Přeskočit na obsah

Diskuse s wikipedistou:Mattesák

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 6 měsíci od uživatele Janbery v tématu „Dotazník pro editory ke tvorbě strategického plánu

Děkuji Vám za první informace v článku PORT (magazín). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Harold 14. 12. 2009, 14:14 (UTC)

Dobrý večer, vytvořil jste dobré heslo, jenže mu chybí zdroje. Prosím, dopište je na spodní okraj. Díky--Zákupák 21. 12. 2009, 16:59 (UTC)

Redukcí == na = v nadpisu kapitoly se seřadily poněkud nesprávně, podívejte se znovu na úvod hesla, kde se ukazuje návaznost automaticky.--Zákupák 28. 12. 2009, 16:26 (UTC)

Kim Peek

[editovat zdroj]

--Podzemnik 30. 12. 2009, 10:10 (UTC)

Dobrý den, bohužel mám námitku k Vámi provedené editaci článku Mir - konkrétně odkazů na jednotlivé moduly. Chápu Váš záměr zamodrání odkazů, avšak naším záměrem bylo postupně vytvořit jednotlivá hesla pro jednotlivé moduly. Takto jste znepřehlednil, které moduly již svá hesla mají a která jsou odkazována pouze na hlavní článek o vesmírné stanici. Zvažte prosím revert Vašich změn. Děkuji --Pelish 2. 1. 2010, 19:19 (UTC)

Pojď s námi dělat kvalitní kosmonautiku :)

[editovat zdroj]
Wikiprojekt Kosmonautika

Ahoj kolego. Všiml jsem si, že se na wikipedii (krom jiného) věnuješ vytváření a upravování hesel, které se týkají kosmonautiky. Jako jeden z členů projektu bych tě rád pozval mezi nás. Co to obnáší? V ideálním případě připíšeš své jméno na stránku projektu a smíříš se s tím, že si budeme mezi sebou (i s jinými členy projektu) častěji psát ohledně různých hesel z oblasti kosmonautiky. Získáš tím podporu několika kolegů, kteří mají stejné zájmy a kteří jsou si vzájemně k dispozici radou a pomocí. :) V neposlední řadě mohu nabídnout přátelský kolektiv :) Na stránkách Wikipedie:WikiProjekt Kosmonautika a přidruženého Portálu o kosmonautice najdeš také plno zajímavých rad a inspiraci. Měj krásný den. --Krvesaj 3. 1. 2010, 21:18 (UTC)

Zdravím. Potěšilo mě založení článků o modulech Miru a doufám že u kosmonautiky zůstaneš. Měl bych pro tebe několik rad do budoucna. U nových článků je dobré dávat kategorii a mezijazykové odkazy (interwiki) jak to u Kvantu-2 udělal kolega [1], a nikdy nezaškodí infobox, i krátký článek pak hned vypadá líp. Kvant-2 dneska s infoboxem a maličko rozšířeným textem už je ucházejícím pahýlem. A nakonec, pokud se objeví nějaká nejasnost, neboj se zeptat, ať už na mé diskusi nebo na diskusi|wikiprojektu. Hezký den přeje --Jann 5. 1. 2010, 12:49 (UTC)

Rain Man

[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Rain Man. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --MiroslavJosef 4. 1. 2010, 23:12 (UTC)

Editování

[editovat zdroj]

Ahoj. Tak zase mám malou prosbu. Vlastně dvě. Mohl bys 1. označovat malé editace (kdy neměníš nic podstatného) a 2. vyplňovat shrnutí editace (aby ostatní kolegové na první pohled na seznam změn viděli o co jde)? Stačí úplně stručně. Podrobnější návod je tady. Používáním obojího bys ulehčil život spolupracovníkům. Díky --Jann 10. 1. 2010, 17:29 (UTC)

Zdroje, kategorie

[editovat zdroj]

Dobrý večer. Dost mi vadí, že vůbec neodpovídáte na této straně na naše připomínky, u posledních 4 hesel opět nemáte zdroje a kategorii.--Zákupák 10. 2. 2010, 17:40 (UTC)

Kategorie a mezijazykové odkazy

[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
  • U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
  • U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
  • U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
  • U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy


Zdravím. Děkuji za všechny vytvořené články. Chci Vás však poprosit o přidávání „odkazů interwiki“, tedy mezijazykových odkazů na Wikipedie v ostatních jazycích. Mají syntaxi [[kód jazyka:Název článku v daném jazyce]], umístěny bývají ve spodní části zdrojového kódu článku, po uložení se zobrazí v navigačním panelu při levém okraji pod ostatními panely. Vizte příklad jak by měly vypadat.

  1. Je třeba vyhledat identické heslo v angličtině nebo jiném jazyce a tento kód okopírovat ze spodní části tamního článku. Právě tento krok vyžaduje člověka, není automatizovaný.
  2. Mezi takto získané odkazy připište [[en:název v onom jazyce]], protože v cizojazyčné verzi pochopitelně není odkaz na původní článek. Umístěte ho na správné místo v abecedním pořadí podle kódů jazyků.
  3. Srovnané odkazy uložte do českého článku.
  4. Odkaz na český článek v této formě dopište na správné místo do článku anglického.

