Kaširskaja (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Kaširskaja
Kashirskaya4.jpg
Stát Rusko
Město Moskva
Vznik 11. srpen 1969[1]
Linky 2 Zamoskvoreckaja

11 Třetí přestupní okruh

Technické informace
Typ stanice mělce založená
Počet nástupišť 2
Hloubka pod povrchem 7 m
Externí odkazy
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kaširskaja (rusky Каширская) je přestupní stanice moskevského metra, jedna ze tří stanic na nejstarším části Třetího přestupního okruhu (původně samostatná linka Kachovskaja), a též i jedna z mnoha stanic na lince Zamoskvorevské.

Kaširskaja se nachází na jihu města nedaleko moskevského inženýrsko-fyzikálního institutu. Tato přestupní stanice slouží cestujícím již od 11. srpna 1969.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Linky Kachovskaja (tyrkysová) a Zamoskvoreckaja (zelená) vedou stanicí tímto způsobem

Stanice je podzemní, hloubená. Tvoří ji dvě nástupiště; východní a západní, z nichž každé slouží pro jeden směr; přestup mezi linkami je tak možný bez použití přestupní chodby, jež obě části stanice spojuje. Obě nástupiště jsou si velmi podobná; odpovídají tehdejší unifikované koncepci tvorby stanic z začátku 60. let; hlavním odlišným prvkem je druh mramoru použitý na obklad sloupů, které podpírají celé nástupiště. V obou částech stanice jsou také stěny za nástupištěm obložené bílými dlaždicemi; souvislý pruh přerušují v určitých intervalech dekorativní reliéfy s tematikou elektrifikace (toto téma bylo zvoleno vzhledem k blízkosti přehradní nádrže).

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Chovrino Metro v MoskvěZamoskvoreckaja – 2 směr Alma-Atinskaja
Kolomenskaja Kaširskaja Kantěmirovskaja
Chovrino ( – Bělomorskaja – ) Rečnoj vokzalVodnyj stadionVojkovskajaSokolAeroportDinamo 11Běloruskaja 5MajakovskajaTverskaja 7 9Těatralnaja 1 3Novokuzněckaja 6 8Pavěleckaja 5Avtozavodskaja 14TechnoparkKolomenskajaKaširskaja 11KantěmirovskajaCaricynoOrechovoDomodědovskajaKrasnogvardějskaja 10Alma-Atinskaja
← směr Dělovoj centr Metro v MoskvěVelká Kolcevaja (11) směr Ulica Narodnogo opolčenija
Kaširskaja (stanice metra v Moskvě)
Dělovoj centr 4Šelepicha 14Chorošovskaja 7 14CSKAPetrovskij park 2Savjolovskaja 9( ŠeremetěvskajaRževskajaStromynkaRubcovskajaLefortovoAviomotornajaNižegorodskaja ulicaTekstilščikiPečatnikiNagatinskij zatonKlenovyj bulvar – ) Kaširskaja 2VaršavskajaKachovskaja 9 ( – ZjuzinoVoroncovskajaUlica NovatorovPropekt VernadskogoMičurinskij prospektAminěvskoje šosseDavydkovoMožajskajaTěrechovoNižnije MňovnikiUlica Narodnogo opolčenija)