Rusko na Letních olympijských hrách 2004

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Rusko na Letních olympijských hrách 2004
Vlajka olympijské výpravy
Vlajka olympijské výpravy
IOC kód: RUS
Zlatá Stříbrná Bronzová Celkem
27 27 38 92
NOV: Ruský olympijský výbor
Účastníci: 446 celkem (244 mužů a 202 žen)
ve 29 sportech
Vlajkonoš: Alexandr Popov

Rusko na Letních olympijských hrách 2004 v Athénách reprezentovalo 446 sportovců, z toho 244 mužů a 202 žen. Nejmladším účastníkem byla Julia Koltunová (15 let, 105 dní), nejstarší pak Sergej Alifirenko (45 let, 213 dní) . Reprezentanti vybojovali 92 medailí, z toho 27 zlatých, 27 stříbrných a 38 bronzových.

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Medaile Jméno Sport Disciplína
Zlatá medaile Zlato Jurij Borzakovskij Piktogram atletiky Atletika Muži běh na 800 m
Zlatá medaile Zlato Jelena Isinbajevová Piktogram atletiky Atletika Ženy skok o tyči
Zlatá medaile Zlato Olga Kuzenkovová Piktogram atletiky Atletika Ženy hod kladivem
Zlatá medaile Zlato Taťána Lebeděvová Piktogram atletiky Atletika Ženy skok do dálky
Zlatá medaile Zlato Natalja Sadovová Piktogram atletiky Atletika Ženy hod diskem
Zlatá medaile Zlato Jelena Slesarenková Piktogram atletiky Atletika Ženy skok vysoký
Zlatá medaile Zlato Tiščenko, AlexejAlexej Tiščenko Piktogram boxu Box Muži pérová váha do 57 kg
Zlatá medaile Zlato Gajdarbekov, GajdarbekGajdarbek Gajdarbekov Piktogram boxu Box Muži váha střední do 75 kg
Zlatá medaile Zlato Povětkin, AlexandrAlexandr Povětkin Piktogram boxu Box Muži váha supertěžká nad 91 kg
Zlatá medaile Zlato Michail Ignaťjev Cycling (road) pictogram.svg Cyklistika Muži bodovací závod
Zlatá medaile Zlato Sljusarevová, OlgaOlga Sljusarevová Cycling (road) pictogram.svg Cyklistika Ženy bodovací závod
Zlatá medaile Zlato Aznavurjanová, KarinaKarina Aznavurjanová
Jermakova, OxanaOxana Jermakova
Logunova, TaťjanaTaťjana Logunova
Sivkova, AnnaAnna Sivkova
Piktogram šermu Šerm Družstvo žen kord
Zlatá medaile Zlato Kabajevová, AlinaAlina Kabajevová Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg Moderní gymnastika Ženy víceboj - jednotlivci
Zlatá medaile Zlato Belugina, OlesjaOlesja Belugina
Glackich, OlgaOlga Glackich
Kurbakova, TaťjanaTaťjana Kurbakova
Lavrovová, NataljaNatalja Lavrovová
Murzina, JelenaJelena Murzina
Posevina, JelenaJelena Posevina
Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg Moderní gymnastika Družstvo žen
Zlatá medaile Zlato Moisejev, AndrejAndrej Moisejev Piktogram moderního pětiboje Moderní pětiboj Muži
Zlatá medaile Zlato Fedorovcev, SergejSergej Fedorovcev
Kravcov, IgorIgor Kravcov
Spiněv, NikolajNikolaj Spiněv
Svirin, AlexejAlexej Svirin
Piktogram veslování Veslování Muži párová čtyřka
Zlatá medaile Zlato Alipov, AlexejAlexej Alipov Piktogram střelby Sportovní střelba Muži trap
Zlatá medaile Zlato Něstrujev, MichailMichail Něstrujev Piktogram střelby Sportovní střelba Muži 50 m libovolná pistole
Zlatá medaile Zlato Ljubov Galkina Piktogram střelby Sportovní střelba Ženy 50 m libovolná malorážka 3×20 ran