O rozšíření do dalších jazykových verzí se už obvykle postarají roboti. Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Díky. --Harold 10. 2. 2010, 19:43 (UTC)

Nováček

[editovat zdroj]

Uděluji ti toto vyznamenání za věrnost wikipedii. Můšeš si ho dát na svou stránku. S pozdravem --K123456 8. 5. 2010, 11:24 (UTC)

Přesuny

[editovat zdroj]

Dobrý den, pokud chcete přesouvat stránky či slučovat/rozdělovat stránky, postupujte dle návodu na stránce WP:Slučování a přesun stránek. Díky. --Podzemnik 9. 6. 2010, 16:12 (UTC)

Pozvánka na Wikiexpedici

[editovat zdroj]

Dobrý den,

o Velikonocích se ve Vašem regionu uskuteční Wikiexpedice, sjezd Wikipedistů foticích venkov pro Wikipedii. Nechcete se připojit, nebo zajít večer na pivo a poznat své kolegy? Zdraví --Juandev (diskuse) 27. 3. 2017, 15:09 (CEST)Odpovědět

Copyvio Hymna aneb Urfidlovačka

[editovat zdroj]

Dobrý den, jste zkušený wikipedista, proto jsem prozatím článek Hymna aneb Urfidlovačka označil pouze šablonou Upravit. Věřím, že upravíte sám; bez urychleného přeformulování textu zkopírovaného z Cimrmanova zpravodaje by bylo nutno stránku označit jako Copyvio a odsoudit ke smazání. Škoda Vaší práce. Zdraví--Svenkaj (diskuse) 18. 8. 2021, 19:59 (CEST)Odpovědět

Reference a typografie

[editovat zdroj]

Ahoj. Díky za rozšiřování článků, jen drobná poznámka k typografii. Všiml jsem si toho naposledy u Vlády České republiky, ale zaznamenal jsem to i dřív u tvých editací (Škoda (podnik), Škoda Transportation). Tedy: reference píšeme hned za slovo nebo interpunkční znaménko, takže bez mezery, kterou tam většinou vkládáš. Viz moje editace, při níž jsem ony mezery odstranil. Měj se. --Harold (diskuse) 16. 12. 2021, 11:29 (CET)Odpovědět

Ahoj, díky upozornění, neměl jsem v tom jasno. Měj se
Mattesák (diskuse) 16. 12. 2021, 12:44 (CET)Odpovědět

Elektrické napětí

[editovat zdroj]

Dobrý den, kolego, mažete (či přesouváte) docela dost textu z článku Elektrické napětí bez jakékoli diskuze či oznámení v diskuzi u článku. Proč to? --KPX8 (diskuse) 9. 5. 2022, 10:07 (CEST)Odpovědět

Napsal jsem do diskuze u článku Uzemňovací soustava, jaký mám plán, měl jsem to napsat i do ostatních článků zasažených mými kroky. Omlouvám se. Chtěl jsem rychle a efektivně vyřešit tristní stav, v kterém tyto články byly (článek Elektrická síť přesměrovaný na sekci článku Elektrické napětí, která nota bene nebyla nijak zázračně zpracovaná a ozdrojovaná; článek Uzemňovací soustava pojednávající o něčem zcela jiném). Celkově moc diskusní stránky nepoužívám, protože (a teď opravdu nechci znít jako pan expremiér když označoval parlament za žvanírnu k ničemu, kdyžto on neřeční a maká) mám mnohdy pocit, že se tam nic nevyřeší, někde je třeba diskuze 10, 12 let stará a to na čem se diskutující jakž takž shodli stejně nikdo ani po těch letech do článku nezapracoval, někdy trvá hrozně dlouho jenom než někdo na dotaz v diskuzi zareaguje a článek v žalostném stavu v klidu visí dál veřejně přístupný atd... Asi není úplně nejlepší moje taktika "ptát se až potom" ale zkrátka to tak dělám. Navíc tady jde také o to, že jsem elektrikář s VŠ vzděláním a když vidím ty člány z mého oboru v naprosto bídném stavu tak moje profesní cítění musí plakat. --Mattesák (diskuse) 9. 5. 2022, 10:36 (CEST)Odpovědět
Docela chápu jak to myslíte a je dobře, že jste se do toho pustil. Dlouhé diskuze také nemám rád a radši se jich nezúčastňuji, ale tady šlo spíš o to, sdělit kam ten text mizí. Takhle to vypadá stejně jako náhodné mazání od vandala, jen ta osoba editora mě zastavila od revertu. :-) Tak držím palce, ať se to podaří, kdysi jsem vystudoval automatizaci (na strojárně), tak si ty přepracované články taky s radostí přečtu. --KPX8 (diskuse) 9. 5. 2022, 11:20 (CEST)Odpovědět

Antiparalelní zapojení

[editovat zdroj]

