Kachovskaja (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Kachovskaja
Nástupiště stanice
Nástupiště stanice
StátRusko
MěstoMoskva
Vznik11. srpna 1969
LinkyTřetí přestupní okruh
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kachovskaja (rusky Каховская) je stanice moskevského metra, jedna ze tří stanic na nejstarší části Třetího přestupního okruhu, původně samostatné nejkratší stejnojmenné lince metra. Funguje jako západní konečná tohoto úseku (do roku 1995 se jednalo o konečnou Kachovské větve Zamoskvorecké linky) do té doby, než bude původní linka Kachovskaja pohlcena Třetím přestupním okruhem. Geograficky je umístěna na jihu města, pod Kachovským náměstím.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice je konstruována jako podzemní, hloubená, unifikované konstrukce – s ostrovním nástupištěm, mělce založená v hloubce 9 m pod povrchem. Vzhled nástupiště do velké míry určoval standardizovaný projekt, typický pro stanice, které byly postaveny v 60., 70. a 80. letech 20. století. Podpírá jej totiž celkem čtyřicet betonových sloupů, obložených hnědým mramorem. Podlahu tvoří žula, stěny za nástupištěm pak bílé dlaždice, které v určitých intervalech střídají reliéfy s tématem ruské občanské války.

Stanice má dva vestibuly (východní a západní); jeden z nich je společný pro obě linky (od roku 1983 lze z Kachovské přestoupit i do stanice Sevastopolskaja na deváté lince, která je založena pod Kachovskou stanicí). Kachovskaja slouží veřejnosti již od 11. srpna 1969.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Metro v MoskvěVelká Kolcevaja
Kachovskaja (stanice metra v Moskvě)

Chorošovskaja CSKAPetrovskij park Savjolovskaja Marina Rosča Rižskaja Sokolniki Elektrozavodskaja LefortovoAviamotornaja Nižegorodskaja Tekstilščiki Pečatniki Nagatinskij zatonKlenovyj bulvar Kaširskaja VaršavskajaKachovskaja ZjuzinoVoroncovskaja Novatorskaja Propekt Vernadskogo Mičurinskij prospekt AminěvskajaDavydkovoKuncevskaja TěrechovoMňovnikiNarodnoje Opolčenije