Tenisová sezóna Petry Kvitové 2013

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Sezóna Petry Kvitové 2013
Petra Kvitová na Southern California Open
TrenérDavid Kotyza
Výdělek$2 853 474
Dvouhra
Poměr zápasů51–23
Tituly2 (Dubaj, Tokio)
Nejvyšší umístění6. (21. října)
Nejnižší umístění11. (9. září)
Konečné umístění6.
Dvouhra na Grand Slamu
Australian Open2. kolo
French Open3. kolo
Wimbledončtvrtfinále
US Open3. kolo
Velké turnaje ve dvouhře
Turnaj mistryňSemifinále
Čtyřhra
Poměr zápasů2–5
Týmové soutěže
Fed Cupsemifinále
Sezóny
2012
2014 >

Tenisová sezóna Petry Kvitové 2013 oficiálně začala 30. prosince 2012 se startem WTA Tour 2013. Česká tenistka v ní do konce září vyhrála dva singlové tituly, první na Dubai Tennis Championships, kde porazila Italku Saru Erraniovou poměrem 6–2, 1–6 a 6–1, druhý v Tokiu, kde na ni nestačila německá tenistka Angelique Kerberová. O titul si zahrála také na BNP Paribas Katowice Open, kde nestačila na další italskou hráčku Robertu Vinciovou, a podruhé v řadě také New Haven Open at Yale, kde jí ale přehrála Rumunka Simona Halepová. V rámci Grand Slamu se nejdále probojovala na travnatém Wimbledonu do čtvrtfinále, kde ji vyřadila Belgičanka Kirsten Flipkensová. Na US Open a French Open skončila ve třetím kole, na Australian Open dokonce ve druhém kole.

Přehled sezóny[editovat | editovat zdroj]

Úvodní část sezóny na tvrdém povrchu[editovat | editovat zdroj]

Australské trápení[editovat | editovat zdroj]

Brisbane International[editovat | editovat zdroj]

Kvitová začala sezónu v Brisbane (kategorie WTA Premier) jako šestá nasazená tenistka a vítězka turnaje z roku 2011. V prvním kole porazila Španělku Carlu Suárezovou Navarrovou, ve druhém kole ale nestačila na nenasazenou ruskou tenistkou Anastasii Pavljučenkovovou, která později došla až do finále.

Apia International Sydney[editovat | editovat zdroj]

Na turnaji v Sydney z kategorie WTA Premier byla nasazená jako číslo 5. Loňská semifinalistka však dohrála už v prvním kole - se Slovenkou Dominikou Cibulkovou uhrála jen dvě hry a dělala téměř čtyři desítky nevynucených chyb.

Australian Open[editovat | editovat zdroj]

Do Melbourne na úvodní grandslam přijela jako osmá nasazená a obhájkyně semifinále. V prvním kole zdolala v Italku Francescu Schiavoneovou, počtvrté za posledních 10 měsíců. Ve večerním zápase druhého kola na největším kurtu v Melbourne Parku však prohrála s osmnáctiletou Britkou Lauru Robsonovou po setech 6–2, 3–6 a 9–11, přestože ve třetím setu vedla 3–0 a později byla dva míčky od vítězství.

Návrat do Evropy[editovat | editovat zdroj]

Open GDF Suez[editovat | editovat zdroj]

Po brzkém vyřazení na grandslamu získala divokou kartu do hlavní soutěže turnaje v Paříži hraném v hale, na kterém v roce 2011 vyhrála. Jako druhá nasazená měla v prvním kole volný los, v druhém kole zvládla duel se Švýcarkou Stefanií Vögeleovou, aby v prvním čtvrtfinále sezóny prohrála s další divokou kartou, Francouzkou Kristinou Mladenovicovou. Divokou kartu obdržela také do čtyřhry, ale po boku Belgičanky Yaniny Wickmayerové skončila proti Hlaváčkové a Huberové hned v prvním kole.

Fed Cup[editovat | editovat zdroj]

Hned další týden plnila roli týmové jedničky v prvním kole nového ročníku Fed Cupu, tentokrát proti Austrálii, hraném v ostravské hale. V prvním zápase porazila až 167. hráčku žebříčku WTA Jarmilu Gajdošovou ve dvou setech. V zápase týmových jedniček a sousedek v žebříčku porazila Samanthu Stosurovou, kdy po jasně prohrané první sadě musela odvracet mečbol, což se jí povedlo a nakonec vyhrála 2-6, 7-6 (7–3) a 6-4, přestože ve třetím setu vedla již 5-0. Zápas potom označila za nejlepší v dosavadní části sezóny. Poprvé od US Open vyhrála dva zápasy v řadě.

Zlepšující se forma[editovat | editovat zdroj]

Qatar Total Open[editovat | editovat zdroj]

Hned po nedělní výhře ve Fed Cupu se přesunula do Dauhá na zdejší turnaj. V roli turnajové sedmičky měla v prvním kole volný los, takže prvním zápasem se pro ni stal duel proti Rusce Jekatěrině Makarovové. Česká tenistka vyhrála první set, dál už se ale nepokračovalo, protože Ruská tenistka už v zápase nepokračovala, zřejmě kvůli nevolnosti. Ve osmifinále otočila zápas s další Ruskou, tentokrát jedenáctou nasazenou Naděždou Petrovovou a postoupila do čtvrtfinále. V něm ji čekala velká výzva, světová a turnajová dvojka Serena Williamsová,která zde útočila na post světové jedničky. Česka však díky přesné a rychlé hře bez chyb první set překvapivě vyhrála a byl to první set, který kdy nad Američankou vyhrála. Ve druhém setu však Američanka zlepšila svoji hru a jediné ztracené podání české hráčky rozhodlo o výsledku druhé sady. Ve třetím setu se Kvitová ujala vedení, ale nadějné vedení 4-1 nakonec ztratila, přestože za stavu 5-4 podávala Serena na udržení v zápase, první společné utkání mimo grand slam vyhrála favorizavoná Američanka 3-6, 6-3 a 7-5 a stala se tak nejstarší světovou jedničkou.

