Diskuse s wikipedistou:Bovera78

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ikona
Vítejte v diskusi
Upřednostňuji tykání (pokud mi ovšem chcete vykat, nebudu v tom bránit) a jasné vyjadřování. K určenému tématu se můžete přidat nebo začít nové. Nezapomeňte se podepsat (čtyři vlnovky nebo klik na ikonu podpisu).

A nyní už vzhůru do diskutování:
Položit nový dotaz Otevřít nové téma
Archivy
Archivy:

#Wikivšem[editovat zdroj]

Wikivšem-gold.png

Ahoj. Chtěl bych ti poděkovat za účast v naší výzvě #wikivšem, v rámci níž vzniklo zdá se pro českou Wikipedii okolo tisíce nových článků! Jsem rád, že se někdo vrhl na nedokončené seznamy slovenských vesnic a rozšířil počet článků o českých nádražích. Za obětavost a schopnost zvládnout tuto výzvu ti uděluji Zlatou hvězdu účastníka výzvy! Aktron (|) 25. 4. 2020, 21:31 (CEST)

Děkuji mnohokrát --Bovera78 (diskuse) 25. 4. 2020, 21:34 (CEST)

Otázka od wikipedisty Ich bin ein Erzgebirger (5. 5. 2020, 16:25)[editovat zdroj]

Ahoj! (Snad nevadí, že tykám) Zajímalo by mě, zda existují nějaká omezení při zakládání nového článku. Je potřeba mít za sebou již nějakou editorskou historii, tj. editovat nejprve cizí články, nebo mi wikipedie dovolí vložit nový text, ačkoliv jsem nováček? Nikde jsem žádnou takovou možnost neobjevil. Díky! Marek --Ich bin ein Erzgebirger (diskuse) 5. 5. 2020, 16:25 (CEST)

@Ich bin ein Erzgebirger: Ahoj, vítám Tě v komunitě Wikipedie!
Článek je možné založit už v začátcích (např. pomocí políčka zde), pouze se doporučuje editaci zkoušet nejprve v jiných článcích. Při zakládání článku je třeba si dát pozor na různé aspekty, ať už je to významnost, citování, styl apod. Navrhl bych článek nejdříve připravit na uživatelském pískovišti (odkaz v záhlaví). Jakmile bude hotový, stačí mi napsat a já se na něj podívám. Pokud bude vše v pořádku, článek zveřejníme v hlavním jmenném prostoru. Každopádně nechci tímto od tvorby nijak odrazovat, směle do toho!
V případě dalších dotazů mě neváhej kontaktovat. S pozdravem --Bovera78 (diskuse) 5. 5. 2020, 16:41 (CEST)

Zpráva pro mentory: Sledujete vývoj produktů týmu Growth?[editovat zdroj]

Milí mentoři,

děkuji Vám za Vaši neúnavnou práci, která je pro nováčky velmi důležitá. Jednou z věcí, kterou je možné do odpovědi nováčkům zahrnout, jsou nástroje vyvíjené týmem Growth. Vidím, že někteří z vás nejste přihlášeni k newsletteru, který je o projektu Zkušenosti nových wikipedistů vydáván – a tak možná přicházíte o nejnovější informace týkající se projektů týmu Growrh.

V nedávné době jsme třeba na českou Wikipedii nasadili Editační tipy, které nováčkům radí, jaké články by mohli editovat, a co je v nich k editování. V současné době ze všech sil pracujeme na doprogramování interaktivního průvodce editačními tipy, který by měl nováčky dokončením editačního tipu provést od otevření Domovské stránky až po úspěšné uložení editace. Nasazení na českou Wikipedii se očekává každým týdnem - jakmile se tak stane, dám vědět formou newsletteru.

Rád bych Vás všechny požádal, abyste zkontrolovali, zda newsletter odebíráte, a v případě, že nikoliv, abyste se do seznamu zapsali. Pak vám neuniknou žádné nové projekty či informace. Pokud Vám z nějakého důvodu newsletter nevyhovuje, ozvěte se mi, prosím, na murbanec-ctr@wikimedia.org – rád formu distribuce informací přizpůsobím tak, aby vyhovovala všem.

Ještě jednou díky,
--Martin Urbanec (WMF) (diskuse), komunitní ambasador české Wikipedie, 9. 5. 2020, 22:51 (CEST)

Growth team newsletter #13[editovat zdroj]

18. 5. 2020, 16:29 (CEST)

Otázka od wikipedisty Superisa- originál (28. 5. 2020, 12:21)[editovat zdroj]

Ahoj můj mentore :-) chtěl bych se zeptat jak můžu vytvořit novou stránku? Bylo by to na téma Star wars- Supremacy. Celkem důležitá loď ve star wars. --Superisa- originál (diskuse) 28. 5. 2020, 12:21 (CEST)

@Superisa- originál: Ahoj, vítám Tě v komunitě Wikipedie!
Před založením článku je potřeba si promyslet, zda je téma tzv. encyklopedicky významné, tj. jestli se o něm zmiňují dva nezávislé, netriviální (téma musí být v daném zdroji popsáno podrobněji než např. několika větami) a věrohodné zdroje, tedy že splňuje pravidlo 2NNVZ. Nejsem velký fanda do Star Wars, takže sám toto posoudit nemohu.
Pokud téma toto pravidlo splňuje, můžeme se posunout dál. Při zakládání článku je dále třeba si dát pozor na citování, styl apod. Doporučuji článek nejdříve připravit zkusmo na uživatelském pískovišti (odkaz v záhlaví vedle uživatelského jména a odkazu na diskusi). Jakmile bude článek hotový, stačí mi napsat a já se na něj podívám. Pokud bude vše v pořádku, článek zveřejníme v hlavním jmenném prostoru.
V případě dalších dotazů mě neváhej kontaktovat. Přeji úspěšné začátky! S pozdravem --Bovera78 (diskuse) 28. 5. 2020, 12:45 (CEST)