Nová Anglie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Nová Anglie na mapě USA
Typická vesnice v Nové Anglii

Nová Anglie (anglicky New England) je oblast, kterou tvoří šest států na severovýchodě USA. Spolu se Středoatlantickou oblastí tvoří severovýchod Spojených států, což je jeden ze 4 hlavních regionů Spojených států.

Mezi státy Nové Anglie patří: Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island a Connecticut. Největším městem je Boston.

Tuto oblast objevili Britové, byly zde založeny jejich první kolonie. Všechny zdejší státy se vyznačují vysokým procentem bělošského obyvatelstva, s výjimkou státu Connecticut, ležícího nedaleko města New Yorku, takže je zde pochopitelně větší různorodost obyvatelstva. Tato oblast se hodně podobá Evropě, obzvlášť Velké Británii.

Nová Anglie se vyznačuje malými farmami, roztroušenými uprostřed nízko se svažujících pahorků, zejména v oblasti Massachusetts. Divoké a rozmanité pobřeží státu Maine a šťavnaté louky rozkládající se ve státě New Hampshire, kde se pasou velká stáda skotu a ovcí, láká mnoho turistů.

Turisty zde ale také láká místní historie. Nachází se zde mapř. město Salem, proslulé honbou na údajné čarodějnice. Tímto místem se také inspiruje mnoho spisovatelů, ať už s jakoukoliv tématikou.