Diskuse s wikipedistou:R-bahn

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Budete-li mít jakékoliv otázky, neváhejte se na mě obrátit na mé diskusní stránce. Můžete se také dotázat celé komunity na pro to určené stránce. S přáním příjemného zbytku dne, --Martin Urbanec (diskuse) 8. 12. 2017, 14:20 (CET)

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Barončino klekátko. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Horst (diskuse) 10. 6. 2018, 21:09 (CEST)

Horst Tento týden asi nebudu vůbec mít čas, ale do dvou až tří týdnů se pokusím Vaše podmínky splnit. Když zjistím, že stránka encyklopedickou významnost nebude splňovat, tak Vám na Vaši diskusní stránku napíšu a poprosím Vás o smazání stránky. R-bahn (diskuse) 10. 6. 2018, 21:40 (CEST)

Ono to bude spíš těžké, dle G ty zdroje spíš nejsou a navíc limit je 14 dní, ale uvidíme. BTW když mi odpovídáte je třeba to napsat {{Re|Horst}} jinak si toho nemusím vůbec všimnout, nyní je to náhoda, že hlídám RC.--Horst (diskuse) 10. 6. 2018, 21:43 (CEST)

@Horst: Na stránce Barončino klekátko ty zdroje jsou již uvedeny. Pokud stránka pořád nesplňuje podmínky významnosti můžete provést odložené smazání. S pozdravem --R-bahn (diskuse) 21. 6. 2018, 19:36 (CEST)

Za WP:NNVZ se dá považovat pouze tento http://www.slpkrtiny.cz/slp-krtiny/napsali-o-nas/zapomenuta-zvlastnost-a1765997, šablonu jsem ponechal, posoudí mající správce, většinou to jako vkladatel nedělám, není to fér.--Horst (diskuse) 21. 6. 2018, 19:49 (CEST)

Kategorie[editovat zdroj]

Takto zde na WIKI nefungujeme (např. dle Wikipedie:Vlastnění článků). Kategorii jsem proto smazal. S pozdravem — Draceane diskusepříspěvky 10. 6. 2018, 21:44 (CEST)

Encyklopedický styl[editovat zdroj]

Pěkný den, smím-li se přimluvit, toto nejsou zrovna moc šikovné formulace. Vizte Wikipedie:Encyklopedický styl, typicky bod č. 11. Např. věta „Hotovo má být do konce roku 2019.“ by se dala formulovat takto: „[Ten či onen] odhadoval dokončení rekonstrukce do konce roku 2019.“ --Bazi (diskuse) 24. 6. 2018, 18:33 (CEST)

Takže znovu, tentokrát tady. --Bazi (diskuse) 15. 7. 2018, 21:44 (CEST)

Pokusy[editovat zdroj]

Vítám Vás v české Wikipedii. Chcete-li si editaci pouze vyzkoušet, pak prosím jen na pískovišti, které je k tomu určeno. Děkuji za pochopení. --Harold (diskuse) 14. 9. 2018, 18:34 (CEST)

Promiň, já jsem pokusy dělat nechtěl, ale bez mého zásahu se vždy odstranil infobox. --R-bahn (diskuse) 1. 1. 2019, 13:23 (CET)

Brno 2050[editovat zdroj]

Ahoj, informuji, že článek Brno 2050 jsem předložil do diskuse o smazání. --Harold (diskuse) 20. 11. 2018, 14:21 (CET)

Vyznamenání[editovat zdroj]

Kategorizace[editovat zdroj]

Dobrý den a děkuji za částečné doplnění kategorií. Bohužel to nebylo úplně dostatečné (minimum je toto), přesto jsem Vaše odebrání šablony Kategorizovat nerevertoval, ačkoli byla stále na místě, ale raději sám kategorie doplnil. Takže snad jen pro příště: je vhodné vložit řadicí klíč a doplnit alespoň tu jednu nejdůležitější kategorii, která danou osobu nejvíce charakterizuje (a proč ji taky na Wikipedii máme). --Vlout (diskuse) 9. 2. 2019, 19:41 (CET)

Bukovský kopec (místní část Křtiny)[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Bukovský kopec (místní část Křtiny). Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Harold (diskuse) 5. 4. 2019, 08:02 (CEST)

Neodstraňovat urgentní šablony[editovat zdroj]

Prosím neodstraňujte šablonu "významnost", pokud stále nejsou 2NNVZ. Děkuji za pochopení, Serious Jano (diskuse) 16. 4. 2019, 18:54 (CEST)

@Serious Jano: Já to již považuji za významné. Jestli Tobě ne, tak si ji tam nech. --R-bahn (diskuse) 16. 4. 2019, 19:05 (CEST)