Zlatá medaile Zlato Anastasija Davydovová
Anastasija Jermakova
Piktogram synchronizovaného plavání Synchronizované plavání Ženy dvojice
Zlatá medaile Zlato Jelena Azarova
Olga Brusnikina
Anastasija Davydovová
Anastasija Jermakova
Elvira Chasjanova
Marija Kiseljova
Olga Novokščenova
Anna Šorina
Piktogram synchronizovaného plavání Synchronizované plavání Družstvo žen
Zlatá medaile Zlato Berestov, DmitrijDmitrij Berestov Piktogram vzpírání Vzpirání Muži 105 kg
Zlatá medaile Zlato Mavlet Batyrov Piktogram zápasu Zápas Muži - volný styl do 55 kg
Zlatá medaile Zlato Buvajsar Sajtijev Piktogram zápasu Zápas Muži freestyle 74 kg
Zlatá medaile Zlato Chadžimurat Gacalov Piktogram zápasu Zápas Muži - volný styl do 96 kg
Zlatá medaile Zlato Alexej Mišin Piktogram zápasu Zápas Muži - řecko-římský do 84 kg
Zlatá medaile Zlato Chasan Barojev Piktogram zápasu Zápas Muži - řecko-římský do 120 kg
Stříbrná medaile Stříbro Děnis Nižegorodov Piktogram atletiky Atletika Muži chůze na 50 km
Stříbrná medaile Stříbro Světlana Feofanovová Piktogram atletiky Atletika Ženy skok o tyči
Stříbrná medaile Stříbro Olimpiada Ivanovová Piktogram atletiky Atletika Ženy chůze na 20 km
Stříbrná medaile Stříbro Irina Simaginová Piktogram atletiky Atletika Ženy skok do dálky
Stříbrná medaile Stříbro Taťjana Tomašovová Piktogram atletiky Atletika Ženy běh na 1 500 m
Stříbrná medaile Stříbro Olga Fjodorovová
Irina Chabarovová
Larisa Kruglovová
Julia Tabakovová
Piktogram atletiky Atletika Ženy štafeta 4 x 100 m
Stříbrná medaile Stříbro Olesja Krasnomovecová
Natalia Nazarovová
Olesja Zykinová
Natalja Anťuchová
Taťjana Firovová (rozběh)
Natalja Ivanovová (rozběh)
Piktogram atletiky Atletika Ženy štafeta 4 x 400 m
Stříbrná medaile Stříbro Kostoglod, AlexandrAlexandr Kostoglod
Kovaljov, AlexandrAlexandr Kovaljov
Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanoistika Muži C-2 1000 m
Stříbrná medaile Stříbro Vjačeslav Jekimov Cycling (road) pictogram.svg Cyklistika Muži časovka jednotlivců
Stříbrná medaile Stříbro Abasova, TamillaTamilla Abasova Cycling (road) pictogram.svg Cyklistika Ženy sprint
Stříbrná medaile Stříbro Věra Iljinová
Julija Pachalinová
Piktogram skoků do vody Skoky do vody Ženy synchronizované skoky z prkna 3 m
Stříbrná medaile Stříbro Natalja Gončarovová
Julija Koltunovová
Piktogram skoků do vody Skoky do vody Ženy synchronizované skoky z věže 10 m
Stříbrná medaile Stříbro Chorkinová, SvětlanaSvětlana Chorkinová Gymnastics (artistic) pictogram.svg Sportovní gymnastika Ženy víceboj - jednotlivci
Stříbrná medaile Stříbro Čaščina, IrinaIrina Čaščina Gymnastics (rhythmic) pictogram.svg Moderní gymnastika Ženy víceboj - jednotlivci
Stříbrná medaile Stříbro Moskalenko, AlexandrAlexandr Moskalenko Gymnastics (artistic) pictogram.svg Skoky na trampolíně Muži
Stříbrná medaile Stříbro Makarov, VitalijVitalij Makarov Piktogram juda Judo Muži 73 kg
Stříbrná medaile Stříbro Tmenov, TamerlanTamerlan Tmenov Piktogram juda Judo Muži +100 kg
