Okružnaja (stanice Moskevského centrálního okruhu)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Okružnaja
StátRusko
MěstoMoskva
Vznik10. září 2016[1]
LinkyMoskevský centrální okruh
Technické informace
Počet nástupišť2
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Okružnaja (rusky Окружная) je stanice na Moskevském centrálním okruhu. Na této stanici je organizován přestup mezi Moskevským centrálním okruhem, Ljublinsko-Dmitrovskou linkou (stejnojmenná stanice) a příměstských vlaků savjolovského směru Moskevské železnice.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice Okružnaja se nachází na hranici čtvrtí Beskudnikovskij rajon (Бескудниковский район) a Timirjazevskij rajon (Тимирязевский район) mezi Staniční ulicí (Станционная улица) a Signalným projezdem (Сигнальный проезд) u křížení Staniční ulice s Lokomotivným projezdem (Локомотивный проезд).

Stanice disponuje dvěma nástupišti, bočním a ostrovním. U bočního nástupiště zastavují vlaky jedoucí ve směru hodinových ručiček, na vnitřní straně ostrovního nástupiště zastavují vlaky, které jedou opačným směrem. Vestibul, který je laděn do bílé barvy, umožňuje skrz turnikety projít na vnější nástupiště a je propojen s nadchodem nad tratí, díky kterému se lze dostat na ostrovní nástupiště. Umístění turniketů umožňuje tento nadchod bezplatně použít pro přechod mezi Staniční ulicí a Signálným projezdem.

Dopravně přestupní uzel Okružnaja se plánuje zprovoznit do konce roku 2018. Tento uzel bude ve formě jedné stavby o třech úrovních - na vrchní úrovni bude stanice Moskevské železnice, na střední úrovni bude stanice Moskevského centrálního okruhu, zastávky veřejné dopravy a záchytné parkoviště a na nízké úrovni bude stanice Ljublinsko-Dmitrovské linky moskevského metra. Díky tomu bude možné propojit veškeré dostupné druhy dopravy bez nutnosti vyjít na ulici.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byly použity překlady textů z článků Окружная (станция МЦК) na ruské Wikipedii a Окружная (транспортно-пересадочный узел) na ruské Wikipedii.

  1. [stroi.mos.ru/news/k-momientu-zapuska-mtsd-otkroiutsia-vsie-stantsii-na-protiazhienii-zh-d-kol-tsa Dostupné online]. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]


Metro v MoskvěMoskevský centrální okruh
Lichobory Okružnaja Vladykino
Okružnaja Vladykino Botaničeskij sad RostokinoBělokamennajaBulvar Rokossovskogo Lokomotiv Izmajlovo Sokolinaja GoraŠosse Entuziastov AndronovkaNižegorodskaja NovochochlovskajaUgrešskajaDubrovka Avtozavodskaja ZIL Věrchnije Kotly Krymskaja Ploščaď Gagarina Lužniki Kutuzovskaja Dělovoj centr Šelepicha Chorošovo Zorge Panfilovskaja Strešněvo Baltijskaja KoptěvoLichobory