Seznam vítězů mužské dvouhry na French Open

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nejmladší vítězové (dvouhra):

Nejstarší vítězové (dvouhra):

Tři a více titulů[editovat | editovat zdroj]

Tenista Počet titulů Rok
Španělsko Rafael Nadal 12x 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2017, 2018, 2019
Francie Max Decugis 8x 1903, 1904, 1907, 1908, 1909, 1912, 1913, 1914
Švédsko Björn Borg 6x 1974, 1975, 1978, 1979, 1980, 1981
Francie Henri Cochet 5x 1922, 1926, 1928, 1930, 1932
Francie Paul Aymé 4x 1897, 1898, 1899, 1900
Francie André Vacherot 4x 1894, 1895, 1896, 1901
Brazílie Gustavo Kuerten 3x 1997, 2000, 2001
Československo Ivan Lendl 3x 1984, 1986, 1987
Švédsko Mats Wilander 3x 1982, 1985, 1988
Francie Maurice Germot 3x 1905, 1906, 1910
Francie René Lacoste 3x 1925, 1927, 1929

1891–2019[editovat | editovat zdroj]

Rok Vítěz Poražený finalista Výsledek
2019 Španělsko Rafael Nadal Rakousko Dominic Thiem 6–3, 5–7, 6–1, 6–1
2018 Španělsko Rafael Nadal Rakousko Dominic Thiem 6-4, 6-3, 6-2
2017 Španělsko Rafael Nadal Švýcarsko Stan Wawrinka 6–2, 6–3, 6–1
2016 Srbsko Novak Djoković Spojené království Andy Murray 3–6, 6–1, 6–2, 6–4
2015 Švýcarsko Stan Wawrinka Srbsko Novak Djoković 4–6, 6–4, 6–3, 6–4
2014 Španělsko Rafael Nadal Srbsko Novak Djoković 3–6, 7–5, 6–2, 6–4
2013 Španělsko Rafael Nadal Španělsko David Ferrer 6-3, 6-2, 6-3
2012 Španělsko Rafael Nadal Srbsko Novak Djoković 6-4, 6-3, 2-6, 7-5
2011 Španělsko Rafael Nadal Švýcarsko Roger Federer 7-5 7-6 5-7 6-1
2010 Španělsko Rafael Nadal Švédsko Robin Söderling 6-4 6-2 6-4
2009 Švýcarsko Roger Federer Švédsko Robin Söderling 6-1 7-6 (1) 6-4
2008 Španělsko Rafael Nadal Švýcarsko Roger Federer 6-1 6-3 6-0
2007 Španělsko Rafael Nadal Švýcarsko Roger Federer 6-3 4-6 6-3 6-4
2006 Španělsko Rafael Nadal Švýcarsko Roger Federer 1-6 6-1 6-4 7-6(4)
2005 Španělsko Rafael Nadal Argentina Mariano Puerta 6-7(6) 6-3 6-1 7-5
2004 Argentina Gastón Gaudio Argentina Guillermo Coria 0-6 3-6 6-4 6-1 8-6
2003 Španělsko Juan Carlos Ferrero Nizozemsko Martin Verkerk 6-1 6-3 6-2
2002 Španělsko Albert Costa Španělsko Juan Carlos Ferrero 6-1 6-0 4-6 6-3
2001 Brazílie Gustavo Kuerten Španělsko Alex Corretja 6-7(3) 7-5 6-2 6-0
2000 Brazílie Gustavo Kuerten Švédsko Magnus Norman 6-2 6-3 2-6 7-6(6)
1999 USA Andre Agassi Ukrajina Andriej Medveděv 1-6 2-6 6-4 6-3 6-4
1998 Španělsko Carlos Moyà Španělsko Alex Corretja 6-3 7-5 6-3
1997 Brazílie Gustavo Kuerten Španělsko Sergi Bruguera 6-3 6-4 6-2
1996 Rusko Jevgenij Kafelnikov Německo Michael Stich 7-6(4) 7-5 7-6(4)
1995 Rakousko Thomas Muster USA Michael Chang 7-5 6-2 6-4
1994 Španělsko Sergi Bruguera Španělsko Alberto Berasategui 6-3 7-5 2-6 6-1
1993 Španělsko Sergi Bruguera USA Jim Courier 6-4 2-6 6-2 3-6 6-3
1992 USA Jim Courier Československo Petr Korda 7-5 6-2 6-1
1991 USA Jim Courier USA Andre Agassi 3-6 6-4 2-6 6-1 6-4
