Synové Moghovi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Synové Moghovi
Pův. název Sons of Mogh
Číslo řada 4
díl 15
Původní TV syndikace
Premiéra 12. února 1996
Česká TV AXN
Česká prem. 4. května 2012
Tvorba
Námět Ronald D. Moore
Režie David Livingston
Obsah
Rok 2372
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Návrat na výsluní
Následující →
Kolektivní vyjednávání
Seznam dílů seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Synové Moghovi“ (v originále „Sons of Mogh“) je v pořadí patnáctá epizoda čtvrté sezóny seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Na stanici přilétá Worfův bratr Kurn, byl po událostech v epizodě Cesta válečníka vyloučen z Vysoké rady, zabavili mu lodě i půdu a ztratil svou čest. Po Worfovi chce, aby ho rituálně zavraždil.

Worf uzná argumenty svého bratra a skutečně ho zabije, jenže Jadzia a Odo vpadnou do Worfovy kajuty hned vzápětí a transportují ho na ošetřovnu, kde mu doktor Bashir zachrání život. Kurn se tedy stane členem bezpečnostního týmu na stanici Deep Space Nine, v akci se ale odmítne bránit v naději, že bude zabit a je znovu postřelen. Mezitím má Benjamin Sisko problémy s klingonskou lodí, která oficiálně u červí díry provádí cvičení. Pošle tedy na místo Defiant, který zde zachytí explozi a následně pomůže odtáhnout na stanici poškozený klingonský křižník. Podle Worfa klingoni rozmístili u červí díry miny; spolu s Kurnem se převlečou za klingonské důstojníky, transportují se na palubu a získají aktivační kódy min. Defiant jich následně několik odpálí a tím vyžene všechny klingonské lodě zpátky do své říše.

Worf nakonec přijde s jediným možným řešením: vymaže Kurnovi paměť a změní jeho vzhled. Stane se z něj Rodek, syn Noggrův, který byl přítelem Worfova otce. Při odchodu z ošetřovny se Rodek/Kurn Worfa zeptá, jestli je členem jeho rodiny, na což Worf odpoví „Já nemám rodinu“.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Episode Credits [online]. Trekcore.com [cit. 2016-05-29]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]