Sportovní střelba na Letních olympijských hrách 2004

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Sportovní střelba
na Letních olympijských hrách 2004
Shooting pictogram.svgOlympic rings.svg
Základní údaje
PořadatelMezinárodní federace sportovní střelby
Mezinárodní olympijský výbor
DějištěMarkopoulo Olympic Shooting Centre
Datum9. srpna - 17. srpna 2004
Soutěže17 (10 muži, 7 ženy)
Startující390 z 103 zemí
Soutěže
10 m vzduchová pistole muži ženy
25 m rychlopalná pistole muži
50 m malorážka 60 ran vleže muži
10 m vzduchová puška muži ženy
50 m malorážka polohový muži ženy
50 m pistole muži
25 m pistole ženy
Trap muži ženy
Double trap muži ženy
Skeet muži ženy

<< 2000 seznam medailistů
seznam medailistek
2008 >>

Střelecké soutěže na Olympijských hrách v Athénach 2004 se konaly od 9. srpna do 17. srpna. Při střelbě na Letních olympijských hrách 2004 se zúčastnilo 390 závodníků ze 103 zemí v 17 disciplínách (10 muži a 7 ženy). Soutěž se konala v olympijském střeleckém centru Markopoulo Olympic Shooting Centre, které se nachází na východě řecké oblasti Attiky.

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Kategorie Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
10 m vzduchová pistole  Wang Yifu
Čína (CHN)
 Mikhail Nestruyev
Rusko (RUS)
 Vladimir Isakov
Rusko (RUS)
25 m rychlopalná pistole  Ralf Schumann
Německo (GER)
 Sergei Poliakov
Rusko (RUS)
 Sergej Alifirenko
Rusko (RUS)
50 m pistole  Mikhail Nestruyev
Rusko (RUS)
 Čin Čong-o
Jižní Korea (KOR)
 Kim Jong-su
Severní Korea (PRK)
10 m vzduchová puška  Zhu Qinan
Čína (CHN)
 Li Jie
Čína (CHN)
 Jozef Gönci
Slovensko (SVK)
50 m malorážka vleže  Matthew Emmons
Spojené státy americké (USA)
 Christian Lusch
Německo (GER)
 Sergei Martynov
Bělorusko (BLR)
Puška na 50m (3 pozice)  Jia Zhanbo
Čína (CHN)
 Michael Anti
Spojené státy americké (USA)
 Christian Planer
Rakousko (AUT)
Trap  Alexey Alipov
Rusko (RUS)
 Giovanni Pellielo
Itálie (ITA)
 Adam Vella
Austrálie (AUS)
Double trap  Ahmed Al Maktoum
Spojené arabské emiráty (UAE)
 Rajyavardhan Singh Rathore
Indie (IND)
 Wang Zheng
Čína (CHN)
Skeet  Andrea Benelli
Itálie (ITA)
 Marko Kemppainen
Finsko (FIN)
 Juan Miguel Rodríguez
Kuba (CUB)
10 metrů běžící cíl  Manfred Kurzer
Německo (GER)
 Aleksandr Blinov
Rusko (RUS)
 Dimitri Lykin
Rusko (RUS)

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Kategorie Zlatá olympijská medaile Zlato Stříbrná olympijská medaile Stříbro Bronzová olympijská medaile Bronz
10 m vzduchová pistole  Olena Kostevych
Ukrajina (UKR)
 Jasna Šekarićová
Srbsko a Černá Hora (SCG)
 Mariya Grozdeva
Bulharsko (BUL)
25 m pistole  Mariya Grozdeva
Bulharsko (BUL)
 Lenka Hyková
Česko (CZE)
 Irada Ashumova
Ázerbájdžán (AZE)
10 m vzduchová puška  Du Li
Čína (CHN)
 Ljubov Galkina
Rusko (RUS)
 Kateřina Kůrková
Česko (CZE)
Puška na 50 m (3 pozice)  Ljubov Galkina
Rusko (RUS)
 Valentina Turisini
Itálie (ITA)
 Wang Chengyi
Čína (CHN)
Trap  Suzanne Balogh
Austrálie (AUS)
 María Quintanal
Španělsko (ESP)
 Lee Bo-na
Jižní Korea (KOR)
Double trap  Kim Rhodeová
Spojené státy americké (USA)
 Lee Bo-na
Jižní Korea (KOR)
 Gao E
Čína (CHN)
Skeet  Diána Igaly
Maďarsko (HUN)
 Wei Ning
Čína (CHN)
 Zemfira Meftahatdinova
Ázerbájdžán (AZE)


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]