Civilní obrana (Star Trek: Stanice Deep Space Nine)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Civilní obrana
Pův. názevCivil Defense
Číslořada 3
díl 7
Původní TVsyndikace
Premiéra7. listopadu 1994
Česká TVPrima
Česká premiéra15. března 1998[1]
Tvorba
ScénářMike Krohn
RežieReza Badiyi
Prod. kód453
Obsah
Rok2371
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Opuštěný
Následující →
Meridian
Seznam dílů seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Civilní obrana (v anglickém originále Civil Defense) je v pořadí sedmá epizoda třetí sezóny seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Náčelník O'Brien, Jake a komandér Sisko při čištění pracovních prostor stanice Deep Space Nine aktivují obranný program, který vytvořil její bývalý velitel gul Dukat, aby zabránil případnému povstání bajorských dělníků. Trojice je uzavřena v prostorách na zpracování rudy, a protože počítač nepřijme jejich kapitulaci, jsou nuceni utéct před nervovým plynem zaplavujícím komoru. Program to bere jako útěk dělníků a spouští druhý stupeň ochrany: vypne komunikaci na stanici a všechny vnitřní prostory zatarasí silovými poli. Do odříznutého velína přichází Garak, který jako Cardassian může díky bezpečnostním kódům silovými poli procházet a snaží se program ukončit, ale i přes veškerou opatrnost spustí autodestrukci stanice.

Překvapivě se na stanici objevuje gul Dukat, který zachytil nouzový signál. Za zrušení autodestrukce chce od Kiry svolení k transportu svých vojáků na stanici a legalizaci jejich pobytu. Když se chce transportovat zpět na svou loď, program to vyhodnotí jako kolaboraci s nepřítelem a zablokuje přesun. Dukat samozřejmě nechce na stanici zemřít a pomůže vyřadit silová pole. Sisko tak sice nemá čas na odstavení reaktoru, ale alespoň přesměruje energetické výboje, které mají stanici zničit, do jejích štítů.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Vesmírná stanice Deep Space Nine byla v průběhu okupace Bajoru používána ke zpracování rudy, v této epizodě se jsou zobrazeny právě do tyto prostory, dříve neukázané.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Civil defense [online]. Startrek.cz [cit. 2011-10-04]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-03-05. 
  2. Episode Credits [online]. Trekcore.com [cit. 2011-10-03]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]