Diskuse s wikipedistou:Hankamamut

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Gampe (diskuse) 10. 7. 2019, 05:50 (CEST)

Článek Národní památníky ve Spojených státech amerických[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Národní památníky ve Spojených státech amerických. Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit, nebo strojově přeložený text, který vyžaduje důkladnou jazykovou korekturu. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda neupravené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Národní památníky ve Spojených státech amerických. Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. --MrJaroslavik (diskuse) 21. 7. 2019, 05:59 (CEST)

Dobry den, nevim, jestli se koukam na stejny clanek, ale ten, ktery vidim ja, je cely v cestine. V anglictine jsou jen mistni jmena. Klikla jsem na link zmineny vyse. Mel by to byt ten samy clanek jako zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedista:Hankamamut/Narodni_pamatniky_Spojenych_statu. Muzete byt konkretnejsi a popsat mista v textu, ktera by mela byt prelozena? Dik. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Hankamamut (diskuse)

@Hankamamut: Dobrý den, už to je v pořádku, měl jsem na mysli překlepy, které už byly opraveny. + bych vás poprosil o podepisování na diskusních stránkách, díky. S pozdravem —— MrJaroslavik (diskuse) 22. 7. 2019, 01:04 (CEST)

Tagy na konci článků u kategorií[editovat zdroj]

Dobrý den, mohu se zeptat, proč používáte na konci článků u kategorií tag <nowiki>... </nowiki>? Toto nezařadí článek do kategorie, ale pouze je vloží do textu jako prostý text. Děkuji, s pozdravem —— MrJaroslavik (diskuse) 23. 7. 2019, 07:09 (CEST)ki>

Zdravím, značky jsem vložil kolegyni do článku na pískoviště, aby se neobjevoval zařazený v kategoriích. Asi značky zkopírovala s textem do hl. jmenného prostoru.--RomanM82 (diskuse) 23. 7. 2019, 08:28 (CEST)
Presne tak. Casti jenoho zdrojaku kopiruju do druheho. Presneji, infobox sablonu a pak sekci Reference, samozrejme modifikovane. Takze jestli je treba jeste neco napravit, tak dejte prosim vedet.--Hankamamut (diskuse) 23. 7. 2019, 22:15 (CEST)
@Hankamamut: Jo takhle :). Kouknul jsem za vámi založené články a nic k nápravě nevidím :). Mimochodem, moc pěkné články, s pozdravem —— MrJaroslavik (diskuse) 23. 7. 2019, 22:33 (CEST)

Dik, to je od vas hezky. Dat to vsechno do kopy je narocnejsi, nez jsem si myslela. --Hankamamut (diskuse) 23. 7. 2019, 23:05 (CEST)

@RomanM82 Dobry den, FYI tak jsem si ověřila, že wiki závorky se mi vloží do překladu automaticky, když používám kontextový překlad. Musím je pokaždé vymazat. --Hankamamut (diskuse) 25. 7. 2019, 02:32 (CEST)

Pamětní háj Lyndona Bainese Johnsona na řece Potomac[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji vám za článek Pamětní háj Lyndona Bainese Johnsona na řece Potomac a i za ostatní články, které jste vytvořila. Má to ale pár nedostatků. Správně překládáte článek na svém pískovišti, ale je potřeba napřed na tom pískovišti ten článek upravit. Odstranit anglické šablony, nebo použít české. Dát si pozor na strojový překlad ( např. Druhou část tvoří travnatá louka, která je klidným útočištěm pro reflexi.) Když chcete pokračovat v práci na článku, který je již v hlavním prostoru, dejte si tam šablonu {{Pracuje se}}. Stránky vytvořené překladem musí mít šablonu {{Překlad}}. Závěrečné sekce dle našich pravidel a né podle anglické wiki. A ještě co vám ušetří práci. Když bude článek na pískovišti hotov, nemusíte kopírovat zdrojový kód, ale můžete přesunout (přejmenovat) článek na požadovaný název. (klikni na další, dále klikni na přesunout a do vytvořeného rámečku napište požadovaný název). Děkuji za vaše editace a těším se na další vaše články. --Podroužek (diskuse) 24. 7. 2019, 07:53 (CEST)

