Kaširskaja (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Kashirskaya4.jpg

Kaširskaja (rusky Каширская) je stanice moskevského metra, jedna ze tří stanic na nejkratší lince, Kachovské, a též i jedna z mnoha stanic na lince Zamoskvorevské.

Kaširskaja se nachází na jihu města nedaleko moskevského inženýrsko-fyzikálního institutu. Tato přestupní stanice slouží cestujícím již od 11. srpna 1969.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Linky Kachovskaja (tyrkysová) a Zamoskvoreckaja (zelená) vedou stanicí tímto způsobem

Stanice je podzemní, hloubená. Tvoří ji dvě nástupiště; východní a západní, z nichž každé slouží pro jeden směr; přestup mezi linkami je tak možný bez použití přestupní chodby, jež obě části stanice spojuje. Obě nástupiště jsou si velmi podobná; odpovídají tehdejší unifikované koncepci tvorby stanic z začátku 60. let; hlavním odlišným prvkem je druh mramoru použitý na obklad sloupů, které podpírají celé nástupiště. V obou částech stanice jsou také stěny za nástupištěm obložené bílými dlaždicemi; souvislý pruh přerušují v určitých intervalech dekorativní reliéfy s tematikou elektrifikace (toto téma bylo zvoleno vzhledem k blízkosti přehradní nádrže).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Rečnoj vokzal Metro v MoskvěZamoskvoreckaja – 2 směr Alma-Atinskaja
Kolomenskaja Kaširskaja Kantěmirovskaja
Rečnoj vokzalVodnyj stadionVojkovskajaSokolAeroportDinamoBěloruskaja 5MajakovskajaTverskaja 7 9Těatralnaja 1 3Novokuzněckaja 6 8Pavěleckaja 5AvtozavodskajaTechnoparkKolomenskajaKaširskaja 11KantěmirovskajaCaricynoOrechovoDomodědovskajaKrasnogvardějskaja 10Alma-Atinskaja
← směr Kaširskaja Metro v MoskvěKachovskaja (11) směr Kachovskaja
  Kaširskaja Varšavskaja
Kaširskaja 2VaršavskajaKachovskaja 9