Dubai Tennis Championships[editovat | editovat zdroj]

Hned další týden startovala na Dubai Tennis Championships ve Spojených arabskách emirátech jako nasazená šestka. V prvním kole ztratila jen tři hry se slovenskou kvalifikantkou Danielou Hantuchovou, zvládla obě koncovky s bývalou světovou jedničkou Anou Ivanovićovou ze Srbska, ve čtvrtfinále porazila obhájkyni titulu a třetí nasazenou Polku Agnieszku Radwańskou a zaznamenala tak první výhru nad hráčkou z top 4 od finále turnaje mistryň 2011. V semifinále nenašla odpověď na její hru další bývalá světová jednička a osmá nasazená Dánka Caroline Wozniacká. Ve finále se utkala s Italkou Sarou Erraniovou. Po suverénním první setu (6-2) následovala slabší chvilka české hráčky, když prohrála druhý set (1-6), třetí set ji však zastihl v dobré formě a vyhrála ho 6-1 a získala první titul v sezóně a jubilejní desátý titul v kariéře.

V novém vydání žebříčku WTA se posunala na 7. místo před svojí finálovou soupeřku Erraniovou.

Americké turnaje[editovat | editovat zdroj]

BNP Paribas Open[editovat | editovat zdroj]

Další podnikem se pro Petru stal velký americký turnaj BNP Paribas Open hraný v Indian Wells. Díky absenci Na Li a pokračujícímu bojkoty Sereny Williamsové byla do dvouhry nasazena jako číslo pět. V den svých 23.narozenin porazila Bělorusku Olgu Govorcovovou ve třech setech, od dva dny později kvalifikantku Lesju Curenkovou, v osmifinále jednoznačně krajanku Kláru Zakopalovou a poprvé zde došla až do čtvrtfinále. V něm neudržela vedení 6-4 a 4-2 proti třinácté nasazené Marii Kirilenkové,přemožitelce například Polky Radwańské, a nakonec ve velkém teplu prohrála 6-4, 4-6 a 3-6, když sice Rusku jednoznačně přebila na winnery (43:17), ale udělala o dost více nevynucených chyb (48:19). V pondělí ji však v žebříčku WTA opět přeskočila Italka Erraniová.

Do hlavní soutěže opět po roce dostala divokou kartu do čtyřhry, opět společně s Belgičankou Wickmayerovou, ale opět vypadly v prvním kole s Čanovou a Husárovou, 10-6 v super tiebreaku.

Sony Open Tennis – Miami Masters[editovat | editovat zdroj]

Do druhého velkého turnaje kategorie Premier Mandatory, slavného Miami Masters vstoupila jako sedmá nasazená hráčka. První kolo hrát nemusela, ve druhém otočila zápas s Šuaj Pchengovou, přestože vyhrála první set. Ve třetím kole byla nad její síly belgická tenistka Kirsten Flipkensová, která jí dokonce nadělila v prvním setu nepopulárního "kanára". Česká tenistka tak opět zůstala před branami osmifinále.

Antuková část sezóny[editovat | editovat zdroj]

Na turnaji v Katovicích

BNP Paribas Katowice Open[editovat | editovat zdroj]

Do nového turnaji v Katovicích vstupovala jako první nasazená tenistka. V prvních dvou kolech ztratila proti Misaki Doiové a Mandy Minellaové celkem 15 her. Jistější výhry předvedla ve čtvrtfinále proti Chorvatce Petře Martićové a v semifinále proti rumunské kvalifikantce Alexandře Cadanțuové. Ve finále se potom utkala s druhou nasazenou tenistkou, Italkou Robertou Vinciovou. První set ještě dokázala dotáhnout do zkrácené hry, ve které ale uhrála jen dva body. Druhý set už byl jasný, Češka ho prohrála 1-6.

Fed Cup[editovat | editovat zdroj]

Hned další týden plnila roli týmové jedničky v semifinále Fed Cupu proti Italkám na palermské antuce. V sobotní dvouhře znovu po šesti dnech podlehla Robertě Vinciové. I když soupeřce pětkrát vzala podání, sama si v zápase nevyhrála ani jedno své podání.

Ve stejné tradici pokračovala i v neděli proti Saře Erraniové až do stavu 5-0 v první sadě, kdy po boji poprvé o víkendu získala své podání. Sadu sice nezachránila, do konce zápasu však ztratila už jenom dvě hry. Vydřená výhra sice dala Češkám neději na třetí finále v řadě, ale již nestačila na zvrácení nepříznivého výsledku. Česko po pondělní dohrávce prohrálo v konečném poměru 1:3 na zápasy. Poprvé tak prohrála utkání od semifinále v roce 2010, kdy prohrálo právě s Itálií.

