Petrovskij park (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Petrovskij park
StátRusko
MěstoMoskva
Vznik26. února 2018[1]
LinkyVelká Kolcevaja
Technické informace
Typ stanicemělce založená
Počet nástupišť1
Hloubka pod povrchem25 m
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Petrovskij park (rusky Петровский парк) je stanice moskevského metra na Velké Kolcevé lince (dříve známé pod názvem Třetí přestupní okruh) na jejím prvním zprovozněném úseku. Stanice je pojmenována podle přilehlého parku. Ze stanice je možné přestoupit na stanici Dinamo na Zamoskvorecké lince.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice Petrovskij park se nachází v čtvrti Aeroport (Аэропорт) u Leningradského prospektu (Ленинградский проспект). Stanice disponuje dvěma podzemními vestibuly, jižní vestibul vyúsťuje na obě strany Leningradského prospektu, jižní směřuje se nachází u ulice Petrovsko-Rozumovskaja aleja (Петровско-Разумовская аллея), východy z něho jsou umístěny mimo jiné i u stadionu Dynamo. Oba vestibuly jsou s nástupištěm propojeny pomocí eskalátorů. U jižního vestibulu je organizován na stanici Dinamo Zamoskvorecké linky - je zde vybudován dočasný krytý pozemní průchod do doby, než bude vybudován průchod podzemní, jehož zprovoznění se plánuje z důvodu složitých hydrogeologických podmínek až na podzim roku 2018. Stanice je laděna do zelených barev (z důvodu přestupu na zelenou Zamoskvoreckou linku), nástupiště je vyzdobeno šedou a černou žulou, jeho boční stěny bílým a sloupy zeleným mramorem. Ve stanici najdeme i vyobrazení blízkého Petrovského paláce.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Петровский парк (станция метро) na ruské Wikipedii.

  1. Собянин открыл движение на первом участке Большой кольцевой линии метро [online]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Metro v MoskvěVelká Kolcevaja
CSKA Petrovskij park Nižnaja Maslovka

Chorošovskaja CSKAPetrovskij park Savjolovskaja Marina Rošča Rižskaja Sokolniki Elektrozavodskaja LefortovoAviamotornaja Nižegorodskaja Tekstilščiki Pečatniki Nagatinskij ZatonKlenovyj bulvar Kaširskaja VaršavskajaKachovskaja ZjuzinoVoroncovskaja Novatorskaja Prospekt Vernadskogo Mičurinskij prospekt AminěvskajaDavydkovoKuncevskaja TěrechovoMňovnikiNarodnoje Opolčenije