Lokomotiva 414.0

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lokomotiva 414.096 v Lužné u Rakovníka
označení Československých státních drah 414.0
původní označení 73
výrobce Lokomotivka Floridsdorf
rok výroby 1906
maximální rychlost 35 km/h

Lokomotiva 414.0 (přezdívaná „Heligón“)[1] je čtyřspřežní nákladní lokomotiva bývalých Císařsko-královských státních drah, u nichž měla označení K.k.St.B. řada 73. Vyráběla se mezi lety 1885–1909. Tento typ lokomotivy vycházel z řady 403.0. Cílem bylo vylepšit konstrukci natolik, aby byla vhodná pro železniční trať přes Arlberg.

Vznik a vývoj[editovat | editovat zdroj]

Pojezd i parní stroj byl ponechán stejný jako u řady 403.0, zvětšen byl pouze rozvor a Goochův rozvod byl umístěn mezi rámem. Skříňový kotel byl až za posledním dvojkolím, bylo tedy nutno prodloužit podélný kotel dopředu – tím vznikla v porovnání s řadou 403.0 větší výhřevná plocha. Kvůli vyvážení musely být válce vysunuty více dopředu.

I přes jisté počáteční nedostatky se lokomotiva stala oblíbenou a poměrně vyhledávanou řadou. Na výrobě se podílely Lokomotivfabrik Floridsdorf, lokomotivka ve Vídeňském Novém Městě, Krauss & Comp Linz, První českomoravská a lokomotivka Společnosti státní dráhy ve Vídni (StEG). Celkem bylo vyrobeno úctyhodných 453 kusů.

Mezi její hlavní provozovatele patřily Arlberská dráha, Císařsko-královské státní dráhy, Pražsko-duchcovská dráha, Duchcovsko-podmokelská dráha a Haličská dráha.

U Československých státních drah byla tato řada označena jako řada 414.0 a po roce 1918 převládala v provozu na tratích v severních Čechách. Později byla tato řada vybavena tlakovou brzdou a litinovým komínem namísto původního baňatého komínu.

V roce 1938 bylo předáno 75 lokomotiv Německým říšským drahám, v provozu pak sloužily až do roku 1969.

Lokomotiva 414.096[editovat | editovat zdroj]

Lokomotiva byla zařazena do provozu v září roku 1906, místo působení není známo; později sloužila pod lokomotivním depem na nádraží Praha-Smíchov a nakonec přešla do Českých Budějovic, kde také byla zrušena. V rozloženém stavu pak putovala do železničního muzea v Lužné u Rakovníka, kde došlo k jejímu slavnostnímu zprovoznění a nyní slouží k historickým jízdám.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Parní lokomotiva 414.0 „Heligón“ | ČD Nostalgie. www.cdnostalgie.cz [online]. [cit. 2022-10-27]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]