Izmajlovo (stanice Moskevského centrálního okruhu)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Izmajlovo
StátRusko
MěstoMoskva
Vznik10. září 2016[1]
LinkyMoskevský centrální okruh
Technické informace
Počet nástupišť2
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Izmajlovo (rusky Измайлово) je stanice na Moskevském centrálním okruhu. Zde je možné přestoupit na stanici Partizanskaja na Arbatsko-Pokrovské lince moskevského metra. Je nazvána po čtvrti, ve které se částečně nachází.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice Izmajlovo se nachází na hranici čtvrtí Izmajlovo a Sokolinaja Gora mezi ulicemi Okružnoj projezd (Окружной проезд) a Severo-vostočnaja chorda (Северо-восточная хорда) na sever od jejich křížení s Tkackou ulicí (Ткацкая улица).

Stanice se nachází na vysokém náspu, vestibul se nachází pod úrovní dvou bočních nástupišť. Východy z vestibulu směřují do obou sousedních ulic, k přístupu na stanici metra slouží pěší přechod nad Severo-vostočnou chordou a Vernisažnou ulici (Вернисажная улица). U hrany nástupiště blíže k Okružnému projezdu zastavují vlaky, které jedou ve směru hodinových ručiček, u nástupiště blíže Severo-vostočné chordě zastavují vlaky, které jedou naopak.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Измайлово (станция МЦК) na ruské Wikipedii.

  1. [stroi.mos.ru/news/k-momientu-zapuska-mtsd-otkroiutsia-vsie-stantsii-na-protiazhienii-zh-d-kol-tsa Dostupné online]. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]


Metro v MoskvěMoskevský centrální okruh
Lokomotiv Izmajlovo Sokolinaja Gora
Okružnaja Vladykino Botaničeskij sad RostokinoBělokamennajaBulvar Rokossovskogo Lokomotiv Izmajlovo Sokolinaja GoraŠosse Entuziastov AndronovkaNižegorodskaja NovochochlovskajaUgrešskajaDubrovka Avtozavodskaja ZIL Věrchnije Kotly Krymskaja Ploščaď Gagarina Lužniki Kutuzovskaja Dělovoj centr Šelepicha Chorošovo Zorge Panfilovskaja Strešněvo Baltijskaja KoptěvoLichobory