Porsche Tennis Grand Prix[editovat | editovat zdroj]

Do Stuttgartu na další halový podnik přijela jako pátá nasazená tenistka. V prvním kole proti domácí divoké kartě Annice Beckové vyhrála první set až 7-5, druhý ale prohrála ve zkrácené hře. Třetí set už proběhl v její režii, když ho vyhrála poměrem 6-3. V druhém kole porazila další Němku,nenasazenou Julii Görgesovou, přestože musela otáčet z 0-1 na sety. Druhý set ubojovala v tiebreaku, a třetí set opět ovládl Češka. Ve čtvrtfinále ji vyřadila ve dvou setech druhá nasazená a pozdější finalistka Li Na 3–6 a 5–7.

Mutua Madrid Open[editovat | editovat zdroj]

Na turnaji v Madridu kategorie Premier Mandatory byla osmá nasazená. V prvním kole zdolala Belgičanku Yaninu Wickmayerovou 6-4 ve třetím setu. Ve druhém kole neudržela vedení 1-0 na sety proti slovenské divoké kartě soutěže Daniele Hantuchové. Poprvé se Slovenkou prohrála po šesti výhrách.

Internazionali BNL d'Italia[editovat | editovat zdroj]

Na římský turnaj Internazionali BNL d'Italia přijížděla jako osmá nasazená. V prvním kole měla volný los, ve druhém udolala Němku Lisickou 6–4, 0–6 a 7–5, i když ve třetím setu prohrávala 1–3. V dalším zápase ale nestačila na sousedku v žebříčku, Australanku Stosurovou po třísetovém průběhu, a neobhájila tak čtvrtfinále z předešlého ročníku. Vzhledem k tomu, že Kerberová neobhájila semifinálovou účast, se posunula na sedmé místo žebříčku WTA.

French Open[editovat | editovat zdroj]

Na French Open

Na přelomu května a června zavítala na pařížský grandslam French Open v roli sedmé nasazené a obhajovala semifinálovou účast. V prvním kole zdolala Francouzku startující na divokou kartu Aravane Rezaïovou po třísetovém průběhu. Ve druhém kole, o den později, nedala šanci Šuaj Pchengové, kterou porazila ve dvou setech. Byla to její první dvousetová výhra od semifinále v Katowicích. Ve třetí fázi však skončila na raketě stejně staré Američanky Jamie Hamptonové výsledkem 1–6 a 6–7, čím neobhájila své loňské semifinále a opět se vrátila na osmé místo.

Travnatá sezóna[editovat | editovat zdroj]

AEGON International[editovat | editovat zdroj]

Travnatou sezónu jako už tradičně zahájila na AEGON International v Eastbourne. Jako turnajová čtyřka porazila v prvním kole Rumunku Moniku Niculescuovou ve dvou setech, ve druhém kole ale prohrála se svojí kamarádkou a občasnou partnerkou do čtyřhry Yaninou Wickmayerovou po setech 6–3, 4–6 a 5–7, přestože se ve třetím setu ujala vedení 4–2 a 30:0 při svém podání.

Právě s Wickmayerovou obdržely divokou kartu do ženské čtyřhry. V prvním zápase ale prohrály s nenasazenou dvojicí Sie Šu-wej a Mirjana Lučićová Baroniová ve dvou setech.

Wimbledon[editovat | editovat zdroj]

Do nejslavnějšího turnaje světa ve Wimbledonu vstupovala jako osmá nasazená a chtěla zde napodobit své úspěchy z předešlých let, především vítězství z roku 2011.

V prvním kole vyhrála s Američankou Coco Vandewegheovou lehce první set 6-1 a ve druhém otočila z 1-3 na 5-3, ale při podávání na postup udělala dvě dvojchyby a dovolila Američance čtyřmi hrami v řadě srovnat na 1-1 na sety. Ve třetím dějství i přes bolest nohy dovolila Vandewegheové získat už jen čtyři hry a postoupila do druhého kola

V něm se měla střetnout s Kazaškou Švedovovou, která ale k zápasu kvůli potížím s rukou nenastoupila.

Ve třetím jí potrápila další levoruka tenistka, Ruska Jekatěrina Makarovová. Zápas byl poprvé přerušen za stavu 3-3 v prvním set, hned po přestávce se Kvitová ujala vedení už 6-3 a 2-0. Česká tenistka ale ztratila 8 her v řadě a ocitla se tak blíže porážky, když prohrávala 0-2 ve třetím setu. Následnou hru při své podání i přes brejkové šance soupeřky ubojovala a nepustila Rusku do vedení s double brejkem. Kvitové však pomohlo druhé přerušení, tentokrát kvůli tmě. Dohrávku zvládla lépe česká tenistka, za 23 minut ztratila jenom jednu hru a postoupila do osmifinále wimbledonu.

V něm nezaváhala v souboji se Španělkou Carlou Suárezovou Navarrovou, kterou porazila podruhé v sezóně, i když první set musel rozhodnout až tiebrejk. Počtvrté v řadě postoupila minimálně do čtvrtfinále Wimbledonu a poprvé se do něj dostala od loňského Wimbledonu.

Ve čtvrtfinále však našla kromě Williamsové svoji první přemožitelku od roku 2009. Stala se jí Belgičanka Kirsten Flipkensová. Česká tenistka sice vyhrála první set, druhé dějství ovládla její soupeřka. Kvitová se následně nechala vyšetřit a dostala prášky. Ve třetím setu vedla s Flipkensovou vyrovnanou partii, ale mrzet jí mohou dva momenty - nevyužití brejkbolů ve čtvrtém gamu na 3-1 a devátá hra, kde nevyužila na svém podání vedení 40:15 a poté hloupou chybou na brejkbol darovala soupeřce vedení 5-4. Belgičanka zápas dopodávala a postoupila do svého první semifinále na grandslamu.