Stříbrná medaile Stříbro Blinov, AlexandrAlexandr Blinov Piktogram střelby Sportovní střelba Muži 10 m průběžný cíl
Stříbrná medaile Stříbro Něstrujev, MichailMichail Něstrujev Piktogram střelby Sportovní střelba Muži 10 m vzduchová pistole
Stříbrná medaile Stříbro Poljakov, SergejSergej Poljakov Piktogram střelby Sportovní střelba Muži 25 m rychlopalná pistole
Stříbrná medaile Stříbro Ljubov Galkina Piktogram střelby Sportovní střelba Ženy 10 m vzduchová puška
Stříbrná medaile Stříbro Komarova, StanislavaStanislava Komarova Piktogram plavání Plavání Ženy 200 m znak
Stříbrná medaile Stříbro Jevgenija Artamonova
Olga Čukanova
Jekaterina Gamova
Alexandra Korukovecová
Olga Nikolajeva
Jelena Plotnikova
Natalja Safronova
Ljubov Sokolova
Marina Šešenina
Irina Tebenichina
Jelizaveta Tiščenko
Jelena Ťurina
Volleyball (indoor) pictogram.svg Volejbal turnaj žen
Stříbrná medaile Stříbro Akkajev, ChadžimuradChadžimurad Akkajev Piktogram vzpírání Vzpirání Muži 94 kg
Stříbrná medaile Stříbro Zabolotnaja, NataljaNatalja Zabolotnaja Piktogram vzpírání Vzpirání Ženy 75 kg
Stříbrná medaile Stříbro Guzel Maňurova Piktogram zápasu Zápas Ženy - volný styl do 72 kg
Stříbrná medaile Stříbro Gejdar Mamedalijev Piktogram zápasu Zápas Muži - řecko-římský do 55 kg
Bronzová medaile Bronz Daniil Burkeňa Piktogram atletiky Atletika Muži trojskok
Bronzová medaile Bronz Sergej Makarov Piktogram atletiky Atletika Muži hod oštěpem
Bronzová medaile Bronz Alexej Vojevodin Piktogram atletiky Atletika Muži chůze na 50 km
Bronzová medaile Bronz Natalja Anťuchová Piktogram atletiky Atletika Ženy běh na 400 m
Bronzová medaile Bronz Taťjana Kotovová Piktogram atletiky Atletika Ženy skok do dálky
Bronzová medaile Bronz Světlana Kriveljovová Piktogram atletiky Atletika Ženy hod kouli
Bronzová medaile Bronz Taťána Lebeděvová Piktogram atletiky Atletika Ženy trojskok
Bronzová medaile Bronz Anna Archipova
Olga Artěšina
Jelena Baranova
Diana Gustilina
Marija Kalmykova
Jelena Karpova
Ilona Korstinová
Irina Osipova
Oxana Rachmatulina
Taťjana Ščogoleva
Marija Stěpanova
Natalja Vodopjanova
Piktogram basketbalu Basketbal Turnaj žen
Bronzová medaile Bronz Kazakov, SergejSergej Kazakov Piktogram boxu Box Muži váha lehká muší do 49 kg
Bronzová medaile Bronz Chračov, MuratMurat Chračov Piktogram boxu Box Muži lehká váha do 60 kg
Bronzová medaile Bronz Saitov, OlegOleg Saitov Piktogram boxu Box Muži váha lehká střední do 69 kg
Bronzová medaile Bronz Opalev, MaximMaxim Opalev Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanoistika Muži C-1 500 m
Bronzová medaile Bronz Kostoglod, AlexandrAlexandr Kostoglod
Kovaljov, AlexandrAlexandr Kovaljov
Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanoistika Muži C-2 500 m
Bronzová medaile Bronz Sljusarevová, OlgaOlga Sljusarevová Cycling (road) pictogram.svg Cyklistika Ženy silniční závod jednotlivců
Bronzová medaile Bronz Dmitrij Sautin Piktogram skoků do vody Skoky do vody Muži prkno 3 m
Bronzová medaile Bronz Julija Pachalinová Piktogram skoků do vody Skoky do vody Ženy prkno 3 m
