Seznam olympijských medailistů v judu mužů (lehká váha)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Judo
na letních olympijských hrách
Judo pictogram.svg Olympic rings without rims.svg

Muži - lehká váha[editovat | editovat zdroj]

  • 68 kg (1964)
  • 70 kg (1972–1976)
  • 71 kg (1980–1992)
  • 73 kg (1996–2008)
Rok Zlatá olympijská medaileZlato Stříbrná olympijská medaileStříbro Bronzová olympijská medaileBronz
LOH 1964  Takehide Nakatani
Japonsko (JPN)
 Eric Hänni
Švýcarsko (SUI)
 Ārons Bogoļubovs
Sovětský svaz (URS)
 Oleg Stepanov
Sovětský svaz (URS)
1968 Mexico City nebylo na programu LOH
LOH 1972  Tojokazu Nomura
Japonsko (JPN)
 Antoni Zajkowski
Polsko (POL)
 Dietmar Hötger
Německá demokratická republika (GDR)
 Anatolij Novikov
Sovětský svaz (URS)
LOH 1976  Vladimir Něvzorov
Sovětský svaz (URS)
 Kodži Kuramoto
Japonsko (JPN)
 Marian Tałaj
Polsko (POL)
 Patrick Vial
Francie (FRA)
LOH 1980  Ezio Gamba
Itálie (ITA)
 Neil Adams
Velká Británie (GBR)
 Ravdangín Davádalaj
Mongolsko (MGL)
 Karl-Heinz Lehmann
Německá demokratická republika (GDR)
LOH 1984  An Pjong-kun
Jižní Korea (KOR)
 Ezio Gamba
Itálie (ITA)
 Kerrith Brown
Velká Británie (GBR)
 Luis Onmura
Brazílie (BRA)
LOH 1988  Marc Alexandre
Francie (FRA)
 Sven Loll
Německá demokratická republika (GDR)
 Mike Swain
Spojené státy americké (USA)
 Giorgi Tenadze
Sovětský svaz (URS)
LOH 1992  Tošihiko Koga
Japonsko (JPN)
 Bertalan Hajtós
Maďarsko (HUN)
 Hoon Chung
Jižní Korea (KOR)
 Oren Smadža
Izrael (ISR)
LOH 1996  Kenzó Nakamura
Japonsko (JPN)
 Kwak Dae-Sung
Jižní Korea (KOR)
 Christophe Gagliano
Francie (FRA)
 Jimmy Pedro
Spojené státy americké (USA)
LOH 2000  Giuseppe Maddaloni
Itálie (ITA)
 Tiago Camilo
Brazílie (BRA)
 Anatolij Larjukov
Bělorusko (BLR)
 Vsevolod Zeljonyj
Lotyšsko (LAT)
LOH 2004  I Won-hui
Jižní Korea (KOR)
 Vitalij Makarov
Rusko (RUS)
 Leandro Guilheiro
Brazílie (BRA)
 Jimmy Pedro
Spojené státy americké (USA)
LOH 2008  Elnur Məmmədli
Ázerbájdžán (AZE)
 Wang Ki-čchun
Jižní Korea (KOR)
 Rasul Bokijev
Tádžikistán (TJK)
 Leandro Guilheiro
Brazílie (BRA)
LOH 2012  Mansur Isajev
Rusko (RUS)
 Riki Nakaja
Japonsko (JPN)
 Sajndžargalyn Ňam-Očir
Mongolsko (MGL)
 Ugo Legrand
Francie (FRA)
LOH 2016  Šóhei Óno
Japonsko (JPN)
 Rustam Orudžov
Ázerbájdžán (AZE)
 Laša Šavdatuašvili
Gruzie (GEO)
 Dirk Van Tichelt
Belgie (BEL)