Dik za rady. Ja mam vlastne dost dotazu, ktere se vztahuji k prekladani, protoze je to dost piplani, nemyslim vlastni preklad, ale zaverecne upravy. Taky vidim, ze zdroj, ktery ulozim z prekladoveho rozhrani primo na hlavni stranku vypada trosku jinak nez ten, ktery se mi ulozi na wikipedista:<jmeno clanku>. Tim nemyslim vlastni preklad, ale odkaz na wiki commoms, sablonu s infoxem, odkazy. Je tady nejake skupina, ktera se muze podelit o zkusenosti s prekladanim? Nebo se mam ptat zde? \\\\Dik.
Napriklad tento clanek jsem prelozila v prekladovem rozhrani (PR), a protoze je ulozeni stranky prekladu defaultne nasmerovane na hlavni stranku a ja to zapomnela zmenit, tak tam clanek taky skoncil. Takze jsem pak musela upravovat hlavni stranku, protoze nektere odkazy byly na anglickou wiki (nedaji se vzdycky v (PR) zrusit).
Zpetna vazba na (PR):
 1. Podle me by se preklad mel implicitne ukladat jinam nez na hlavni stranku.
 2. A to, ze se odkazy nedaji v PR zrusit (JEN za urcite situace) je divne, ale to muze byt moje nesikovnonost. Ja vim, ze slovo s odkazem muzu zrusit a pak znova napsat, ale to zdrzuje.\\\ Hezky den.-- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Hankamamut (diskuse)
Závěrečné úpravy jsou piplání u všech článků. Odkaz na commons, infobox, a ostatní odkazy, jsou na pískovišti jiné proto, že tahají informace z Wikidat podle názvu článku. Když se pískoviště jmenuje jinak než hlavní článek, (což je logické) tak se tyto šablony nemohou zobrazovat na pískovišti správně. To není chyba, to je tak správně. Neznám žádnou skupinu wikipedistů, kteří by se kolem nástroje Překlad shromažďovaly a vyměňovaly zkušenosti. Ptát se můžete zde na vaší diskusi. Budu odpovídat přímo já. Můžete se ptát i na stránce Potřebuji pomoc. Tak jak jste učinilu u dotazu na klávesnici. Odpovídat budou i ostatní wikipedisté.
V překladovém rozhraní můžu lehce změnit wikiodkazy. To že upravujete hlavní stránku nevadí. Stačí si tam vložit šablonu {{pracuje se}} a můžete klidně pracovat.
 1. To že je nastaveno překládání implicitně na stejný název článku, jde změnit. Klikněte na ikonu ozubeného kola a změnite ukládání pod vaše uživatelské stránky. Změníte to i pro příští překlady.
 2. Nevím jak to myslíte já je v PR mohu zrušit, nebo změnit. Možná používáte jiný nástroj Překlad.
Používejte tlačítko podpis Signature icon april 2018.png zde na diskusi. Používáte jiné vlnovky. Ještě nějaké otázky ? --Podroužek (diskuse) 25. 7. 2019, 00:38 (CEST)

Cs název[editovat zdroj]

Dobrý den, přesunul jsem na Památník veteránům korejské války, pokud budete mít lepší nápad /nejlépe samozřejmě se zdrojem/ přesuneme tam. Díky za pochopení--Horst (diskuse) 24. 7. 2019, 15:19 (CEST)

Mezijazykové odkazy[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Vaše články na Wikipedii. Chci Vás dále poprosit o přidávání tzv. „interwiki“ neboli mezijazykových odkazů. Jde o propojení mezi články o stejném předmětu na různých jazykových verzích Wikipedie. Zobrazují se vlevo pod panelem nástrojů.

K upravení mezijazykových odkazů

Přidání odkazu přes Wikidata je poměrně jednoduché:

 1. Najděte identický článek v anglické, německé, francouzské, slovenské nebo jiné jazykové verzi Wikipedie.
 2. V levém sloupci pod seznamem interwiki v českém článku klikněte na „Upravit odkazy“. Vložte kód jazyka (angličtina má en, němčina de, francouzština fr, slovenština sk atp.)
 3. Vložte název cizojazyčného článku. Klikněte vpravo dole na odkaz „[Propojit se stránkou]“.
 4. V případě, že existuje již více cizojazyčných verzí, budete vyzváni k potvrzení.

