Bulvar Rokossovskogo (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bulvar Rokossovskogo
Obecné informace
Původní název Ulica Podbělskogo
Stát Rusko
Město Moskva
Vznik 1. srpen 1990
Linky Sokolničeskaja
Technické informace
Počet nástupišť 1
Hloubka pod povrchem 8 m
Zeměpisné souřadnice
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bulvar Rokossovskogo (rusky Бульвар Рокоссовского), dříve Ulica Podbělskogo (rusky У́лица Подбе́льского) je stanice moskevského metra.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice se nachází na Sokolničeské lince, v její severní části a je zároveň i její konečnou. Je založená mělce pod povrchem – pouze 8 m hluboko. Má ostrovní nástupiště podpírané dvěma řadami celkem dvaceti šesti sloupů. Pojmenována je po ulici Vadima Podbělského, která však byla roku 1991 přejmenována; současný stav tak částečně mate cestující, současný název je platný od roku 2014. Ve stanici je umístěna i busta Podbělského. Výstup z nástupiště vede do dvou podzemních vestibulů. Z úseku mezi stanicemi Čerkizovskaja a Ulica podbělskogo vybíhá odbočka, na níž se nachází depo, sloužící pro celou linku. Tento mezistaniční úsek je zároveň konstruován tak, aby se stanice v budoucnu odpojila od Sokolničeské linky a stala se součástí nové plánované linky okružní.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Bulvar Rokossovskogo Metro v MoskvěSokolničeskaja – 1 směr Salarjevo
  Bulvar Rokossovskogo Čerkizovskaja
Bulvar Rokossovskogo 14Čerkizovskaja 14Preobraženskaja ploščaďSokolnikiKrasnoselskajaKomsomolskaja 5Krasnyje vorotaČistyje prudy 6 10Lubjanka 7Ochotnyj rjad 2Biblioteka imeni Lenina 3 4 9KropotkinskajaPark Kultury 5FrunzenskajaSportivnaja 14Vorobjovy goryUniversitetProspekt VernadskogoJugo-ZapadnajaTroparjevoRumjancevoSalarjevo