Je snad internetový obchod věrohodný, netriviální zdroj? NENÍ! Ten druhej zdroj jakž takž jde. Serious Jano (diskuse) 16. 4. 2019, 19:32 (CEST)
To není o tom jestli to ty považuješ za významné. Významnost se dokládá 2NNVZ. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 16. 4. 2019, 20:09 (CEST)

Vítání uživatelů[editovat zdroj]

Ahoj, na začátek bych chtěl říct že tohle ti mohu napsat jen díky Martinu Urbancovi. Vidím, že uživatele vítáš tak, že tu rozsáhlou uvítací zprávu od někud okopíruješ a potom vložíš. Stačí ale vložit šablonu {{Vítejte}}, šablona ten text "vygeneruje". Serious Jano (diskuse) 17. 4. 2019, 19:29 (CEST)

@Serious Jano:Díky, já si to kopíroval ze své diskusní stránky. --R-bahn (diskuse) 17. 4. 2019, 19:37 (CEST)

Diskuse o smazání (AfD)[editovat zdroj]

Hezký večer, vím že chceš tuto diskusi o smazání co nejdříve uzavřít, ale není to tak jednoduché. Doba jednoho týdne není taková doba, po které to musí být co nejrychleji smazáno, spíše naopak, je to jen „pojistná” doba. DoS lze uzavřít jen tehdy když: Je jednoznačná, což v tomto případě není - různé argumenty proti sobě, navíc uzavírající správce musí zvážit všechna stanoviska. Viz Wikipedie:Žádost o komentář/VfD: změna na AfD/Vyhodnocování konsenzu. --Ján Kepler (diskuse) 13. 5. 2019, 19:00 (CEST)

NS a patrola[editovat zdroj]

Ahoj, teprve teď koukám, jak si "mlád" :-) Jsme za každého, kdo se věnuje patrole rádi. Mám jen dvě maličkosti: Gaujas, ta IP to založila dnes pouze dvakrát, před druhým smazem sem ji stačil na hodinu zastavit. V historii vidím poslední pokus o založení v roce 2009, tzn na zámek to není, ale nevadí.

Druhá: SDH kdovíkde, /kromě toho, že není dobré kohokoliv jakkoliv označovat, natož za vandala > WP:PDV/, on ten uživatel nevandalizoval, spíš neví co a jak. Původně to založila IP 195.113.188.254 patřící HZS Moravskoslezského kraje. Smazal sem, druhý pokus vložil on, přesunul sem na správnější název s tím, že bude pokračovat, jen prostě neví jak na to, v historii vidíš jak to probíhalo. Vrátil sem tam i původní označení subpahýlu a významnosti, ne že by šo o moc ten časový rozdíl je minimální, ale chceme být korektní. Dalo se to zrevertovat a bylo by to do upravenější verze s původním označením. Já jen abys věděl, beru to tak, že máš snahu, za což jsme opravdu rádi, za pár let tu budeš správcovat, tak se snaž dělat vše ještě o kousek lépe už teď. Dík a měj se--Horst (diskuse) 21. 5. 2019, 18:21 (CEST)

Rada vlády Slovenské republiky pro národnostní menšiny[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Rada vlády Slovenské republiky pro národnostní menšiny. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Jvs 22. 5. 2019, 16:46 (CEST)

Bella Swanová[editovat zdroj]

Ahoj, tam asi významnost nepatří, jsou články i v jiných jazycích, jen to nováček přidal bez zdrojů. --Ján Kepler (diskuse) 26. 5. 2019, 14:51 (CEST)

Doplnění šablon urgentně...autor[editovat zdroj]

Ahoj, ad [1] a další) Hezký nápad, ale většina lidí nebude vědět jak. Pojďme to doprodiskutovat a nasadíme to až poté, zatím tě revertuji. --Martin Urbanec (diskuse) 28. 5. 2019, 14:50 (CEST)

Hora (okres Blansko)[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Hora (okres Blansko). Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Harold (diskuse) 31. 5. 2019, 16:42 (CEST)

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Studánka pod březovou alejí. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Vojtěch Dostál (diskuse) 28. 8. 2019, 11:24 (CEST)

Community Insights Survey[editovat zdroj]

RMaung (WMF) 6. 9. 2019, 16:48 (CEST)

Reminder: Community Insights Survey[editovat zdroj]

RMaung (WMF) 20. 9. 2019, 17:14 (CEST)

Reminder: Community Insights Survey[editovat zdroj]

RMaung (WMF) 3. 10. 2019, 21:52 (CEST)

Aktuality[editovat zdroj]