Věřím, že si postup brzy osvojíte a Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Narazíte-li na překážku, neváhejte se zeptat zde nebo na stránce Potřebuji pomoc. S pozdravem --Kacir 25. 7. 2019, 02:53 (CEST)

Přesměrování po přesunu

Pokud přesouváte obsah z pískoviště do článku, nenechávejte prosím funkční přesměrování na článek z jmenného prostoru Wikipedista. Díky.--Kacir 25. 7. 2019, 02:53 (CEST)

Dobry den, zrovna jsem to dneska zkousela a nevymyslela. Tady je priklad originalni stranky, kterou jsem prelozila. Languages/cestina mne nabizi prekladani, ne zlinkovani. Jak dal? Dik.--Hankamamut (diskuse) 25. 7. 2019, 03:15 (CEST)

Mezijazyk.png
Rád bych pomohl, ale nevím co myslíte tím " nabízí překládaní, ne zlinkování" ?--Podroužek (diskuse) 25. 7. 2019, 03:23 (CEST)
Je to dobře popsané výše, uvedu stručně:
 1. Propojit odkazy lze až po založení článku na české Wikipedii.
 2. U Roger Williams National Memorial kliknete na [Edit links] v liště -> dostanete se na stránku Wikidat, viz zde
 3. Kliknete na [editovat] a nabídně se vám volná položka dole v seznamu, vložíte "č" -> našeptávač doplní "čeština" a do políčka článku vložíte "Národní památník Rogera Williamse", kliknete na [zveřejnit]
 4. V úvodu stránky Wikadat editujete tzv. štítek, kde do češtiny doplníte "Národní památník Rogera Williamse". Při přebírání z Wikidat např. do infoboxů článků se v nich bude zobrazovat tento český název s odkazem na článek o památníku.--Kacir 25. 7. 2019, 03:34 (CEST)

Pokud už nebudete podstránky typu Wikipedista:Hankamamut/Národní památník Thaddeuse Kosciuszka využívat, můžete je nechat smazat vložením šablony {{Smazat}} do úvodu.--Kacir 25. 7. 2019, 03:37 (CEST)

@Kacir - nez se ke mne dostal vas posledni prispevek, tak jsem propojila ceskou stranku ( uz existovala) pomoci Sekce V jinych jazycich - pridala jsem jazyk enwiki a jmeno anglickeho clanku. To je spatne?--Hankamamut (diskuse) 25. 7. 2019, 03:44 (CEST)
@Kacir - znova si procitam puvodni instrukce, co me vykolejilo, byla " vlevém sloupci pod seznamem interwiki". To jsem hledala a nenasla :)Co je seznam interwiki? Dik.
Udělala jste to správně. Já vidím, že jste přidala český odkaz na článek. Ještě můžete přidat stejný český název do úvodu stránky Wikidat jako "štítek".
"Seznam interwiki" = seznam mezijazykových odkazů, tj. v levém sloupci sekce V jiných jazycích:
Cebuano
Deutsch
English
Polski
Pokud budete chtít, aby oslovený wikipedista dostal echo, že se na něj obracíte, pak použijte šablonu {{re|Kacir}}.--Kacir 25. 7. 2019, 03:59 (CEST)
@Kacir: Diky za vsechny rady. Stitek je anglicky label, ze? Kdyz se podivam na https://www.wikidata.org/wiki/Q2408350, tak v te stitkove sekci polozka s cestinou neni. A ano, sloupec s jazyky jsem rozbalila. Edit mi neumozni pridat novou polozku. Cesky nazev clanku vidim jen v sekci v pravem hornim rohu s nazvem Wikipedia. Kam dal? Dik!--Hankamamut (diskuse) 25. 7. 2019, 05:41 (CEST)
Můj názor je, že na Wikidatech v té horním štítkové sekci nevidíte český název proto že nemáte nastavenou češtinu. Podle fotky co jste sem vložila máte celou wikipedii v angličtině. Proto program neví že upřednostňujete češtinu. Na wikidatech úplně v horním řádku vedle vašeho přihlašovacího jména klikněte na english. Můžete si nastavit češtinu pro celou wiki v nastavení. --Podroužek (diskuse) 25. 7. 2019, 07:19 (CEST)

Dik, nastaveni cestiny na wikidatech pomohlo.--Hankamamut (diskuse) 25. 7. 2019, 21:01 (CEST)

