Přeskočit na obsah

Vodnyj stadion (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Vodnyj stadion
Nástupiště stanice
Nástupiště stanice
StátRusko
MěstoMoskva
Vznik31. prosince 1964[1]
Linky2 Zamoskvoreckaja
Technické informace
Typ stanicemělce založená
Počet nástupišť1
Hloubka pod povrchem6 m
Externí odkazy
Zeměpisné souřadnice
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Vodnyj stadion (rusky Во́дный стадио́н, do češtiny přeložitelné jako Vodní stadion) je stanice moskevského metra na Zamoskvorecké lince, v její severní části. Pojmenována je podle nedalekého stadionu.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice je podzemní, mělce, umístěná pouhých 6 m hluboko pod zemí, vyprojektovaná a vybudovaná podle unifikovaného konceptu. Její ostrovní nástupiště podpírají dvě řady (celkem čtyřiceti) sloupů obložených tmavým mramorem. Výstupy ze stanice vycházejí dva, každý do jednoho vestibulu (jeden z nich je povrchový). Obklad stěn za nástupištěm je proveden z dlažby bílé a modré barvy a má symbolizovat vodu.

Vodnyj stadion byl postaven v roce 1964 jako součást severního prodloužení druhé linky ze stanice Sokol do současné severní konečné. Rečnoj vokzal. Stanici podle statistik z roku 2002 využívá celkem 68 tisíc lidí denně.

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Chovrino Metro v MoskvěZamoskvoreckaja směr Alma-Atinskaja
Rečnoj vokzal Vodnyj stadion Vojkovskaja
ChovrinoBělomorskajaRečnoj vokzalVodnyj stadionVojkovskaja SokolAeroportDinamo Bělorusskaja MajakovskajaTvěrskaja Těatralnaja Novokuzněckaja Pavěleckaja Avtozavodskaja Technopark KolomenskajaKaširskaja KantěmirovskajaCaricynoOrechovoDomodědovskajaKrasnogvardějskaja Alma-Atinskaja