Po grandslamu udržela ve světové klasifikaci osmou pozici.

Návrat na tvrdý povrch[editovat | editovat zdroj]

US Open Series[editovat | editovat zdroj]

Southern California Open[editovat | editovat zdroj]

První turnajem na obhajobě vítězství US Oper Series se stal turnaj hraný v Carlsbadu.

Ve čtyřhře získala divokou kartu, její spoluhráčkou se stala Tamira Paszeková, v první kole ale podlehly týmu Čan Chao-čching a Janette Husárová dvakrát 6-3.

Ve dvouhře se dostala mezi nasazené tenistky - byla nasazená jako číslo tři, což jí vyneslo v prvním kole volný los. Ve druhém kole se jí povedla odveta za Australian Open, když porazila Britku Robsonovou 6-1 a 6-2. V zápase ztratila jenom jednou své podání. Ve čtvrtfinále se proti ní postavila divoká karta soutěže Virginie Razzanová, která v průběhu turnaje porazila Kuzněcovovou a Suárezovou Navarrovou. Francouzka v první setu vedla 5-3 a podávala na vítězství v setu, česká tenistka ale zvládla odvrátit setboly a vyhrála první zkrácenou hru poměrem 8-6. Ve druhém setu Češce nevyšel game za stavu 5-6, kdy Razzanová využila svůj jediný breakball, který v setu měla, aby srovnala 1-1 na sety. Ve druhém setu Kvitová nevyužila vedení 2-1 v brejkem a nakonec francouzský tenistka podávala za stavu 3-5 na postup do semifinále, nevyužila ale mečboly, Kvitová se dostala do hry a za stavu 6-5 mohla zápas vítězně ukončit. Zápas ale vyvrcholil v další zkrácené hře, kde Češka nevyužila dva mečboly a prohrála 8-10.

Rogers Cup[editovat | editovat zdroj]
Na US Open

Na Rogers Cup, ten rok konaném v Torontu, vstupovala jako obhájkyně prvenství z pozice šesté nasazené. V první kole měla volný los, ve druhém zápase zvládla duel s domácí divokou kartou, devatenáctiletou Eugenií Bouchardovou. V osmifinále se potřetí za rok utkala s Australankou Stosurovou, když se prohrála jediný servis, z stavu 5-2, kdy podávala na postup. Zápas ale ukončila hned v další hře na podání jedenácté hráčky světa. Ve třetím utkání ale nestačila na nenasazenou Rumunku Soranu Cîrsteaovou. První set sice vyhrála a ve druhém otočila z 0-4 na 5-4, soupeřka ale těžké chvíle zvládla a nakonec vyhrála 4-6, 7-5 a 6-2. Následkem ztráty bodů spadla na 9. místo žebříčku WTA.

Western & Southern Open[editovat | editovat zdroj]

Jako sedmá nasazená porazila ve druhém kole se ztrátou setu Marinu Erakovicovou, ale s turnajem se rozloučila už v osmifinále, když nestačila ve třech setech na Dánku Wozniackou. Ve třetím setu přitom vedla už 3-1, pak ale prohrála pět her v řadě.

New Haven Open at Yale[editovat | editovat zdroj]

Na turnaji v New Havenu došla jako obhájkyně do finále, čímž uhájila svojí pozici v elitní desítce, kde jí ale přehrála Rumunka Simona Halepová.

US Open[editovat | editovat zdroj]

US Open opustila ve třetím kole a v pondělí tak vypadla z první desítky žebříčku WTA, poprvé od května 2011.

Asijské turnaje[editovat | editovat zdroj]

Toray Pan Pacific Open[editovat | editovat zdroj]

Díky absenci Williamsové, Šarapovové, Na Li a srpnovému ukončení kariéry Bartoliové byla i přes žebříčkové postavení nasazena jako číslo sedm. Ve druhém kole volném lose v úvodu turnaje porazila akutální juniorskou světovou jedničku ve dvouhře, Švýcarku Bencicovou. Kvůli dešti nestihla odehrát zápas druhého kola, a proto musela v jeden odehrát dva zápasy. Ale ani Madison Keysová, nebo Světlana Kuzněcovová jí nedokázaly zastavit, když dohromady vyhrály proti Češce devět her. Postupem do semifinále si také zajistila návrat do světové desítky žebříčku WTA. Ve čtvrtém semifinále se pak utkala s bývalou světovou jedničku Venus Williamsovou. S tou sice prohrála první set, ve druhé sadě zlepšila hru a vynutila si třetí dějství. V něm si však hráčky držely svá podání celou dobu, takže po dvou hrách, kde Kvitová podávala na udržení na turnaji, začal tiebreak. V něm se česká tenistka dostala do vedení 6-0, první dva mečboly sice ještě nevyužila, třetí už ale Američanka neodvrátila. Kvitová tak počtvrté v sezóně postoupila do finále. V něm se utkala s pátou nasazenou Němkou Angelique Kerberovou. V prvním setu neztratila ani jednou servis, proměnila oba dva brejkboly a vypadalo to, že si dokráčí pro titul. Jenže ve druhém setu se Němka zvedla a Kvitová začala dělat chyby. Výsledkem toho bylo, že set ztratil poměrem 0-6. Do třetí sady vstoupila lépe a ujala se vedení 4-0. Za stavu 5-2 nevyužila na podání soupeřky první dva mečboly a na svém podání pak musela čelit brejkbolu na 5-4, ale po hodině a 39 minutách získala druhý titul v roce a celkově jedenáctý v kariéře. Díky 900 bodům do žebříčku se vrátila do světové desítky, za sedmé místo.

