Meridian (Star Trek: Stanice Deep Space Nine)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Meridian
Pův. názevMeridian
Číslořada 3
díl 8
Původní TVsyndikace
Premiéra14. listopadu 1994
Česká TVPrima
Česká premiéra21. března 1998[1]
Tvorba
NámětHilary J. Bader
Evan Carlos Somers
ScénářMark Gehred-O'Connell
RežieJonathan Frakes
Prod. kód454
Obsah
Rok2371
Hvězdné datum48423.2
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Civilní obrana
Následující →
Defiant
Seznam dílů seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Meridian (v anglickém originále Meridian) je v pořadí osmá epizoda třetí sezóny seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

I přes hrozbu Dominionu pokračuje zkoumání Gamma kvadrantu. V systému Trialus narazí Defiant na gravimetrickou poruchu, ze které se po chvíli stane planeta Meridian. Ta zde byla předtím nebyla, protože je spojená s jinou dimenzí, do které se vrací na 60 pozemských let. V naší dimenzi bude pouze 12 dní a její obyvatelé pozvou posádku Defiantu na oběd. Deral, vědec zkoumající tuto planetu, se sblíží s Jadzií. Nejprve je rozhodnut planetu opustit a vrátit se s Jadzií do Alfa kvadrantu, ale nakonec převládne pocit odpovědnosti ke svým lidem. Protože ho Jadzia nechce opustit, žádá o zproštění služby na 60 let.

Pro přechod mezi dimenzemi upraví doktor Bashir Jadziinu molekulární strukturu, ale její přechod se stejně nezdaří. Navíc její přítomnost na planetě působí jako kotva a destabilizuje matrici, takže Meridianu hrozí roztrhání. O'Brien na poslední chvíli transportuje Jadzii z planety, takže není vystavena vakuu. Planeta i její obyvatelé mizí.

V druhém příběhu začne Tiron nadbíhat Kiře a protože ta jeho zájem neopětuje, chce vytvořit od Quarka za tučnou odměnu speciální osobní holoprogram. Quark se snaží různými způsoby pořídit Kiřiny holofotky, což se nedaří, a tak v zoufalém pokusu ukradne data z její složky. Odo si toho všimne a s pomocí Kiry připraví odvetu. Když Tiron vejde do slíbeného holoprogramu, čeká v něm tělo Kiry s Quarkovou hlavou. Tiron je rozezlen a slibuje Quarkovi strašlivou pomstu.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Meridian [online]. Startrek.cz [cit. 2011-10-03]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-03-05. 
  2. Episode Credits [online]. Trekcore.com [cit. 2011-10-03]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]