Přeskočit na obsah

Avtozavodskaja (stanice Moskevského centrálního okruhu)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Avtozavodskaja
StátRusko
MěstoMoskva
Vznik10. září 2016[1]
Linky Moskevský centrální okruh
Přestup na stanici Avtozavodskaja
Technické informace
Počet nástupišť1
Externí odkazy
Zeměpisné souřadnice
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Avtozavodskaja (rusky Автозаводская) je stanice na Moskevském centrálním okruhu. Je pojmenována podle nedaleké stanice na Zamoskvorecké lince metra. Nachází se v prostoru železniční stanice na Malém okruhu Moskevské železnice nazvané Kožuchovo.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice Avtozavodskaja se nachází ve čtvrti Danilovskij rajon (Даниловский район ) mezi oběma směry Třetího dopravního okruhu.

Na této stanici funguje jedno ostrovní nástupiště. Porvrchový vestibul bílé barvy umožňuje přístup na nástupiště, dále je propojen s nadchodem nad Třetím dopravním okruhem, který propojuje a 1. (1-й Кожуховский проезд) a 2. Kožuchovskij projezd (2-й Кожуховский проезд) na jedné straně a 2. Avtozavodskij projezd (2-й Автозаводский проезд) a 5. Kožuchovskou ulici (5-я Кожуховская улица) na straně druhé.

Z této stanice je možné bezplatně přestoupit na stanici metra Avtozavodskaja na Zamoskvorecké lince, která se nachází v pěší vzdálenosti.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Автозаводская (станция МЦК) na ruské Wikipedii.

  1. [stroi.mos.ru/news/k-momientu-zapuska-mtsd-otkroiutsia-vsie-stantsii-na-protiazhienii-zh-d-kol-tsa Dostupné online]. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]


Metro v MoskvěMoskevský centrální okruh
Andronovka Avtozavodskaja ZIL
Okružnaja Vladykino Botaničeskij sad RostokinoBělokamennajaBulvar Rokossovskogo Lokomotiv Izmajlovo Sokolinaja GoraŠosse Entuziastov AndronovkaNižegorodskaja NovochochlovskajaUgrešskajaDubrovka Avtozavodskaja ZIL Věrchnije Kotly Krymskaja Ploščaď Gagarina Lužniki Kutuzovskaja Moskva-Siti Šelepicha Chorošovo Zorge Panfilovskaja Strešněvo Baltijskaja KoptěvoLichobory