FIFA 08

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
FIFA 08
VývojářEA Vancouver
VydavatelEA Sports
Herní sérieFIFA
PlatformyNintendo DS
Wii
Xbox 360
PlayStation 3
Microsoft Windows
PlayStation Portable
PlayStation 2
Datum vydání27. září 2007
Žánrfotbalová videohra
Herní módyvideohra pro více hráčů
videohra pro jednoho hráče
KlasifikacePEGI 3 a více
ESRB 6 a více
Posloupnost
FIFA 07 FIFA 09
Některá data mohou pocházet z datové položky.

FIFA 08 je dalším pokračováním série počítačových her vytvořených firmou Electronic Arts resp. její divizí EA Sports. Jde o fotbalovou simulaci, patřící do kategorie sportovních her. V České republice vychází od roku 2007 v plné české lokalizaci s českým komentářem, o který se postarali profesionální fotbaloví komentátoři Jaromír Bosák a Petr Svěcený. V anglické verzi komentují zápasy Clive Tyldesley (Martin Tyler na PS3 a Xbox 360) a Andy Gray.

Herní módy[editovat | editovat zdroj]

Kromě přímého hraní jednotlivých zápasů v režimu přátelských zápasů hra umožňuje tzv. Manager mode, kde si hráč vybere mužstvo a jako jeho trenér a manažer v jedné osobě ho provede přes všechny zápasy sezóny, zahraje si evropské poháry a může si nakupovat hráče z jiných klubů.

Další možností je hrát samostatně pohárové soutěže všech dostupných zemí, nebo si vytvořit turnaj vlastní.

Jako motivace slouží hráči bonusové body, které získává postupným dosahování "challenge", tedy výzev jako například vyhrané turnaje, šňůra vítězství v řadě, otočení zápasu v posledních minutách atd. Za tyto body si hráč může nakoupit různá vylepšení, nebo odemknout bonusové možnosti hry, jako jsou nové sady dresů, míče, stadiony atp.

Herní mód trénink slouží pro nováčky k naučení ovládání a pro zkušené k nacvičování efektivních zakončení nebo složitějších herních kombinací.

Hra více hráčů (multiplayer)[editovat | editovat zdroj]

Podporována je i hra více hráčů. Ta je realizována buď na jednom počítači, kdy jde hrát 1 na 1 nebo až v šesti lidech. Předpokladem je ovšem dostatek herních ovladačů. Hra přes internet je v síti EASO dostupná každému s legální kopií hry. Ostatní hráči mohou využít přímého připojení přes IP počítače druhého hráče.

Ligy a týmy[editovat | editovat zdroj]

FIFA 08 obsahuje 621 licencovaných týmů, 43 národních týmů, 30 lig a více než 15 000 licencovaných hráčů.

Ligy[editovat | editovat zdroj]

Národní týmy[editovat | editovat zdroj]

Soundtrack[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]