Ugrešskaja (stanice Moskevského centrálního okruhu)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Ugrešskaja
StátRusko
MěstoMoskva
Vznik10. září 2016[1]
LinkyMoskevský centrální okruh
Technické informace
Počet nástupišť1
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ugrešskaja (rusky Угрешская) je stanice na Moskevském centrálním okruhu. Je pojmenována podle blízké ulice. Stejné jméno nosí i přiléhlá železniční stanice pro nákladní dopravu.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice Ugrešskaja se nachází ve čtvrti Pečatniki jihozápadně od křížení Třetího dopravního kolca a Volgogradského prospektu (Волгоградский проспект).

Na této stanici funguje jedno ostrovní nástupiště. Nadzemní vestibul, jenž je laděn do bílé a červené barvy, je přístupný z nadchodu nad tratí i Třetím dopravním kolcem. Tento nadchod ústí směrem k Ugrešské ulici na jedné straně a Druhé ulici mašinostrojenija (2-я улица Машиностроения). Jedná se o čtvrtou nejméně vytíženou stanice na Moskevském centrálním okruhu, v roce 2017 ji průměrně využilo 4 tisíce lidí denně.

Z této stanice je možné bezplatně přestoupit na 900 metrů vzdálenou stanici metra Volgogradskij prospekt na Tagansko-Krasnopresněnské lince. Dostupné jsou i další druhy městské dopravy - autobusy, trolejbusy a tramvaje. K účelu lépe propojit stanici s těmito druhy dopravy se plánuje postavit dopravně přestupní uzel.


Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Угрешская (станция МЦК) na ruské Wikipedii.

  1. [stroi.mos.ru/news/k-momientu-zapuska-mtsd-otkroiutsia-vsie-stantsii-na-protiazhienii-zh-d-kol-tsa Dostupné online]. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Metro v MoskvěMoskevský centrální okruh
Novochochlovskaja Ugrešskaja Dubrovka
Okružnaja Vladykino Botaničeskij sad RostokinoBělokamennajaBulvar Rokossovskogo Lokomotiv Izmajlovo Sokolinaja GoraŠosse Entuziastov AndronovkaNižegorodskaja NovochochlovskajaUgrešskajaDubrovka Avtozavodskaja ZIL Věrchnije Kotly Krymskaja Ploščaď Gagarina Lužniki Kutuzovskaja Dělovoj centr Šelepicha Chorošovo Zorge Panfilovskaja Strešněvo Baltijskaja KoptěvoLichobory