Vojkovskaja (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Vojkovskaja

Vojkovskaja (rusky Войковская) je stanice moskevského metra.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice je podzemní, mělko, pouhých 7 m hluboko pod zemí, založená. Ostrovní nástupiště podpírá celkem 40 čtyřhranných sloupů, které jsou umístěné ve dvou řadách; ty samotné mají mezi sebou 4 m odstup. Na obklad sloupů byl použit bílý mramor, na stěny za nástupištěm modré kachlíky. Konstrukce stanice umožňuje rozšíření o další nástupiště, které by bylo součástí druhé okružní linky, ta je plánována již řadu let. Výstupy jsou dva, vedou do podpovrchových vestibulů; jeden z nich pak pod ulici Leningradskoje šosse.

Vojkovskaja nese název po ruském bolševikovi, Pjotru Vojkovovi a původním projektovým názvem je Poselok Vojkova. Stanice se zprovoznila 30. prosince 1964 jako součást úseku druhé linky metra mezi stanicemi Vojkovskaja a Rečnoj vokzal.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Rečnoj vokzal Metro v MoskvěZamoskvoreckaja – 2 směr Alma-Atinskaja
Vodnyj Stadion Vojkovskaja Sokol
Rečnoj vokzalVodnyj stadionVojkovskajaSokolAeroportDinamoBěloruskaja 5MajakovskajaTverskaja 7 9Těatralnaja 1 3Novokuzněckaja 6 8Pavěleckaja 5AvtozavodskajaTechnoparkKolomenskajaKaširskaja 11KantěmirovskajaCaricynoOrechovoDomodědovskajaKrasnogvardějskaja 10Alma-Atinskaja