Bronzová medaile Bronz Kolobkov, PavelPavel Kolobkov Piktogram šermu Šerm Muži kord
Bronzová medaile Bronz Ganějev, RenalRenal Ganějev
Jurij Molčan
Ruslan Nasibulin
Vjačeslav Pozdňakov
Piktogram šermu Šerm Družstvo mužů fleret
Bronzová medaile Bronz Šarikov, SergejSergej Šarikov
Alexej Ďjačenko
Stanislav Pozdňakov
Alexej Jakimenko
Piktogram šermu Šerm Družstvo mužů šavle
Bronzová medaile Bronz Anna Pavlovová Gymnastics (artistic) pictogram.svg Sportovní gymnastika Ženy přeskok
Bronzová medaile Bronz Ježova, LjudmilaLjudmila Ježova
Chorkinová, SvětlanaSvětlana Chorkinová
Marija Krjučkova
Anna Pavlovová
Jelena Zamolodčikova
Natalja Ziganšina
Gymnastics (artistic) pictogram.svg Sportovní gymnastika Družstvo žen
Bronzová medaile Bronz Pavel Baškin
Michail Čipurin
Alexandr Gorbatikov
Vjačeslav Gorpišin
Vitalij Ivanov
Eduard Kokšarov
Alexej Kostygov
Děnis Krivošlykov
Vasilij Kudinov
Oleg Kulešov
Andrej Lavrov
Sergej Pogorelov
Alexej Rastvorcev
Dmitrij Torgovanov
Alexandr Tučkin
Piktogram házené Házená Turnaj mužů
Bronzová medaile Bronz Nosov, DmitrijDmitrij Nosov Piktogram juda Judo Muži 81 kg
Bronzová medaile Bronz Taov, ChasanbiChasanbi Taov Piktogram juda Judo Muži 90 kg
Bronzová medaile Bronz Donguzašviliová, TeaTea Donguzašviliová Piktogram juda Judo Ženy +78 kg
Bronzová medaile Bronz Alifirenko, SergejSergej Alifirenko Piktogram střelby Sportovní střelba Muži 25 m rychlopalná pistole
Bronzová medaile Bronz Isakov, VladimirVladimir Isakov Piktogram střelby Sportovní střelba Muži 10 m vzduchová pistole
Bronzová medaile Bronz Lykin, DimitrijDimitrij Lykin Piktogram střelby Sportovní střelba Muži 10 m průběžný cíl
Bronzová medaile Bronz Pavel Abramov
Sergej Baranov
Stanislav Dinějkin
Andrej Jegorčev
Alexej Kazakov
Vadim Chamutckich
Taras Chtěj
Alexandr Kosarev
Alexej Kulešov
Sergej Teťuchin
Konstantin Ušakov
Alexej Verbov
Ikona  volejbalu Volejbal turnaj mužů
Bronzová medaile Bronz Roman Balašov
Alexandr Fjodorov
Sergej Garbuzov
Dmitrij Gorškov
Nikolaj Kozlov
Nikolaj Maximov
Andrej Rekečinskij
Dmitrij Stratan
Revaz Čomachidze
Alexandr Jeryšov
Vitalij Jurčik
Marat Zakirov
Irek Zinnurov
Olympic pictogram Water polo.png Vodní pólo Turnaj mužů
Bronzová medaile Bronz Perepečonov, OlegOleg Perepečonov Piktogram vzpírání Vzpirání Muži 77 kg
Bronzová medaile Bronz Ťukin, EduardEduard Ťukin Piktogram vzpírání Vzpirání Muži 94 kg
Bronzová medaile Bronz Pisarevskij, GlebGleb Pisarevskij Piktogram vzpírání Vzpirání Muži 105 kg
Bronzová medaile Bronz Kasajeva, ZaremaZarema Kasajeva Piktogram vzpírání Vzpirání Ženy 69 kg
Bronzová medaile Bronz Popova, ValentinaValentina Popova Piktogram vzpírání Vzpirání Ženy 75 kg
Bronzová medaile Bronz Machač Murtazalijev Piktogram zápasu Zápas Muži - volný styl do 66 kg
Bronzová medaile Bronz Sadžid Sadžidov Piktogram zápasu Zápas Muži - volný styl do 84 kg
Bronzová medaile Bronz Varteres Samurgašev Piktogram zápasu Zápas Muži - řecko-římský do 74 kg

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]