Archie Mountbatten-Windsor

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Archie Mountbatten-Windsor
Rodné jméno Archie Harrison Mountbatten-Windsor
Narození 6. května 2019 (0 let)
The Portland Hospital, Londýn
Rodiče princ Harry, vévoda ze Sussexu a Meghan, vévodkyně ze Sussexu
Web www.royal.uk/archie-harrison-mountbatten-windsor
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Archie Harrison Mountbatten-Windsor (* 6. května 2019) je synem prince Harryho, vévody ze Sussexu a Meghan, vévodkyně ze Sussexu. Je sedmým v pořadí v linii následnictví britského trůnu. Zároveň je po svém otci dědicem titulu vévody ze Sussexu.

Dle britské tradice není formálně princem, mohl by ovšem používat titul hrabě z Dumbartonu, který je vedlejším titulem jeho otce. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se ovšem rozhodli, že pro syna nechtějí žádný titul. Pokud se jeho děd z otcovy strany stane králem, stane se Archie Mountbatten-Windsor automaticky britským princem s titulem královská Výsost.

Rodokmen[editovat | editovat zdroj]

Otec-Princ Harry, Vévoda ze Sussexu, Matka-Meghan, Vévodkyně ze Sussexu, Dědeček -Princ Charles z Walesu, Babička - Princezna Diana z Walesu(×1997), Nevlastní Babička-Camilla, Vévodkyně z Cornwallu, Dědeček - Thomas Markle, Babička -Doria Regelnand, Prababička- JKV Královna Alžběta II., Pradědeček- Princ Phillip, Vévoda z Edinburghu, Teta- Catherine, Vévodkyně z Cambridge, Strýc- Princ William, Vévoda z Cambridge, Bratranec- Princ George z Cambridge, Sestřenice- Princezna Charlotte z Cambridge, Bratranec- Princ Louis z Cambridge,