Chine Open[editovat | editovat zdroj]

Na velký pekingský turnaj, China Open vstupovala až jako devátá nasazená, ale díky postupu do semifinále na předchozím turnaji, měla v prvním kole volný los. Ve druhém kole otočila zápas s Americkou tenistkou Varvarou Lepčenkovou. Ve třetím setu ji dokonce nadělila "kanára". V osmifinále udolala svoji sousedku v žebříčku, Italku Saru Erraniovou. Ve čtvrtfinále na ni nestačila domácí Li Na. V semifinále však vítěznou šňůru české tenistky přetrhla Srbka Jelena Jankovićová, přestože Češka vyhrála první set.


Přehled utkání[editovat | editovat zdroj]

Grand Slam
Závěrečné turnaje sezóny
WTA Premier Mandatory tournaments
WTA Premier 5 tournaments
WTA Premier tournaments
WTA International tournaments
Týmové soutěže

Dvouhra[editovat | editovat zdroj]

Turnaj Utkání Datum Kolo Soupeřka Pořadí Výsledek Skóre
Brisbane International 1. 30. prosince 1. kolo Španělsko Carla Suárezová Navarrová #34 Výhra 6-3, 6-4
2. 1. ledna 2. kolo Rusko Anastasija Pavljučenkovová #36 Prohra 4-6, 5-7
Apia International Sydney 3. 6. ledna 1. kolo Slovensko Dominika Cibulková #15 Prohra 1-6, 1-6
Australian Open 4. 15. ledna 1. kolo Itálie Francesca Schiavoneová #48 Výhra 6-4, 2-6, 6-2
5. 17. ledna 2. kolo Spojené království Laura Robsonová #53 Prohra 6-2, 3-6, 9-11
Open GDF Suez - - 1. kolo Volný los - - -
6. 30. ledna 2. kolo Švýcarsko Stefanie Vögeleová #100 Výhra 7-6 (7–5) 6-3
7. 1. února Čtvrtfinále Francie Kristina Mladenovicová #87 Prohra 3-6, 4-6
Fed Cup
1. kolo
8. 9. února 1. kolo Austrálie Jarmila Gajdošová #168 Výhra 7-6 (7–2) 6-3
9. 10. února 1. kolo Austrálie Samantha Stosurová #9 Výhra 2-6, 7-6 (7–3) 6-4
Qatar Total Open - - 1. kolo Volný los - - -
10. 13. února 2. kolo Rusko Jekatěrina Makarovová #20 Výhra 6-4, skreč
11. 14. února 3. kolo Rusko Naděžda Petrovová #12 Výhra 4-6, 6-4, 6-3
12. 15. února Čtvrtfinále USA Serena Williamsová #2 Prohra 6-3, 3-6, 5-7
Dubai Tennis Championships 13. 19. února 1. kolo Slovensko Daniela Hantuchová #67 Výhra 6-2, 6-1
14. 20. února 2. kolo Srbsko Ana Ivanovićová #13 Výhra 7-5, 7-6 (7-1)
15. 21. února Čtvrtfinále Polsko Agnieszka Radwańská #4 Výhra 6-2, 6-4
16. 22. února Semifinále Dánsko Caroline Wozniacká #10 Výhra 6-3, 6-4
17. 23. února Finále Itálie Sara Erraniová #7 Výhra 6-2, 1-6, 6-1
BNP Paribas Open - - 1. kolo Volný los - - -
18. 8. března 2. kolo Bělorusko Olga Govorcovová #67 Výhra 6-4, 3-6, 6-3
19. 11. března 3. kolo Ukrajina Lesja Curenková #74 Výhra 6-2, 7-6 (7-5)
20. 12. března 4. kolo Česko Klára Zakopalová #22 Výhra 6-2, 6-3
21. 13. března Čtvrtfinále Rusko Maria Kirilenková #15 Prohra 6-4, 4-6, 3-6
Sony Open Tennis - - 1. kolo Volný los - - -
22. 21. března 2. kolo Čína Pcheng Šuaj #34 Výhra 5-7, 6-2, 6-2
23. 23. března 3. kolo Belgie Kirsten Flipkensová #28 Prohra 0-6, 6-4, 1-6
BNP Paribas Katowice Open 24. 10. dubna 1. kolo Japonsko Misaki Doiová #88 Výhra 6-4, 6-4
25. 11. dubna 2. kolo Lucembursko Mandy Minellaová #98 Výhra 7-5, 6-2
26. 12. dubna Čtvrtfinále Chorvatsko Petra Martićová #91 Výhra 6-3, 6-2
27. 13. dubna Semifinále Rumunsko Alexandra Cadanțuová #117 Výhra 6-0, 6-4
28. 14. dubna Finále Itálie Roberta Vinciová #13 Prohra 6-7 (2-6) , 1-6
Fed Cup
Semifinále
29. 20. dubna Semifinále Itálie Roberta Vinciová #12 Prohra 4-6, 1-6
30. 21. dubna Semifinále Itálie Sara Erraniová #7 Výhra 2-6, 6-2, 6-0
Porsche Tennis Grand Prix
31. 24. dubna 1. kolo Německo Annika Becková #60 Výhra 7-6, 6-7 (0-7) , 6-3
32. 25. dubna 2. kolo Německo Julia Görgesová #30 Výhra 2-6 7-6 (4-7) 6-2