Článek Antiparalelní zapojení si nepochybně úpravy zaslouží, ale bylo by fajn aspoň ty nejvíce potřebné (kromě rozšíření a doplnění věrohodných zdrojů, pro což se asi víc hodí šablony Pahýl a Neověřeno) trochu konkretizovat. Šablona Upravit bez jakéhokoliv upřesňujícího komentáře může být interpretována zcela volně a často se pak bohužel stává, že si takovou šablonu nikdo netroufne odstranit, takže i po mnoha editacích u výrazně vylepšeného článku zůstává (a podle mého názoru jej zbytečně hyzdí) i několik let. Dík za pochopení, zdravím, --Xyzabec (diskuse) 5. 8. 2022, 22:55 (CEST)Odpovědět

Zkuste se tam podívat teď, pane kolego. Je to lepší?
Antiparalelní zapojení Antisériové zapojení --Mattesák (diskuse) 7. 8. 2022, 19:43 (CEST)Odpovědět

"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." - Jára Cimrman

[editovat zdroj]

Zapojte se do Komunitního wishlistu!

[editovat zdroj]

Vážení členové komunity,

rád bych vám jménem spolku Wikimedia Česká republika oznámil spuštění projektu Komunitního wishlistu, kde můžete navrhovat témata akcí, kterých byste se rádi zúčastnili, nebo hlasovat o již navržených. Může jít např. o editaton, soutěž či cokoli jiného. Cílem komunitních wishlistů je zjistit, o jaké akce má komunita české Wikipedie zájem. Jednu ze tří vítězných akcí Wikimedia ČR ve spolupráci s komunitou zorganizuje.

Za Radu WMČR věřím, že se na stránce wishlistu nastřádá spousta nápadů i hlasů, které pro nás budou důležitým ukazatelem přání komunity, přinejmenším co se wiki-akcí týče.

Díky za vaše zapojení!

S pozdravem,
--Plánovací kalendář (diskuse) 9. 5. 2023, 23:32 (CEST)Odpovědět

Rollback

[editovat zdroj]

Zdravím, všiml jsem si, že občas vracíte nějaký ten vandalismus, tak kdybyste měl zájem, klidně si požádejte o rollback, může se hodit. --V0lkanic (diskuse) 16. 9. 2023, 11:28 (CEST)Odpovědět

Rollback přidělen. Hezký den, OJJ, Diskuse 22. 9. 2023, 14:32 (CEST)Odpovědět

Urgentní šablony

[editovat zdroj]

Dobré odpoledne, díky za označení článku WEDOS Internet k úpravě. Asi bych nedoporučoval ale využívat {{UU}} pro takové účely. Podobné urgentní šablony je vhodné vkládat pouze do nových článků. V případě podobných úprav je lepší změny rovnou revertovat a do shrnutí zdůvodnit, proč byly vráceny. Poté už záleží jen na přístupu editora; můžete článek v případě snahy zkopírovat na osobní pískoviště atp.
Pokud by nějaký článek neencyklopedicky existoval déle, můžete založit DOS. Díky za pochopení --Vít Karásek (diskuse) 5. 12. 2023, 13:41 (CET)Odpovědět

Nepochválim-li se sám, nikdo to za mě neudělá

[editovat zdroj]
Dovolte mi Vás kolego pochválit, když to tu vidím v Posledních změnách ;). Přeji hodně štěstí do dalších editací. --Felix220 (diskuse) 22. 1. 2024, 20:21 (CET)Odpovědět
Děkuji pane kolego! --Mattesák (diskuse) 22. 1. 2024, 20:33 (CET)Odpovědět


Pozvánka

[editovat zdroj]

Setkání v Botanické zahradě Bečov nad Teplou 25. dubna do 28. dubna 2024. Jarní setkání pro Wikipedisty přírodovědce, milovníky přírody a především botaniky. Více informací je zde. -- Ikcur (diskuse) 20. 4. 2024, 17:05 (CEST)Odpovědět

Dotazník pro editory ke tvorbě strategického plánu

[editovat zdroj]

Dobrý den,

jako aktivního editora Vás prosíme o pomoc při tvorbě strategického plánu spolku Wikimedia Česká republika do roku 2027. Pomozte nám rozhodnout, jakým směrem se mají programy pro editory v následujících třech letech ubírat. O vyplnění krátkého dotazníku Vás prosíme do 1. května 2024, obsahuje 7 otázek a zabere to asi 5 minut.

Vyplňte dotazník pro editory

V rámci probíhajících příprav strategického plánu spolku WMČR na léta 25–27 běží paralelně řada procesů. Různými formami postupně oslovujeme definované cílové skupiny. V rámci možností se snažíme o maximální stručnost a efektivitu, ptáme se vždy na to, co je pro danou skupinu primárně relevantní.

Více informací k procesu a průběhu přípravy SP najdete na pro tyto účely zřízené veřejné stránce. Na editorský dotazník navazuje termínově setkání se správci a patrolou – v gesci Pavla Bednaříka. V případě jakýchkoliv dotazů se mi můžete ozvat na diskusní stránce, nebo mailem na jan.beranek@wikimedia.cz.

Děkujeme za zapojení,

--janbery (diskuse) 20. 4. 2024, 23:50 (CEST)Odpovědět