Chorošovskaja (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Chorošovskaja
StátRusko
MěstoMoskva
Vznik26. února 2018[1]
LinkyVelká Kolcevaja
Technické informace
Typ stanicemělce založená
Počet nástupišť1
Hloubka pod povrchem21 m
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Chorošovskaja (rusky Хорошёвская) je stanice moskevského metra na Velké Kolcevé lince (dříve známé pod názvem Třetí přestupní okruh) na jejím prvním zprovozněném úseku. Ve stanici je zajištěn přestup mezi Velkou Kolcevou linkou, Moskevským centrálním okruhem (stanice Chorošovo (Хорошёво)) a Tagansko-Krasnopresněnskou linkou (stanice Poležajevskaja).

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice Chorošovskaja se nachází v čtvrti Chorošovskij (Хорошёвский) na jih k stanici Poležajevskaja, paralelní k ní pod Chorošovským šosse (Хорошёвское шоссе) mezi jeho křížením s ulicí Kuusinena (Улица Куусинена) a Čtvrtou Magistrálnou ulicí (4-я Магистральная улица). Stanice disponuje dvěma podzemními vestibuly, které ústí na obě strany Chorošovského šosse a k němu přimykajícím ulicím. Východní vestibul je vyzdoben kompozicemi v duchu prací Kazimira Maleviče a západní bude vyzdoben v duchu konstruktivismu. Nástupiště je s vestibuly propojeno pomocí eskalátorů. Stanice je obložena fialovým (barva Tagansko-Krasnopresněnské linky) a světle šedým mramorem a světle šedou žulou. Ke konci roku 2020 je naplánováno zprovoznění přestupního uzlu na ploše 70 tisíc m², v rámci kterého bude otevřeno nové společensko-obchodní centrum spolu s parkovištěm. Stavba by měla začít v roce 2018.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Хорошёвская (станция метро) na ruské Wikipedii.

  1. Собянин открыл движение на первом участке Большой кольцевой линии метро [online]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Metro v MoskvěVelká Kolcevaja
Šelepicha Chorošovskaja CSKA

Chorošovskaja CSKAPetrovskij park Savjolovskaja Marina Rosča Rižskaja Sokolniki Elektrozavodskaja LefortovoAviamotornaja Nižegorodskaja Tekstilščiki Pečatniki Nagatinskij zatonKlenovyj bulvar Kaširskaja VaršavskajaKachovskaja ZjuzinoVoroncovskaja Novatorskaja Propekt Vernadskogo Mičurinskij prospekt AminěvskajaDavydkovoKuncevskaja TěrechovoMňovnikiNarodnoje Opolčenije