumová 3 6 6  
   Thajsko Luksika Kumkhumová 6 78
  15  Španělsko Sílvia Solerová Espinosová 1 66  

Devátá kvalifikantka[editovat | editovat zdroj]

  První kolo Druhé kolo Kvalifikační kolo
                                       
  9  Slovensko Kristína Kučová 6 77  
   Japonsko Hiroko Kuwatová 4 63  
  9  Slovensko Kristína Kučová 3 5  
     Česko Barbora Štefková 6 7  
 Česko Barbora Štefková 6 6
  PR  Chorvatsko Tereza Mrdežová 3 2  
       Česko Barbora Štefková 6 4 2
  17  Lucembursko Mandy Minellaová 4 6 6
     Japonsko Misa Egučiová 6 6  
   Bulharsko Isabella Šinikovová 4 1  
   Japonsko Misa Egučiová 2 77 5
  17  Lucembursko Mandy Minellaová 6 60 7  
   Rumunsko Ana Bogdanová 6 63 1
  17  Lucembursko Mandy Minellaová 4 77 6  

Desátá kvalifikantka[editovat | editovat zdroj]

  První kolo Druhé kolo Kvalifikační kolo
                                       
  10  Japonsko Risa Ozakiová 67 77 7  
WC  Spojené království Freya Christieová 79 64 5  
  10  Japonsko Risa Ozakiová 4 3  
  WC  Spojené království Harriet Dartová 6 6  
 Čína Liou Fang-čou 62 3
  WC  Spojené království Harriet Dartová 77 6  
    WC  Spojené království Harriet Dartová 6 5 11
   Rusko Jekatěrina Alexandrovová 2 7 13
     Rusko Jekatěrina Alexandrovová 6 6  
   Tunisko Ons Jabeurová 3 3  
   Rusko Jekatěrina Alexandrovová 6 4 14
   Lichtenštejnsko Stephanie Vogtová 4 6 12  
   Lichtenštejnsko Stephanie Vogtová 6 7
  20  Česko Klára Koukalová 3 5  

Jedenáctá kvalifikantka[editovat | editovat zdroj]

  První kolo Druhé kolo Kvalifikační kolo
                                       
  11  Rusko Irina Chromačevová 6 3 6  
   Španělsko Sara Sorribes Tormo 3 6 3  
  11  Rusko Irina Chromačevová 6 6  
     Rumunsko Andreea Mituová 2 4  
 Rumunsko Andreea Mituová 6 6
   Německo Anne Schäfer 4 2  
    11  Rusko Irina Chromačevová 65 3
  19  Nový Zéland Marina Erakovicová 77 6
     Polsko Urszula Radwańská 6 77  
   Chorvatsko Petra Martićová 4 62  
   Polsko Urszula Radwańská 4 2
  19  Nový Zéland Marina Erakovicová 6 6  
   Brazílie Paula Cristina Gonçalvesová 4 3
  19  Nový Zéland Marina Erakovicová 6 6  

Dvanáctá kvalifikantka[editovat | editovat zdroj]

  První kolo Druhé kolo Kvalifikační kolo
                                       
  12  Čína Chan Sin-jün 1 64  
   USA Robin Andersonová 6 77  
   USA Robin Andersonová 5 6 2  
     Čína Ču Lin 7 3 6  
 Čína Ču Lin 4
   Česko Tereza Martincová 0r  
       Čína Ču Lin 0 3
   Polsko Paula Kaniová 6 6
     Francie Virginie Razzanová 7 79  
   Nizozemsko Michaëlla Krajiceková 5 67  
   Francie Virginie Razzanová 4 4
   Polsko Paula Kaniová 6 6  
   Polsko Paula Kaniová 6 6
  21  Paraguay Verónica Cepedeová Roygová 4 1  

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2016 Wimbledon Championships – Women's Singles Qualifying na anglické Wikipedii.

  1. ČTK. Hlaváčková si dvouhru ve Wimbledonu nezahraje, o postup ji připravily křeče [online]. ČT sport, 2016-06-24 [cit. 2016-06-24]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]