Speciální čarodějnický díl XII

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl
270. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror XII
Číslo řada 13
díl 1
Premiéra 6. listopadu 2001
Tvorba
Scénář Joel H. Cohen
John Frink
Don Payne
Carolyn Omine
Režie Jim Reardon
Prod. kód CABF21
Hosté

Pierce Brosnan jako hlas domu
Matthew Perry jako hlas domu

Posloupnost dílů
← Předchozí
Tulácké báchorky
Následující →
Rodičovské pouto
Seznam dílů 13. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Speciální čarodějnický díl (neoficiálně Speciální čarodějnický díl XII) (anglicky Treehouse of Horror XII) je 1. epizoda 13. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 6. listopadu 2001. Scénáře napsali Joel H. Cohen, John Frink, Don Payne a Carolyn Omine.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Epizoda je rozdělena na tři části: Váda s vědmou (hex and the city), Dům na zabití (House of Whacks) a Divotvorné děti (Wiz Kids).

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Smithers vyvěšuje výzdobu - oranžového netopýra - na dům pana Burnse. Spadne ze žebříku a sveze se po elektrickém vedení až k elektrickému rozvodu, kde dostane ránu, která ho zabije. Výboj způsobí, že se věž, na kterém je rozvod umístěn, rozlomí a spadne na Burnsovo mauzoleum. Z toho vyletí 4 rakve, které se opřou o sloupy u dveří a následně se otevřou. Pak se objeví Simpsonovi. Homer je převlečený za Freda Flintstona, Marge za Wilmu Flintstonovou, Líza a Maggie jako siamská dvojčata a Bart jako hobo. Když uvidí hořící rakve, začnou křičet a utíkat pryč. Projdou skrz mříže na vratech a to je rozdělí na několik kusů, které se dále rozutečou po okolí.

Váda s vědmou[editovat | editovat zdroj]

Simpsonovi jsou na procházce v etnické čtvrti. Bart si všimne věštkyně a vejdou do jejího obchodu. Vědma vidí, že život Marge je naplněn velkým utrpěním. Pak vejde Homer. Začne ji odsuzovat. Při odchodu se zaplete do korálků ve dveřích. Tričko mu začne hořet od svícnu. Spustí se voda z protipožárního zařízení. To zničí mnoho předmětů v obchodě a věštkyně ho za to prokleje: „Přineseš smůlu všem svým milovaným“.

Ráno Marge zjistí, že jí narostly modré vousy. Bart navrhne, aby se přidala k cirkusu a Homer ho za to začne škrtit. Jeho krk se ale vytahá a je dlouhý přibližně 20 centimetrů. Hlava mu vůbec nedrž na hlavě. Líza se začíná měnit v koně. Prozatím má změněné jen nohy a ocas. Homer si ale i tak myslí, že ta kletba je nesmysl. Vočko mu v hospodě poradí sehnat si leprikóna. Pak na Lennyho a Carla spadne vrtulník a Vočko se nějak dostane do láhve s lákem. Homer tedy vezme Barta a jdou do lesa chytat leprikóna. Ráno v díře skutečně jednoho najdou. Doma ale tropí jen neplechu. Lízu napadne, že by ho měl odnést k té cikánce a poslat ho na ní. Leprikón a vědma se do sebe zamilují. Mají spolu svatbu. Oddává je Yoda: „Za ženu a muže prohlašuji vás nyní“. Mezi hosty jsou i Kang a Kodos. Barta to už ale nezachránilo, je mrtvý, může jim ho vrátit Homerova lítost. To on ale odmítá.

Dům na zabití[editovat | editovat zdroj]

Za Marge domů přijde robot, který ji nabízí Ultradům 3000. Marge souhlasí. Doma si pak volí hlas, kterým na ně dům bude mluvit. Mají na výběr hlas Matthewa Perryho, Dennise Millera a Pierce Brosnana. Nakonec si zvolí Pierce. Dům pro ně vaří, uklízí po nich, myje nádobí a dělá i všechny ostatní domácí práce. Později začne mít Pierce zálusk na Marge. Říká Homerovi, jaké má štěstí, že má Marge. Homer mu na to řekne, že spolu budou, dokud je smrt nerozdělí. Pak by byla znovu k mání pro chlapa nebo počítač. V noci Pierce zabije Homera. Když se ráno Marge probudí, skoro hned jí dojde, co se stalo. Volá policii, tam je ale jen záznamník. Marge začne utíkat. Pak Homer vyleze z podlahy v kuchyni, není mrtvý. Rodina se vydá do sklepa, kde je centrální procesor. Homer začne postupně vytahovat moduly, až se Pierce vypne. Marge vezme procesor a daruje ho Patty a Selmě. Ony mu vezmou tlačítko na sebezničení, tak do sebe začne mlátit lampou, aby už netrpěl.

Divotvorné děti[editovat | editovat zdroj]

Bart a Líza chodí do Kouzelnické školy v Pihovicích. Do třídy s Bartem a Lízou chodí i Potter. Líza je skvělá kouzelnice, naopak Bart je lajdák. Lord Montymort (pan Burns) má plán zmocnit se kouzelnické síly Lízy. Smithers vypadá jako had a jmenuje se Slizrs. Unesou Barta a přemluví ho, aby jim pomohl přemoci Lízu. Na školní akademii kouzel má Líza předvést číslo s levitujícím drakem. Bart ale Líze vyměnil hůlku za pendrek. Drak je vypuštěn. Líza se chopí své hůlky a chce zpacifikovat draka. Pak zjistí, že nemá svou hůlku. Drak se promění v lorda Montymorta a začne vysávat Lízinu sílu. Bart se se svou hůlkou rozeběhne na lorda a píchne ho do holeně. Vyjde najevo, že to je jeho čarovná holeň a umírá. Slizrs sní lorda.

Závěr[editovat | editovat zdroj]

Pierce Brosnan, leprikón a žabák, kterého vyčaroval Bart, vyjdou z hereckého karavanu a drží v ruce koše s ovocem. Pierce jim nabídne, že je vezme svým autem, které stojí hned u karavanu, k jejím autům. Když vyjedou, tak zjistí, že oni žádné auto nemají.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]