1990 Ekvádor Andrés Gómez USA Andre Agassi 6-3 2-6 6-4 6-4
1989 USA Michael Chang Švédsko Stefan Edberg 6-1 3-6 4-6 6-4 6-2
1988 Švédsko Mats Wilander Francie Henri Leconte 7-5 6-2 6-1
1987 Československo Ivan Lendl Švédsko Mats Wilander 7-5 6-2 3-6 7-6(3)
1986 Československo Ivan Lendl Švédsko Mikael Pernfors 6-3 6-2 6-4
1985 Švédsko Mats Wilander Československo Ivan Lendl 3-6 6-4 6-2 6-2
1984 Československo Ivan Lendl USA John McEnroe 3-6 2-6 6-4 7-5 7-5
1983 Francie Yannick Noah Švédsko Mats Wilander 6-2 7-5 7-6(3)
1982 Švédsko Mats Wilander Argentina Guillermo Vilas 1-6 7-6 6-0 6-4
1981 Švédsko Björn Borg Československo Ivan Lendl 6-1 4-6 6-2 3-6 6-1
1980 Švédsko Björn Borg USA Vitas Gerulaitis 6-4 6-1 6-2
1979 Švédsko Björn Borg Paraguay Víctor Pecci 6-3 6-1 6-7 6-4
1978 Švédsko Björn Borg Argentina Guillermo Vilas 6-1 6-1 6-3
1977 Argentina Guillermo Vilas USA Brian Gottfried 6-0 6-3 6-0
1976 Itálie Adriano Panatta USA Harold Solomon 6-1 6-4 4-6 7-6
1975 Švédsko Björn Borg Argentina Guillermo Vilas 6-2 6-3 6-4
1974 Švédsko Björn Borg Španělsko Manuel Orantes 2-6 6-7 6-0 6-1 6-1
1973 Rumunsko Ilie Năstase Jugoslávie Nikola Pilić 6-3 6-3 6-0
1972 Španělsko Andrés Gimeno Francie Patrick Proisy 4-6 6-3 6-1 6-1
1971 Československo Jan Kodeš Rumunsko Ilie Năstase 8-6 6-2 2-6 7-5
1970 Československo Jan Kodeš Jugoslávie Zeljko Franulovic 6-2 6-4 6-0
1969 Austrálie Rod Laver Austrálie Ken Rosewall 6-4 6-3 6-4
1968 Austrálie Ken Rosewall Austrálie Rod Laver 6-3 6-1 2-6 6-2
1967 Austrálie Roy Emerson Austrálie Tony Roche 6-1 6-4 2-6 6-2
1966 Austrálie Tony Roche Maďarsko Istvan Gulyas 6-1 6-4 7-5
1965 Austrálie Fred Stolle Austrálie Tony Roche 3-6 6-0 6-2 6-3
1964 Španělsko Manuel Santana Itálie Nicola Pietrangeli 6-3 6-1 4-6 7-5
1963 Austrálie Roy Emerson Francie Pierre Darmon 3-6 6-1 6-4 6-4
1962 Austrálie Rod Laver Austrálie Roy Emerson 3-6 2-6 6-3 9-7 6-2
1961 Španělsko Manuel Santana Itálie Nicola Pietrangeli 4-6 6-1 3-6 6-0 6-2
1960 Itálie Nicola Pietrangeli Chile Luis Ayala 3-6 6-3 6-4 4-6 6-3
1959 Itálie Nicola Pietrangeli Jihoafrická republika Ian Vermaak 3-6 6-3 6-4 6-1
1958 Austrálie Mervyn Rose Chile Luis Ayala 6-3 6-4 6-4
1957 Švédsko Sven Davidson USA Herbert Flam 6-3 6-4 6-4
1956 Austrálie Lew Hoad Švédsko Sven Davidson 6-4 8-6 6-3
1955 USA Tony Trabert Švédsko Sven Davidson 2-6 6-1 6-4 6-2
1954 USA Tony Trabert USA Art Larsen 6-4 7-5 6-1
1953 Austrálie Ken Rosewall USA Vic Seixas 6-3 6-4 1-6 6-2
1952 Egypt Jaroslav Drobný Austrálie Frank Sedgman 6-2 6-0 3-6 6-4
1951 Egypt Jaroslav Drobný Jihoafrická republika Eric Sturgess 6-3 6-3 6-3
1950 USA Budge Patty Egypt Jaroslav Drobný 6-1 6-2 3-6 5-7 7-5
1949 USA Frank Parker USA Budge Patty 6-3 1-6 6-1 6-4
1948 USA Frank Parker Československo Jaroslav Drobný 6-4 7-5 5-7 8-6
1947 Maďarsko Jozsef Asboth Jihoafrická republika Eric Sturgess 8-6 7-5 6-4
