Kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale 2008

From Wikipedie
Jump to navigation Jump to search

Kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 probíhala od září 2006 do listopadu 2007. Zúčastnilo se jí 50 fotbalových reprezentací, které byly rozděleny do sedmi skupin po sedmi, resp. osmi týmech. Z každé skupiny postoupily dvě země, abecedně to byly Česko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Španělsko, Švédsko a Turecko; Rakousko a Švýcarsko měly účast na závěrečném turnaji zajištěnou jako pořádající země.

Skupina A[edit | edit source]

Podrobnější informace naleznete v článku Kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 – skupina A.

Zápasy[edit | edit source]

Země Arménie Ázerbájdžán Belgie Finsko Kazachstán Polsko Portugalsko Srbsko
Arménie Arménie zruš.1 0:1 0:0 0:1 1:0 1:1 0:0
Ázerbájdžán Ázerbájdžán zruš.1 0:1 1:0 1:1 1:3 0:2 1:6
Belgie Belgie 3:1 3:0 0:0 0:0 0:1 1:2 3:2
Finsko Finsko 1:0 2:1 2:0 2:1 0:0 1:1 0:2
Kazachstán Kazachstán 1:2 1:1 2:2 0:2 0:1 1:2 2:1
Polsko Polsko 1:0 5:0 2:0 1:3 3:1 2:1 1:1
Portugalsko Portugalsko 1:0 3:0 4:0 0:0 3:0 2:2 1:1
Srbsko Srbsko 3:0 1:0 1:0 0:0 1:0 2:2 1:1

Tabulka[edit | edit source]

Poř. Země Z V R P VG OG B
1. Polsko Polsko 14 8 4 2 24 12 28
2. Portugalsko Portugalsko 14 7 6 1 24 10 27
3. Srbsko Srbsko 14 6 6 2 22 11 24
4. Finsko Finsko 14 6 6 2 13 7 24
5. Belgie Belgie 14 5 3 6 14 16 18
6. Kazachstán Kazachstán 14 2 4 8 11 21 10
7. Arménie Arménie 121 2 3 7 4 13 9
8. Ázerbájdžán Ázerbájdžán 121 1 2 9 6 28 5

1 Arménie a Ázerbájdžán mají pouze 12 odehraných zápasů, oba jejich vzájemné zápasy byly rozhodnutím UEFA zrušeny a za zrušené zápasy nebyly přiděleny žádné body.[1]

Skupina B[edit | edit source]

Podrobnější informace naleznete v článku Kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 – skupina B.

Zápasy[edit | edit source]

Země Faerské ostrovy Francie Gruzie Itálie Litva Skotsko Ukrajina
Faerské ostrovy Faerské ostrovy 0:6 0:6 1:2 0:1 0:2 0:2
Francie Francie 5:0 1:0 3:1 2:0 0:1 2:0
Gruzie Gruzie 3:1 0:3 1:3 0:1 2:0 1:1
Itálie Itálie 3:1 0:0 2:0 1:1 2:0 2:0
Litva Litva 2:1 0:1 1:0 0:2 1:2 0:1
Skotsko Skotsko 6:0 1:0 2:1 0:2 3:1 3:1
Ukrajina Ukrajina 5:0 2:2 3:2 1:2 1:0 2:0

Tabulka[edit | edit source]

Poř. Země Z V R P VG OG B
1. Itálie Itálie 12 9 2 1 22 9 29
2. Francie Francie 12 8 2 2 25 5 26
3. Skotsko Skotsko 12 8 0 4 21 12 24
4. Ukrajina Ukrajina 12 5 2 5 18 16 17
5. Litva Litva 12 5 1 6 11 13 16
6. Gruzie Gruzie 12 3 1 8 16 19 10
7. Faerské ostrovy Faerské ostrovy 12 0 0 12 4 43 0

Skupina C[edit | edit source]

Podrobnější informace naleznete v článku Kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 – skupina C.

Zápasy[edit | edit source]

Země Bosna a Hercegovina Maďarsko Malta Moldavsko Norsko Řecko Turecko
Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 1:3 1:0 0:1 0:2 0:4 3:2
Maďarsko Maďarsko 1:0 2:0 2:0 1:4 1:2 0:1
Malta Malta 2:5 2:1 2:3 1:4 0:1 2:2
Moldavsko Moldavsko 2:2 3:0 1:1 0:1 0:1 1:1
Norsko Norsko 1:2 4:0 4:0 2:0 2:2 1:2
Řecko Řecko 3:2 2:0 5:0 2:1 1:0 1:4
Turecko Turecko 1:0 3:0 2:0 5:0 2:2 0:1

Tabulka[edit | edit source]

Poř. Země Z V R P VG OG B
1. Řecko Řecko 12 10 1 1 25 10 31
2. Turecko Turecko 12 7 3 2 25 11 24
3. Norsko Norsko 12 7 2 3 27 11 23
4. Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 12 4 1 7 16 22 13
5. Moldavsko Moldavsko 12 3 3 6 12 19 12
6. Maďarsko Maďarsko 12 4 0 8 11 22 12
7. Malta Malta 12 1 2 9 10 31 5

Skupina D[edit | edit source]

Podrobnější informace naleznete v článku Kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 – skupina D.

