Petrovskij park (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Petrovskij park
Moscow Petrovsky Park metro station asv2019-06.jpg
Stát Rusko
Město Moskva
Vznik 26. února 2018[1]
Linky Velká Kolcevaja
Technické informace
Typ stanice mělce založená
Počet nástupišť 1
Hloubka pod povrchem 25 m
Externí odkazy
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Petrovskij park (rusky Петровский парк) je stanice moskevského metra na Velké Kolcevé lince (dříve známé pod názvem Třetí přestupní okruh) na jejím prvním zprovozněném úseku. Stanice je pojmenována podle přilehlého parku. Ze stanice je možné přestoupit na stanici Dinamo na Zamoskvorecké lince.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice Petrovskij park se nachází v čtvrti Aeroport (Аэропорт) u Leningradského prospektu (Ленинградский проспект). Stanice disponuje dvěma podzemními vestibuly, jižní vestibul vyúsťuje na obě strany Leningradského prospektu, jižní směřuje se nachází u ulice Petrovsko-Rozumovskaja aleja (Петровско-Разумовская аллея), východy z něho jsou umístěny mimo jiné i u stadionu Dynamo. Oba vestibuly jsou s nástupištěm propojeny pomocí eskalátorů. U jižního vestibulu je organizován na stanici Dinamo Zamoskvorecké linky - je zde vybudován dočasný krytý pozemní průchod do doby, než bude vybudován průchod podzemní, jehož zprovoznění se plánuje z důvodu složitých hydrogeologických podmínek až na podzim roku 2018. Stanice je laděna do zelených barev (z důvodu přestupu na zelenou Zamoskvoreckou linku), nástupiště je vyzdobeno šedou a černou žulou, jeho boční stěny bílým a sloupy zeleným mramorem. Ve stanici najdeme i vyobrazení blízkého Petrovského paláce.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Петровский парк (станция метро) na ruské Wikipedii.

  1. Собянин открыл движение на первом участке Большой кольцевой линии метро [online]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Metro v MoskvěVelká Kolcevaja – 11
CSKA Petrovskij park Nižnaja Maslovka

Dělovoj centr 4 8Šelepicha 14Chorošovskaja 7 14CSKAPetrovskij park 2Savjolovskaja 9(Mar'ina RosčaRižskajaSokolniki)ElektrozavodskajaLefortovoAviamotornajaNižegorodskaja(TekstilščikiPečatnikiNagatinskij zatonKlenovyj bulvar)Kaširskaja 2VaršavskajaKachovskaja 9 ( – ZjuzinoVoroncovskajaNovatorskajaPropekt VernadskogoMičurinskij prospektAminěvskajaDavydkovoKuncevskajaTěrechovo)MňovnikiNarodnoje Opolčenije