1946 Francie Marcel Bernard Československo Jaroslav Drobný 3-6 2-6 6-1 6-4 6-3
1945 Druhá světová válka
1944 Druhá světová válka
1943 Druhá světová válka
1942 Druhá světová válka
1941 Druhá světová válka
1940 Druhá světová válka
1939 USA Don McNeill USA Bobby Riggs 7-5 6-0 6-3
1938 USA Don Budge Československo Roderich Menzel 6-3 6-2 6-4
1937 Německo Henner Henkel Spojené království Henry Austin 6-1 6-4 6-3
1936 Německo Gottfried von Cramm Spojené království Fred Perry 6-0 2-6 6-2 2-6 6-0
1935 Spojené království Fred Perry Německo Gottfried von Cramm 6-3 3-6 6-1 6-3
1934 Německo Gottfried von Cramm Austrálie Jack Crawford 6-4 7-9 3-6 7-5 6-3
1933 Austrálie Jack Crawford Francie Henri Cochet 8-6 6-1 6-3
1932 Francie Henri Cochet Itálie Giorgio de Stefani 6-0 6-4 4-6 6-3
1931 Francie Jean Borotra Francie Christian Boussus 2-6 6-4 7-5 6-4
1930 Francie Henri Cochet USA Bill Tilden 3-6 8-6 6-3 6-1
1929 Francie René Lacoste Francie Jean Borotra 6-3 2-6 6-0 2-6 8-6
1928 Francie Henri Cochet Francie René Lacoste 5-7 6-3 6-1 6-3
1927 Francie René Lacoste USA Bill Tilden 6-4 4-6 5-7 6-3 11-9
1926 Francie Henri Cochet Francie René Lacoste 6-2 6-4 6-3
1925 Francie René Lacoste Francie Jean Borotra 7-5 6-1 6-4
1924 Francie Jean Borotra Francie René Lacoste 7-5 6-4 0-6 5-7 6-2
1923 Francie François Blanchy Francie Max Décugis 1-6 6-2 6-0 6-2
1922 Francie Henri Cochet Francie Jean Samazeuilh 8-6 6-3 7-5
1921 Francie Jean Samazeuilh Francie André Gobert 6-3 6-3 2-6 7-5
1920 Francie André Gobert Francie Max Décugis 6-3 3-6 1-6 6-2 6-3
1919 První světová válka
1918 První světová válka
1917 První světová válka
1916 První světová válka
1915 První světová válka
1914 Francie Max Décugis Francie Jean Samazeuilh 3-6 6-1 6-4 6-4
1913 Francie Max Décugis Francie Georges Gault
1912 Francie Max Décugis Francie André Gobert
1911 Francie André Gobert Francie Maurice Germot
1910 Francie Maurice Germot Francie François Blanchy
1909 Francie Max Décugis Francie Maurice Germot
1908 Francie Max Décugis Francie Maurice Germot
1907 Francie Max Décugis Francie Robert Wallet
1906 Francie Maurice Germot Francie Max Décugis
1905 Francie Maurice Germot Francie André Vacherot
1904 Francie Max Decugis Francie André Vacherot 6-1 9-7 6-8 6-1
1903 Francie Max Decugis Francie André Vacherot
1902 Francie Marcel Vacherot Francie Max Decugis 6-4 6-2
1901 Francie André Vacherot Francie Paul Lebreton
1900 Francie Paul Aymé Francie Alain Prévost
1899 Francie Paul Aymé Francie Paul Lebreton
1898 Francie Paul Aymé Francie Paul Lebreton
1897 Francie Paul Aymé Spojené království F. Wardan 4-6 6-4 6-2
1896 Francie André Vacherot Francie Gérard Brosselin 6-1 7-5
1895 Francie André Vacherot Francie L. Riboulet
1894 Francie André Vacherot Francie Gérard Brosselin
1893 Francie L. Riboulet Francie Jean Schopfer
1892 Francie Jean Schopfer Spojené království Fassitt
1891 Spojené království H. Briggs Francie P. Baigneres