Hra na boha

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hra na boha
Pův. název Playing God
Číslo řada 2
díl 17
Původní TV syndikace
Premiéra 27. února 1994
Česká TV Premiéra
Česká prem. 28. dubna 1996[1]
Tvorba
Námět Jim Trombetta
Scénář Jim Trombetta
Michael Piller
Režie David Livingston
Obsah
Rok 2370
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Stínohra
Následující →
Zisk a ztráta
Seznam dílů seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hra na boha“ (v originále „Playing God“) je v pořadí sedmnáctá epizoda druhé sezóny seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Na stanici Deep Space Nine přilétá v doprovodu doktora Bashira Arjin, trillský uchazeč o spojení se symbiontem, u kterého má Jadzia zjistit jeho vhodnost pro spojení. Arjin má obavy, protože Dax je známý častým vylučováním kandidátů. Také se snaží porozumět Jadzii a seznamuje se s chodem stanice. Na té se přemnožili hraboši, které přitahuje elektromagnetická pole a ničí rozvody stanice. Jsou pozůstatkem po Cardassianech, kteří ale na jejich odstranění nemají zájem. Na jejich likvidaci pracují Kira a O'Brien, ale moc se jim to nedaří. Při výletu do Gamma kvadrantu narazí runabout s Arjinem a Jadzií do subprostorové kapsy, ze které vytrhnou neznámou látku, jež se zachytí na Bussardově kolektoru.

Látka je na stanici přesunuta do silového pole, ale stále se rozpíná, takže by se podle Jadzie měla zničit. Při podrobné analýze však zjistí, že jde o zárodek vesmíru, který obsahuje život. Mezitím se Arjin prořekne, že spojení se symbiontem se účastní na přání otce, což spolu s jeho nerozhodností a absencí cílů působí špatně na Dax, která váhá s jeho schválením. Na Siskovo doporučení Jadzia řekne Arjinovi o své minulosti a o problémech s Dax.

Na Bashirův návrh se Sisko rozhodne vrátit hmotu zpátky na své místo v Gamma kvadrantu pomocí runaboutu, který bude řídit Arjin jako nejlepší pilot na stanici. Při letu červí dírou se zhroutí silové pole zadržující hmotu, ale Arjin provede loď bezpečně shlukem verteronů a zbaví se nákladu. Arjin odlétá s doporučením od Jadzie a ta má zase radost, že není jako Curzon.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Playing God [online]. Startrek.cz [cit. 2011-09-22]. Dostupné online. 
  2. Episode Credits [online]. Trekcore.com [cit. 2011-09-22]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]