Orechovo (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Orechovo

Orechovo (rusky Орехово) je stanice moskevského metra na Zamoskvorecké lince v její jižní části. Pojmenována je podle okolní městské čtvrti.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice Orechovo je podzemní, hloubená, mělce založená stanice (9 m hluboko, koncipovaná podle unifikovaného projektu s ostrovním nástupištěm podpíraným dvěma řadami). Má dva výstupy, vedoucí každý do podpovrchového mělce založeného vestibulu, z nichž vedou další výstupy na pouliční úroveň. Jeden je po pevném schodišti, druhý po tříramenných eskalátorech.

Obklad stanice je v bílé barvě, stěny i sloupy na nástupišti obkládá mramor právě v této barvě. V jednom z vestibulů je nad eskalátory umístěna bronzová plastika s tématem ochrany přírody. Orechovo slouží svému okolí již od svého otevření v roce 1984.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Rečnoj vokzal Metro v MoskvěZamoskvoreckaja – 2 směr Alma-Atinskaja
Caricyno Orechovo Domodědovskaja
Rečnoj vokzalVodnyj stadionVojkovskajaSokolAeroportDinamoBěloruskaja 5MajakovskajaTverskaja 7 9Těatralnaja 1 3Novokuzněckaja 6 8Pavěleckaja 5AvtozavodskajaTechnoparkKolomenskajaKaširskaja 11KantěmirovskajaCaricynoOrechovoDomodědovskajaKrasnogvardějskaja 10Alma-Atinskaja