Zápasy[edit | edit source]

Země Česko Irsko Kypr Německo San Marino Slovensko Wales
Česko Česko 1:0 1:0 1:2 7:0 3:1 2:1
Irsko Irsko 1:1 1:1 0:0 5:0 1:0 1:0
Kypr Kypr 0:2 5:2 1:1 3:0 1:3 3:1
Německo Německo 0:3 1:0 4:0 6:0 2:1 0:0
San Marino San Marino 0:3 1:2 0:1 0:13 0:5 1:2
Slovensko Slovensko 0:3 2:2 6:1 1:4 7:0 2:5
Wales Wales 0:0 2:2 3:1 0:2 3:0 1:5

Tabulka[edit | edit source]

Poř. Země Z V R P VG OG B
1. Česko Česko 12 9 2 1 27 5 29
2. Německo Německo 12 8 3 1 35 7 27
3. Irsko Irsko 12 4 5 3 17 14 17
4. Slovensko Slovensko 12 5 1 6 33 23 16
5. Wales Wales 12 4 3 5 18 19 15
6. Kypr Kypr 12 4 2 6 17 24 14
7. San Marino San Marino 12 0 0 12 2 57 0

Skupina E[edit | edit source]

Podrobnější informace naleznete v článku Kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 – skupina E.

Zápasy[edit | edit source]

Země Anglie Andorra Estonsko Chorvatsko Izrael Makedonie Rusko
Anglie Anglie 5:0 3:0 2:3 3:0 0:0 3:0
Andorra Andorra 0:3 0:2 0:6 0:2 0:3 0:1
Estonsko Estonsko 0:3 2:1 0:1 0:1 0:1 0:2
Chorvatsko Chorvatsko 2:0 7:0 2:0 1:0 2:1 0:0
Izrael Izrael 0:0 4:1 4:0 3:4 1:0 2:1
Makedonie Makedonie 0:1 3:0 1:1 2:0 1:2 0:2
Rusko Rusko 2:1 4:0 2:0 0:0 1:1 3:0

Tabulka[edit | edit source]

Poř. Země Z V R P VG OG B
1. Chorvatsko Chorvatsko 12 9 2 1 28 8 29
2. Rusko Rusko 12 7 3 2 18 7 24
3. Anglie Anglie 12 7 2 3 24 7 23
4. Izrael Izrael 12 7 2 3 20 12 23
5. Makedonie Makedonie 12 4 2 6 12 12 14
6. Estonsko Estonsko 12 2 1 9 5 21 7
7. Andorra Andorra 12 0 0 12 2 42 0

Skupina F[edit | edit source]

Podrobnější informace naleznete v článku Kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 – skupina F.

Zápasy[edit | edit source]

Země Dánsko Island Lichtenštejnsko Lotyšsko Severní Irsko Španělsko Švédsko
Dánsko Dánsko 3:0 4:0 3:1 0:0 1:3 0:32
Island Island 0:2 1:1 2:4 2:1 1:1 1:2
Lichtenštejnsko Lichtenštejnsko 0:4 3:0 1:0 1:4 0:2 0:3
Lotyšsko Lotyšsko 0:2 4:0 4:1 1:0 0:2 0:1
Severní Irsko Severní Irsko 2:1 0:3 3:1 1:0 3:2 2:1
Španělsko Španělsko 2:1 1:0 4:0 2:0 1:0 3:0
Švédsko Švédsko 0:0 5:0 3:1 2:1 1:1 2:0

Tabulka[edit | edit source]

Poř. Země Z V R P VG OG B
1. Španělsko Španělsko 12 9 1 2 23 8 28
2. Švédsko Švédsko 12 8 2 2 23 9 26
3. Severní Irsko Severní Irsko 12 6 2 4 17 14 20
4. Dánsko Dánsko 12 6 2 4 21 11 20
5. Lotyšsko Lotyšsko 12 4 0 8 15 17 12
6. Island Island 12 2 2 8 10 27 8
7. Lichtenštejnsko Lichtenštejnsko 12 2 1 9 9 32 7

2 Kontumace za napadení rozhodčího fanouškem.

Skupina G[edit | edit source]

Podrobnější informace naleznete v článku Kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 – skupina G.

Zápasy[edit | edit source]

Země Albánie Bělorusko Bulharsko Lucembursko Nizozemsko Rumunsko Slovinsko
Albánie Albánie 2:4 1:1 2:0 0:1 0:2 0:0
Bělorusko Bělorusko 2:2 0:2 0:1 2:1 1:3 4:2
Bulharsko Bulharsko 0:0 2:1 3:0 1:1 1:0 3:0
Lucembursko Lucembursko 0:3 1:2 0:1 0:1 0:2 0:3
Nizozemsko Nizozemsko 2:1 3:0 2:0 1:0 0:0 2:0
Rumunsko Rumunsko 6:1 3:1 2:2 3:0 1:0 2:0
Slovinsko Slovinsko 0:0 1:0 0:2 2:0 0:1 1:2

Tabulka[edit | edit source]

Poř. Země Z V R P VG OG B
1. Rumunsko Rumunsko 12 9 2 1 26 7 29
2. Nizozemsko Nizozemsko 12 8 2 2 15 5 26
3. Bulharsko Bulharsko 12 7 4 1 18 7 25
4. Bělorusko Bělorusko 12 4 1 7 17 23 13
5. Albánie Albánie 12 2 5 5 12 18 11
6. Slovinsko Slovinsko 12 3 2 7 9 16 11
7. Lucembursko Lucembursko 12 1 0 11 2 23 3

Reference[edit | edit source]