Duet (Star Trek: Stanice Deep Space Nine)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Duet
Pův. název Duet
Číslo řada 1
díl 19
Původní TV syndikace
Premiéra 13. června 1993
Česká TV Nova
Česká prem. 21. srpna 1994[1]
Tvorba
Námět Lisa Rich
Jeanne Carrigan-Fauci
Scénář Peter Allan Fields
Režie James L. Conway
Obsah
Rok 2369
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Nebezpečný stav
Následující →
V rukou Proroků
Seznam dílů seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Duet“ (v originále „Duet“) je v pořadí devatenáctá epizoda první sezóny seriálu Star Trek: Stanice Deep Space Nine.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Kobheerijská nákladní loď žádá o povolení zakotvit u stanice Deep Space Nine, protože jeden z pasažérů potřebuje zdravotnickou pomoc kvůli syndromu zvanému Kalla-Nohra. Doktor Julian Bashir ho nezná, ale major Kira Nerys ano a ta informuje komandéra Benjamina Siska, že jediné místo, kde bylo možné syndrom získat, byl cardassijský pracovní tábor Gallitep v okamžiku důlního neštěstí. Jelikož Kira pomáhala tábor osvobodit, chce osobně pasažéra přivítat.

Při příchodu na ošetřovnu ale zjišťuje, že nejde o Bajorana, ale o Cardassiana a nechá ho zatknout jako válečného zločince. Vzápětí ale zjistí, že jeho jméno, Aamin Marritza, není na žádném seznamu válečných zločinců. Sisko nevidí důvod Marritzu dál zadržovat, ale Kira tvrdí, že už pouhá přítomnost v Gallitepu stačí. Sisko se rozhodne věc dále prošetřit. Marritza tvrdí, že nikdy nebyl na Bajoru, ale jelikož Bashir potvrdí, že skutečně má syndrom Kalla-Nohra, je zřejmé, že lže. Kira přesvědčí Siska, aby ji nechal na případu pracovat. Při výslechu Marritza tvrdí, že byl v táboře pouze úředníkem a že údajné zprávy o zvěrstvech prováděných v táboře byly jen propagandou Cardassianů, která měla v Bajoranech udržovat strach.

Zdá se tak, že Kira bude muset Marritzu nechat jít, ale nově získaná fotografie z tábora ukazuje, že Marritza je ve skutečnosti gul Darhe'el, tzv. „Řezník z Gallitepu“, velitel tábora. Vězeň to nepopírá, dokonce se chvástá, jakou měl tehdy moc. Při dalších rozhovorech se začnou objevovat drobné nesrovnalosti a nakonec se zjistí, že vězeň absolvoval plastické operace, aby vypadal jako Darhe'el. Odo zjistí, že pravý Darhe'el zemřel před pěti lety a zadržený muž je skutečně Marritza, Darhe'elův úředník.

Marritza vše přizná a označí se za zbabělce, který nezakročil proti zvěrstvům, která Darhe'el páchal na Bajoranech. Kira ho propustí s tím, že další vražda (kdyby byl jako Darhe'el popraven) není řešením. Cestou k odletu ze stanice Marritzu bodne nožem a zabije opilý Bajoran. Když chce Kira vědět proč, Bajoran odvětí, že to byl Cardassian, což jako důvod stačí. Kira odvětí, že to nestačí.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Duet [online]. Startrek.cz [cit. 2011-10-01]. Dostupné online. 
  2. Episode Credits [online]. Trekcore.com [cit. 2011-10-01]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]