Dobrý den, jelikož jste nedodal referenci k vámi vložené aktualitě dovolil jsem si jí odstranit. Pokud jí budete chtít vrátit prosím s referencí. --Jenda H. (diskuse) 28. 10. 2019, 17:35 (CET)

@Jenda H.: Děkuji za informaci, ale nepochopil jsem, kde se píší reference. Jestli to víte, tak mi to prosím napište. Děkuji! --R-bahn (diskuse) 28. 10. 2019, 21:16 (CET)

Odzdrojováné zprávy se vkládají na Portál:Aktuality a odsud se (ideálně po kontrole komunitou) vkládají na hlavní stránku projektu. Doporučuji také k prostudování Upozornění pro editory v šabloně Nejnovější aktuality. Děkuji za pochopení. --Jenda H. (diskuse) 28. 10. 2019, 21:38 (CET)

Seznam nejvyšších staveb na Moravě[editovat zdroj]

Komín Neratovice není na Moravě. B.mertlik (diskuse) 5. 1. 2020, 01:01 (CET)

@B.mertlik: Díky, udělal jsem chybu. --R-bahn (diskuse) 5. 1. 2020, 09:30 (CET)

Ostrava-Hošťálkovice a Ostrava-Kunčice v žádném případě neleží na Moravě. Hošťálkovice byly součástí Opavského knížectví, a po roce 1742 součást Ratibořska v rámci Pruského Slezska, Pruského království a Německého císařství. Kunčice byly součástí Těšínského knížectví, po roce 1742 součást Rakouského Slezska, církevně to spadalo dokonce pod Vratislavskou (arci)diecézi - zde nemůže být o příslušnosti k Moravě ani řeč. Mohl bych se zeptat: Proč vy moravisté strašně moc voláte po respektování historických západních hranic Moravy, ale přitom nerespektujete ty hranice východní? Mohl bych se zeptat, proč protestujete proti potlačování moravské identity, strašně moc voláte po tom, aby byla moravská zemská identita respektována (někdy z ní ahistoricky děláte identitu národní), ale přitom sami nerespektujete identitu Šlonzáků, Prajzaků, Goralů, pruských Moravců, slezských Moravců, místních Čechů, Němců, Poláků, Jacků, slezských Lachů, Dolanů, slezských Valachů. Vasrpoláků, Prusů atd... ? Ti všichni Moravané nejsou, ale vy z nich Moravany děláte a dokonce je někdy zahrnujete do onoho "moravského národa." O tom, že na zmíněném území nežil kmen Moravanů, nýbrž hornoslezské kmeny Holasiců (zejména) a Opolanů raději mlčíte. Nic jako slezská zemská a místní identita dle vás asi nemá existovat. A o nějaké svébytné na Moravě nezávislé národní identitě (ať už české, slezské, polské či německé) už nechcete ani slyšet. Proč voláte po respektování historie a tradic Markrabství moravského a Země Moravské, ale přitom sami házíte do koše historii Těšínského knížectví, Ratibořského knížectví, Opolského knížectví, Opolsko-ratibořského knížectví, Opavského knížectví, Krnovského knížectví, různých stavovských panství status minor (bohumínské panství, fryštátské panství, frýdecké panství, rychvaldské panství atd...), Pruského Slezska, Rakouského Slezska, Země Slezské, Pruského království, Německého císařství... Mohl bych to vědět? 78.102.42.191 (diskuse) 24. 2. 2020, 17:00 (CET)

@78.102.42.191: Dobrý den, musím Vás pane upozornit, že tento případ byl jenom omyl a já vaší slezskou identitu plně respektuji (sám jsem se i jednou zasadil o přepsání na stránce Petr Bezruč z český básník na slezský básník a národnost jsem přepsal na Slezané) stejně jako identitu dalších zde Vámi jmenovaných národů a etnik. Proto hned napravím Vaše oprávněné požadavky. S pozdravem --R-bahn (diskuse) 24. 2. 2020, 19:28 (CET)

Shrnutí[editovat zdroj]

Ahoj, vyplňuj prosím shrnutí editace. Díky. --Khamul1 (diskuse) 1. 2. 2020, 11:20 (CET)

Dobře, budu vyplňovat. --R-bahn (diskuse) 1. 2. 2020, 11:22 (CET)

Seznam promoravských subjektů[editovat zdroj]

ještě mrkněte na Katolická strana národní na Moravě‎, Lidová strana na Moravě, Lidová strana pokroková na Moravě, Moravská strana pokroková, Lidová strana na Moravě (Bulín) --Kkominik (diskuse) 4. 2. 2020, 13:28 (CET)