33. 26. dubna Čtvrtfinále Čína Li Na #5 Prohra 3-6, 5-7
Mutua Madrid Open
34. 5. května 1. kolo Belgie Yanina Wickmayerová #37 Výhra 4-6, 7-5, 6-4
35. 8. května 2. kolo Slovensko Daniela Hantuchová #71 Prohra 6-2, 2-6, 3-6
Internazionali BNL d'Italia - - 1. kolo Volný los - - -
36. 14. května 2. kolo Německo Sabine Lisická #34 Výhra 6-4, 0-6, 7-5
37. 16. května 3. kolo Austrálie Samantha Stosurová #9 Prohra 5-7, 6-2, 1-6
French Open 38. 29. května 1. kolo Francie Aravane Rezaïová #185 Výhra 6-3, 4-6, 6-2
39. 30. května 2. kolo Čína Pcheng Šuaj #23 Výhra 6-4, 6-3
40. 1. června 3. kolo USA Jamie Hamptonová #53 Prohra 1-6, 6-7 (7-9)
AEGON International 41. 18. června 1. kolo Rumunsko Monica Niculescuová #49 Výhra 6-4, 6-1
42. 19. června 2. kolo Belgie Yanina Wickmayerová #51 Prohra 6-3, 4-6, 5-7
Wimbledon 43. 24. června 1. kolo USA Coco Vandewegheová #108 Výhra 6-1, 5-7, 6-4
44. 26. června 2. kolo Kazachstán Jaroslava Švedovová #55 bez boje
45. 29. června 3. kolo Rusko Jekatěrina Makarovová #29 Výhra 6-3, 2-6, 6-3
46. 1. července 4. kolo Španělsko Carla Suárezová Navarrová #18 Výhra 7-6 (7-5), 6-3
47. 2. července Čtvrtfinále Belgie Kirsten Flipkensová #20 Prohra 6-4, 3-6, 4-6
Southern California Open - - 1. kolo Volný los - - -
48. 31. července 2. kolo Spojené království Laura Robsonová #32 Výhra 6-1, 6-2
49. 2. srpna Čtvrtfinále Francie Virginie Razzanová #131 Prohra 7-6 (8-6), 5-7, 7-6 (8-10)
Rogers Cup - - 1. kolo Volný los - - -
50. 8. srpna 2. kolo Kanada Eugenie Bouchardová #62 Výhra 6-3, 6-2
51. 9. srpna 3. kolo Austrálie Samantha Stosurová #11 Výhra 6-3, 6-3
52. 9. srpna Čtvrtfinále Rumunsko Sorana Cîrsteaová #27 Prohra 6-4, 5-7, 2-6
Western & Southern Open - - 1. kolo Volný los - - -
53. 14. srpna 2. kolo Nový Zéland Marina Erakovicová #77 Výhra 6-4, 6-7 (7-9), 6-3
54. 15. srpna 3. kolo Dánsko Caroline Wozniacká #10 Prohra 6-3, 2-6, 3-6
New Haven 55. 20. srpna 1. kolo Německo Annika Becková #49 Výhra 4-6 ,6-3, 6-3
56. 21. srpna 2. kolo USA Alison Riskeová #95 Výhra 7-6(7-5), 4-6, 6-3
57. 22. srpna Čtvrtfinále Rusko Anastasija Pavljučenkovová #34 Výhra 2-6, 6-2, 7-5
58. 23. srpna Semifinále Česko Klára Zakopalová #33 Výhra 6-0, 6-1
59. 24. srpna Finále Rumunsko Simona Halepová #23 Prohra 2-6, 2-6
US Open 60. 27. srpna 1. kolo Japonsko Misaki Doiová #92 Výhra 6-2, 3-6, 6-1
61. 29. srpna 2. kolo Srbsko Bojana Jovanovská #58 Výhra 6-2, 6-4
62. 31. srpna 3. kolo USA Alison Riskeová #81 Prohra 3-6, 0-6
Toray Pan Pacific Open - - 1. kolo Volný los - - -
63. 23. září 2. kolo Švýcarsko Belinda Bencicová #326 Výhra 7-5, 6-4
64. 26. září 3. kolo USA Madison Keysová #43 Výhra 6-2, 6-2
65. 26. září Čtvrtfinále Rusko Světlana Kuzněcovová #27 Výhra 6-4, 6-1
66. 27. září Semifinále USA Venus Williamsová #63 Výhra 3-6, 6-3, 7-6 (7-2)
67. 28. září Finále Německo Angelique Kerberová #9 Výhra 6-2, 0-6, 6-3
China Open - - 1. kolo Volný los - - -
68. 1. října 2. kolo USA Varvara Lepčenková #56 Výhra 2-6, 6-2, 6-0
69. 2. října 3. kolo Itálie Sara Erraniová #6 Výhra 6-4, 6-7 (3-7), 6-3
70. 4. října Čtvrtfinále Čína Li Na #5 Výhra 4-6, 6-2, 6-4
71. 5. října Semifinále Srbsko Jelena Jankovićová #11 Prohra 7-6 (9-7), 1-6, 1-6
WTA Tour Championships 72. 22. října základní skupina Polsko Agnieszka Radwańská #4 Výhra 6-4, 6-4
73. 24. října základní skupina USA Serena Williamsová #1 Prohra 2-6, 3-6
74. 25. října základní skupina Německo Angelique Kerberová #9 Výhra 6-7 (3-7) 6-2, 6-3
75. 26. října Semifinále Čína Li Na #5 Prohra 4-6, 2-6