National Fallen Firefighters Memorial[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji Vám za Vaše příspěvky. Pokud přebíráte překladem text z cizojazyčné verze Wikipedie, je pro dodržení licence přebíraného textu bezpodmínečně nutné, abyste použil(a) šablonu {{Překlad}} pro umožnění dohledání autorů původního textu. Jinak dochází k porušení jejich autorských práv. Děkuji za pochopení. --Patriccck (diskuse) 29. 7. 2019, 21:06 (CEST)

@Patriccck:Ahoj, pro info, u článků vytvořených skrz překladové rozhraní se o to stará robot. --Martin Urbanec (diskuse) 29. 7. 2019, 21:45 (CEST)

Jestli tou poznamkou vyse myslite, ze se ta reference vklada pri prekladu sama, tak ne . Aspon pro me ne. Ja ji vzdycky doplnim v editoru.--Hankamamut (diskuse) 29. 7. 2019, 21:53 (CEST)

Ne při překladu, po jeho zveřejnění. Jednou denně nově takto vzniklé články prochází robot a šablonu doplňuje. --Martin Urbanec (diskuse) 29. 7. 2019, 22:40 (CEST)

Přesměrování na článek[editovat zdroj]

Dobrý den, nenechávejte prosím funkční přesměrování z pískoviště na články ([1]). Taková se mezi jmennými prostory nevedou. Pokud pískoviště dále nevyužijete, dejte jej smazat via šablonu {{Smazat}}. Díky.--Kacir 2. 8. 2019, 01:54 (CEST)

Jen technická k článku: pozor na nefunkční kategorie (odkomentovat), obrázky nepatří do Odkazů (pokud na ně není místo v textu, pak vložit do galerie pod text), commonscat nevyplňovat lokálně (přetáhne si název z Wikidat).--Kacir 2. 8. 2019, 02:14 (CEST)

Rozumim. Otazka ke Kategoriim. Ty mam tedy doplnit sama podle nejakeho podobneho clanku? Dik.

Jasně, nejlépe lze kategorie doplňovat podle prokliku na kategorie ve stejném článku např. v anglické, německé, francouzské verzi. Pokud v cs neexistují, pak zvážit jejich založení. Základem je „opsání“ kategorií z podobného článku na české verzi. Platí také WP:OVERCAT, tj. článek by neměl být kategorizován v kategoriích nad sebou (např. v Neoklasicistní stavby v USA i Neoklasicistní stavby ). Výjimkou jsou hlavní články kategorií, které se obvykle jmenují stejně jako kategorie.--Kacir 2. 8. 2019, 03:04 (CEST)

Mazání podstránek jako reliktů po přesunu a zbytečných přesměrování[editovat zdroj]

Dobrý den, pokud nic nenamítáte, budu mazat podstránky typu Wikipedista:Hankamamut/Památník Antonína Dvořáka (Sychrov) jako relikty po přesunu a zbytečná přesměrování.
Nezapomínejte prosím v článcích odkomentovávat kategorie; do obrázků v textu se nevkládají pixely natvrdo (120x120px), ale může se využít "upright" (např. |upright=1.3), viz příklad. Díky.--Kacir 9. 8. 2019, 02:26 (CEST)

Zdravim,
mazání je OK. Pixely se autokopírují při překladu. Můžu editovat, ale je to vždy alt =upright? odkomentovávat kategorie - co se tím myslí? :--Hankamamut (diskuse) 9. 8. 2019, 03:29 (CEST)
Co znamená odkomentovávat? To znamená tu část úpravy kolegy Kacíře, kdy z okolí seznamu kategorií, do nichž je článek zařazen, odebral <nowiki> a </nowiki>. Pokud je článek připravován na vlastním pískovišti (vlastní podstránce), pak tam to zakomentování patří. Jakmile je ale přesunut mezi standardní články, pak musí zakomentování pryč, aby se článek zařadil do zvolených kategorií. --Jan Polák (diskuse) 9. 8. 2019, 03:55 (CEST)
Kolegu ještě doplním s tím uprightem. V obrázcích pixely z anglické verze mažte (120px). Normální kód pro obrázky je
 • [[Soubor:Název.jpg|náhled|Popisek]], anglicky [[File:Název.jpg|thumb|Popisek]]
Základní zarovnání je vpravo. Pokud chcete zarovnat vlevo, vložíte [[Soubor:Název.jpg|náhled|vlevo|Popisek]].
Pokud chcete upravit velikost, vložte [[Soubor:Název.jpg|náhled|upright|Popisek]], a to buď jen "upright", nebo s hodnotou "upright=1.2", "upright=2.5", "upright=0.7" atd.
V horní editační liště máte přímo tlačítko pro tvorbu obrázků, kam můžete vložit název souboru.
--Kacir 9. 8. 2019, 04:07 (CEST)

