Tato stránka je zamčena pro neregistrované a nové uživatele

Šablona:Nejnovější aktuality

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Upozornění pro editory:
  1. Zpráva musí odpovídat na základní otázky kdo, co, kdy a jak. Na hlavní stránku je třeba vkládat zprávy v minulém čase.
  2. Po přidání aktuality prosím zkontrolujte, jestli jsou oba sloupce na hlavní straně přibližně stejně dlouhé.
    Pokud by byl oranžový delší, vymažte nejstarší aktuality tak, aby se délka sloupců přibližně vyrovnala (délky se mírně liší v závislosti na velikosti písma, na použitém vzhledu a na poměru stran konkrétního monitoru).
    Okno s aktualitami je na hlavní straně jediné, které může délku sloupců operativně vyrovnávat.
  3. Nezapomeňte vložit zprávu i na stránku Aktuality (nejlépe předem, bezpodmínečně s referencí).
  4. Dodržujte českou typografii: za datem používejte pomlčku (Alt + 0150): ;[[17. prosinec|17. prosince]] – neděle17. prosince – neděle, nepoužívejte spojovník: 17. prosince - neděle. Dále používejte nezlomitelné mezery ( ) za jednopísmennými slovy (a, i, k, o, s, u, v, z) a mezi číslem a jeho jednotkou.
  5. Používejte náhled. Pokud uděláte chybu, uvidí ji ihned každý návštěvník hlavní strany Wikipedie!
  6. NEPOUŽÍVEJTE ODKAZY NA PŘESMĚROVÁNÍ.nastavení si můžete zapnout udělátko Zvýrazňovat přesměrování.
16. prosince – sobota
Flag of the Czech Republic.svg V Praze se konala konference představitelů evropských politických stran sdružených ve frakci Evropa národů a svobody. Konferenci pořádalo hnutí Svoboda a přímá demokracie a zúčastnili se jí např. Marine Le Penová a Geert Wilders. Proti akci demonstrovaly stovky lidí.
Flag of Romania.svg Za účasti světových státníků se v Bukurešti konal pohřeb rumunského krále Michala I.
Flag of Germany.svg Bavorský premiér Horst Seehofer byl znovu zvolen předsedou Křesťansko-sociální unie.
15. prosince – pátek
Flag of the Czech Republic.svg Ústavní soud na návrh 41 poslanců ODS a TOP 09 zrušil některé části zákona o elektronické evidenci tržeb.
Flag of Indonesia.svg Při zemětřesení o síle 6,5 stupně na indonéském ostrově Jáva zahynul člověk a 5 dalších bylo zraněno.
Flag of Austria.svg Rakouská lidová strana a Svobodná strana Rakouska se dohodly na společné vládní koalici.
Flag of Russia.svg Bývalý ruský ministr hospodářství Alexej Uljukajev byl odsouzen k osmi letům vězení za přijetí úplatku dvou milionů dolarů od šéfa ropného koncernu Rosněfť Igora Sečina.
14. prosince – čtvrtek
Flag of Europe.svg 27 představitelů Evropské unie jednalo na summitu v Bruselu o odchodu Spojeného království z unie.
Flag of the Czech Republic.svg Jihomoravský hejtman Bohumil Šimek oznámil, že od konce března 2018 budou z brněnského letiště nově létat letadla do Milána, Říma, Barcelony, Bruselu a Lvova.
Flag of Europe.svgFlag of the Czech Republic.svg Před začátkem summitu Evropské unie v Bruselu se Andrej Babiš setkal s premiéry zemí V4 a společně potvrdili, že přispějí částkou 35 milionů eur na ochranu libyjské hranice.
13. prosince – středa
Flag of the Czech Republic.svg Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval vládu Andreje Babiše.
12. prosince – úterý
Flag of Austria.svg V dolnorakouské obci Baumgarten an der March u slovenských hranic explodoval plynový terminál, přičemž zahynul jeden člověk a 21 jich bylo zraněno. Byly přerušeny dodávky plynu do Itálie, Slovinska a Chorvatska.
Flag of Yemen.svgFlag of Russia.svgFlag of Saudi Arabia.svg Vojenská intervence v Jemenu: Zaměstnanci ruské ambasády v jemenském San'á byli kvůli zhoršené bezpečnostní situaci v zemi evakuováni do Rijádu.