Neplánovaná operace

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Neplánovaná operace
Pův. názevInvasive Procedures
Číslořada 2
díl 4
Původní TVsyndikace
Premiéra17. října 1993
Česká TVPremiéra
Česká premiéra28. ledna 1996[1]
Tvorba
NámětJohn Whelpley
ScénářJohn Whelpley
Robert Hewitt Wolfe
RežieLes Landau
Prod. kód424
Obsah
Rok2370
Hvězdné datum47182.1
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Útok
Následující →
Cardassiané
Seznam dílů seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Neplánovaná operace (v anglickém originále Invasive Procedures; v původním českém překladu Invaze) je epizoda seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine. Jde o čtvrtou epizodu druhé řady třetího seriálu ze světa Star Treku.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Kvůli nebezpečnému vesmírnému jevu, plazmové bouři, je stanice Deep Space Nine evakuována a zůstává téměř bez posádky. Na stanici přiletí loď, jejíž posádka ve složení jeden Trill, dva Klingoni a žena jménem Mareel přemůže důstojníky, kteří zůstali. Trill jménem Verad se ucházel o spojení se symbiontem, ale byl odmítnut. Nyní si přijel pro symbionta Daxe. Po uvěznění Oda do přenosného kontejneru a zajetí zbytku posádky donutí Verad doktora Bashira, aby přenesl symbionta z Jadzie do jeho těla. Pro Jadzii to bude znamenat smrt během několika hodin.

Bashir přiměje jednoho z Klingonů, aby mu pomáhal při péči o Jadzii. Mezitím se komandér Sisko baví s Veradem, který má nyní vzpomínky Curzona Daxe a tedy považuje Siska za svého přítele. Snaží se přesvědčit Verada, aby dal věci do pořádku, ale je jasné, že Verad nechá Jadzii zemřít. Mezitím Mareel, která už dlouho žije s Veradem, zjistí, jak se po přijetí symbionta změnil a uvažuje, že toto spojení asi nebyl dobrý nápad. Přesto k němu zůstává loajální.

Quark, který je odpovědný za to, že se Verad a jeho posádka dostali na stanici i přes bezpečnostní opatření, předstírá nemoc, a Bashir díky tomu přemůže jednoho z Klingonů. Quark poté otevře zámek, který drží Oda v kontejneru. Jakmile Verad zjistí, co se děje, vydá se na svou loď a vezme Kiru jako rukojmí.

Když dorazí na místo, zjistí, že Odo uvolnil kotevní svorky a loď je pryč. Kira přemůže druhého Klingona, v nastalém zmatku Verad unikne a míří na runabout. Mezitím si Mareel uvědomí, že muž, kterého milovala, je pryč, a rozhodne se pomoci Siskovi. Sisko se potká s Veradem u runaboutu. Trill věří, že na něj Sisko nevystřelí, a chce utéct, ale Sisko ho se slovy „Neříkej mi Benjamine“ postřelí. Bashir poté vrátí symbionta Dax zpět Jadzii a Verad zůstane opět sám.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Invasive procedures [online]. Startrek.cz [cit. 2011-09-24]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2008-05-04. 
  2. Episode Credits [online]. Trekcore.com [cit. 2011-09-24]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]