Čtyřhra[editovat | editovat zdroj]

Turnaj # Partnerka Datum Kolo Soupeřky Pořadí Výsledek Skóre
Open GDF Suez 1. Belgie Yanina Wickmayerová 29. ledna 1. kolo Česko Andrea Hlaváčková
USALiezel Huberová
#3
#7
Prohra 6-7 (8–6) 7-6, 6-4, 1-10
BNP Paribas Open 2. Belgie Yanina Wickmayerová 8. března 1. kolo Tchaj-wan Čan Chao-čching
SlovenskoJanette Husárová
#41
#50
Prohra 6-7 (4-7), 7-6 (7-8), 6-10
AEGON International 3. Belgie Yanina Wickmayerová 17. června 1. kolo Chorvatsko Mirjana Lučićová Baroniová
Čínská Tchaj-pejSie Šu-wej
#40
#9
Prohra 1-6, 4-6
Southern California Open 4. Rakousko Tamira Paszeková 30. července 1. kolo Tchaj-wan Čan Chao-čching
SlovenskoJanette Husárová
#37
#47
Prohra 3-6, 3-6
Rogers Cup 5. Německo Angelique Kerberová 7. srpna 1. kolo Slovensko Daniela Hantuchová
Švýcarsko Martina Hingisová
#51
#185
Prohra 4-6, 2-6
Western & Southern Open 6. Belgie Kirsten Flipkensová 12. srpna 1. kolo Maďarsko Katalin Marosiová
USA Megan Moultonová-Levyová
#47
#54
Výhra 7-6 (7-4), 6-4
- 15. srpna 2. kolo Německo Julia Görgesová
Česko Barbora Záhlavová-Strýcová
#21
#31
bez boje
Toray Pan Pacific Open 7. Belgie Kirsten Flipkensová 24. září 1. kolo Austrálie Ashleigh Bartyová
Austrálie Casey Dellacquová
#12
#11
Výhra 7-6 (7-3), 3-6, 10-8
- 26. září Čtvrtfinále Rusko Alla Kudrjavcevová
Austrálie Anastasia Rodionovová
#46
#32
bez boje

Rozvrh turnajů[editovat | editovat zdroj]

