Boston: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidány 3 bajty ,  před 5 lety
značky: editace z mobilu editace z mobilní aplikace
značky: editace z mobilu editace z mobilní aplikace
Boston byl založen 17. září [[1630]] [[puritáni|puritánskými]] kolonisty z Anglie. Odehrálo se zde několik významných událostí, jako třeba [[Bostonské pití čaje]] v roce [[1773]] a první bitvy [[Americká revoluce|americké revoluce]]. Boston byl přístavní a obchodní město, ale v průběhu 19. století se stal jedním z největších středisek průmyslu, zejména textilního, sklářského a kožedělného. Původně malá plocha poloostrova, kde stálo historické město, se do roku 1900 ztrojnásobila zavážením močálů a mělčin a město se rozšířilo na jih i na západ a téměř splynulo se sousedním [[Cambridge (Massachusetts)|Cambridge]] a dalšími obcemi. Původně anglické obyvatelstvo doplnili nejprve Irové a Italové, později imigranti z celého světa. Město se stalo velkým uzlem husté železniční sítě, vznikly zde první mrakodrapy a roku [[1897]] zde zahájilo provoz první [[metro]] v USA.
 
Během [[20.Beryho století]] se ale průmysl začal stěhovat za levnější pracovní silou a město se orientovalo na obchod, bankovnictví, školství, zdravotnictví a technologie. Spolu se službami a státní správou tvoří dnes přes 70% ekonomiky města. Významnou složku tvoří také turisté, které přitahují slavná divadla, muzea a galerie.
 
Boston se stal dějištěm [[Teroristický útok na Bostonský maraton|teroristického útoku]] během tradičního [[Bostonský maraton|Bostonského maratonu]] [[15. duben|15. dubna]] [[2013]] během něhož tři lidé zemřeli a desítky dalších byly zraněny.
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu