Sevastopolskaja (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Sevastopolskaja
Sevastopolskaja
Sevastopolskaja
StátRusko
MěstoMoskva
Vznik8. listopadu 1983
LinkySerpuchovsko-Timirjazevskaja
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Sevastopolskaja (rusky Севастопольская) je stanice moskevského metra.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Sevastopolskaja se nachází v jižní části Serpuchovsko-Timirjazevské linky, je to přestupní, mělce založená (13 m hluboko) pilířová hloubená stanice. Nástupiště podpírají dvě řady celkem 26 osmibokých sloupů, obložené bílým mramorem stejně jako stěny za nástupištěm (na nich jsou kromě toho malé mozaiky s tematikou moře). Výstup na povrch má stanice jeden, vede do mělce založeného podpovrchového vestibulu pod ulici Azovskaja. Z nástupiště vychází ještě jedno schodiště do přestupní chodby, vedoucí do stanice Kachovskaja na stejnojmenné lince.

Stanice byla otevřena 8. listopadu 1983 jako součást úseku SerpuchovskajaJužnaja. Denně tudy projde okolo 9 až 10 tisíc lidí, v porovnání s ostatními stanicemi se jedná o velmi málo.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Altufjevo Metro v MoskvěSerpuchovsko-Timirjazevskaja směr Bulvar Dmitrija Donskogo
Nachimovskij prospekt Sevastopolskaja Čertanovskaja
AltufjevoBibirjevoOtradnojeVladykino Petrovsko-Razumovskaja Timirjazevskaja DmitrovskajaSavjolovskaja Mendělejevskaja Cvětnoj Bulvar Čechovskaja Borovickaja PoljankaSerpuchovskaja Tulskaja Nagatinskaja NagornajaNachimovskij prospektSevastopolskaja ČertanovskajaJužnajaPražskajaUlica Akademika JangeljaAnninoBulvar Dmitrija Donskogo