Legenda
Grand Slam
Závěrečné turnaje sezóny
WTA Premier Mandatory tournaments
WTA Premier 5 tournaments
WTA Premier tournaments
WTA International tournaments
Týmové soutěže
Datum
(od–do)
Turnaj Místo konání Kategorie Povrch Obhajované body Získané body WTA Výsledek
30. prosince
5. ledna
Brisbane International Brisbane Austrálie WTA Premier Tvrdý, venku Nehrála 60 Druhé kolo
prohra - Anastasija Pavljučenkovová, 4-6, 5-7
6. ledna
12. ledna
Apia International Sydney Sydney Austrálie WTA Premier Tvrdý, venku 200 1 První kolo
prohra - Dominika Cibulková, 1-6, 1-6
14. ledna
27. ledna
Australian Open Melbourne Austrálie Grand Slam Tvrdý, venku 900 100 Druhé kolo
prohra - Laura Robsonová, 6-2, 3-6, 9-11
26. ledna
3. února
Open GDF Suez Paříž Francie WTA Premier Tvrdý, hala Nehrála 120 Čtvrtfinále
prohra - Kristina Mladenovicová, 3-6, 4-6
9. února
10. února
Fed Cup, 1. kolo Ostrava Česko Fed Cup Tvrdý, hala - - - Postup do semifinále
Česko vs Austrálie 4-0
11. února
17. února
Qatar Total Open Dauhá Katar WTA Premier 5 Tvrdý, venku 0 225 Čtvrtfinále
prohra - Serena Williamsová, 6-3,3-6,5-7
18. února
23. února
Dubai Tennis Championships Dubaj Spojené arabské emiráty WTA Premier Tvrdý, venku 0 470 Vítězství
výhra - Sara Erraniová, 6-2, 1-6, 6-1
4. března
17. března
BNP Paribas Open Indian Wells USA WTA Premier Mandatory Tvrdý, venku 80 250 Čtvrtfinále
prohra - Maria Kirilenková, 6-4, 4-6, 3-6
18. března
31. března
Sony Open Tennis Miami USA WTA Premier Mandatory Tvrdý, venku 5 80 Třetí kolo
prohra - Kirsten Flipkensová, 0-6, 6-4, 1-6
8. dubna
15. dubna
BNP Paribas Katowice Open Katowice Polsko WTA International Antuka, hala Nehrála 200 Finále
prohra - Roberta Vinciová, 7–6(7–2), 6–1
21. dubna
22. dubna
Fed Cup, Semifinále Palermo Itálie Fed Cup Antuka, venku - - - Prohra
Česko vs Itálie 1-3
22. dubna
28. dubna
Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart Německo WTA Premier Antuka, hala 200 120 Čtvrtfinále
prohra - Li Na, 3-6, 5-7
6. května
12. května
Mutua Madrid Open Madrid Španělsko WTA Premier Mandatory Antuka, venku 80 80 Druhé kolo
prohra - Daniela Hantuchová, 6-2, 2-6, 3-6
13. května
19. května
Internazionali BNL d'Italia Řím Itálie WTA Premier 5 Antuka, venku 225 125 Třetí kolo
prohra - Samantha Stosurová, 5-7, 6-2, 1-6
26. května
9. června
French Open Paříž Francie Grand Slam Antuka,venku 900 160 Třetí kolo
prohra - Jamie Hamptonová, 1-6, 6-7 (7-9)
17. června
22. června
AEGON International EastbourneSpojené království WTA Premier Tráva, venku 1 60 Druhé kolo
prohra - Yanina Wickmayerová, 6-3, 4-6, 5-7
24. června
7. července
Wimbledon Londýn Spojené království Grand Slam Tráva,venku 500 500 Čtvrtfinále
prohra - Kirsten Flipkensová, 6-4, 3-6, 4-6
29. července
5. srpna
Southern California Open Carlsbad USA WTA Premier Tvrdý, venku Nehrála 120 Čtvrtfinále
prohra - Virginie Razzanová,7-6 (8-6), 5-7, 7-6 (8-10)
3. srpna
11. srpna
Rogers Cup Toronto Kanada WTA Premier 5 Tvrdý, venku 900 225 Čtvrtfinále
prohra - Sorana Cîrsteaová, 6-4, 5-7, 2-6
12. srpna
19. srpna
Western & Southern Open Cincinnati USA WTA Premier 5 Tvrdý, venku 395 125 3. kolo
prohra - Caroline Wozniacká, 6-3, 2-6, 3-6
16. srpna
24. srpna
New Haven Open at Yale New Haven USA WTA Premier Tvrdý, venku 470 320 Finále
prohra - Simona Halepová, 2-6, 2-6
26. srpna
9. září
US Open New York USA Grand Slam Tvrdý, venku 280 160 Třetí kolo
prohra - Alison Riskeová, 3-6, 0-6
22. září
28. září
Toray Pan Pacific Open Tokio Japonsko WTA Premier 5 Tvrdý, venku 1 900 Vítězství
výhra - Angelique Kerberová, 6-2, 0-6, 6-4
29. září
6. října
China Open Peking Čína WTA Premier Mandatory Tvrdý, venku 80 450 Semifinále
prohra - Jelena Jankovićová, 7-6 <(9-7)/>, 1-6, 1-6
7. října
13. října
Generali Ladies Linz Linec Rakousko WTA International Tvrdý, hala Nehrála 0 Odhlásila se
12. října
20. října
Kremlin Cup Moskva Rusko WTA Premier Tvrdý, hala Nehrála 0 Odhlásila se

Statistiky[editovat | editovat zdroj]

Zápasy proti hráčkám z desítky žebříčku WTA: 9 (5-4)[editovat | editovat zdroj]

Výsledek Č. Hráčka Pořadí Turnaj Povrch Kolo Skóre
Výhra 1 Austrálie Samantha Stosurová #9 Fed Cup Tvrdý (hala) 1. kolo 2-6, 7-6, (7-3), 6-4
Prohra 1 USA Serena Williamsová #2 Qatar Total Open Tvrdý Čtvrtfinále 6-3, 3-6, 5-7
Výhra 2 Polsko Agnieszka Radwańská #4 Dubai Tennis Championships Tvrdý Čtvrtfinále 6-2 6-4
Výhra 3 Dánsko Caroline Wozniacká #10 Dubai Tennis Championships Tvrdý Semifinále 6-3, 6-4
Výhra 4 Itálie Sara Erraniová #7 Dubai Tennis Championships Tvrdý Finále 6-2,1-6, 6-1
Výhra 5 Itálie Sara Erraniová #7 Fed Cup Antuka Semifinále 2-6, 6-2, 6-0
Prohra 2 Čína Na Li #5 Porsche Tennis Grand Prix Antuka (hala) Čtvrtfinále 3-6, 5-7
Prohra 3 Austrálie Samantha Stosurová #10 Internazionali BNL d'Italia Antuka 3. kolo 5-7, 6-2, 1-6
Prohra 4 Dánsko Caroline Wozniacká #10 Western & Southern Open Tvrdý 3. kolo 6-3, 2-6, 3-6

Finanční odměny[editovat | editovat zdroj]

Dvouhra[editovat | editovat zdroj]

Turnaj Peníze
Brisbane International $13,393
Apia International Sydney $5,200
Australian Open $45,723
Open GDF Suez $17,850
Qatar Total Open $49,040
Dubai Tennis Championships $442,198
BNP Paribas Open $104,000
Sony Open Tennis $25,450
BNP Paribas Katowice Open $20,000
Porsche Tennis Grand Prix $19,300
Mutua Madrid Open $26,433
Internazionali BNL d'Italia $24,300
French Open $74,811
AEGON International $9,550
Wimbledon $320,869
Southern California Open $19,300
Rogers Cup $49,040
Western & Southern Open $23,730
New Haven Open at Yale $62,300
US Open $91,416

Čtyřhra[editovat | editovat zdroj]

Turnaj Peníze
Open GDF Suez $1,470
BNP Paribas Open $4,551
AEGON International $1,470
Southern California Open $1,415
Rogers Cup $1,920
Western & Southern Open $1,920