Muzeum Bedřicha Smetany (Jabkenice) – překlad článku[editovat zdroj]

Zdravím, pokud je článek překladem z jiné jazykové verze, je třeba ten přeložený článek obohatit o šablonu {{Překlad}}. --Jan Polák (diskuse) 9. 8. 2019, 03:55 (CEST)

Kolegyně tvoří hesla pomocí nástroje, takže jednou za den š:Překlad vkládá bot, viz sekce výše. Samozřejmě ručnímu vložení taky nic nebrání.--Kacir 9. 8. 2019, 04:10 (CEST)
@Kacir: Děkuji za upřesnění a doplnění. --Jan Polák (diskuse) 9. 8. 2019, 04:52 (CEST)
Pískoviště

Takže jsem je promazal a jen upozorňuji, že vyjma dvou základních pískovišť (Pískoviště, Pískoviště2) nyní máte dvě další:

k nimž jsem nedohledal články.--Kacir 9. 8. 2019, 05:44 (CEST)

To souhlasi--Hankamamut (diskuse) 9. 8. 2019, 06:48 (CEST)
@Kacir: je to od vas hezky, ze jste to smaznul, ale nebylo by lepsi opravit funkci "Presunout", ktera funguje jako "copy" a ne jako "move"? Nebo aspon zmenit text "Presunout" na text "Zkopirovat", aby to nematlo?--Hankamamut (diskuse) 9. 8. 2019, 06:58 (CEST)
Ne ne, je to tak dobře. Článek, funkcí přesunout, přesouváte. Na původním názvu nezůstane žádný text. Název původní stránky zůstává bez textu a protože název stránky již nepoužijete, smaže se. --Podroužek (diskuse) 9. 8. 2019, 07:27 (CEST)
Já to ještě doplním. Funkce přesunout automaticky na původním názvu vytvoří přesměrování na novou stránku, což je v přesouvacím formuláři uvedeno (Původní název se stane přesměrováním na nový název). Správce pak může vzniklé přesměrování smazat. --Martin Urbanec (diskuse) 9. 8. 2019, 13:29 (CEST)

Dik ze vysvetleni. Ja samozrejme nechci generovat dalsi praci jinym, ale ani sobe. Takze budu ukladat preklad rovnou na hlavni stranku a uvidim, jak to bude prijato.--Hankamamut (diskuse) 9. 8. 2019, 17:00 (CEST)

Klidně pokračujte jako dosud. Ideální by bylo, pokud byste pak do opuštěného pískoviště – po založení článku – vložila šablonu {{Smazat}}.--Kacir 10. 8. 2019, 00:08 (CEST)

Pivnice v Praze[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Pivnice v Praze. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Jvs 9. 8. 2019, 19:51 (CEST)

Ja vim, to bylo videt uz v originalu, ze tomu clanku lecos chybi,ale bylo to na seznamu clanku, ktere je treba prelozit, tak jsem to prelozila. Ja na tom clanku v zadnem pripade nelpim. Seznam, ze ktereho jsem si ho vybrala, je zde https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedie:Cizojazy%C4%8Dn%C3%A9_%C4%8Dl%C3%A1nky_o_%C4%8Cesku_bez_%C4%8Desk%C3%A9ho_interwiki. Bohuzel Pivnice neni jediny clanek na tomto seznamu, ktery nesplnuje wiki standardy--Hankamamut (diskuse) 9. 8. 2019, 21:14 (CEST).

Tenisové turnaje[editovat zdroj]

Dobrý den, prosím zvažte rychlé zakládání článků tenisových turnajů nízké kvality. Wikipedie má jednotný styl.
Nedostatky na příkladu ITS Cup 2014:

Vznik článku stojí čas a namísto kvantity by měla být preferována kvalita. Založená hesla jsou na hraně nutnosti urgentní úpravy. Zdraví.--Kacir 12. 8. 2019, 02:38 (CEST)

Jíška[editovat zdroj]

Touto editací jste přidala obsah dvakrát, mrkněte na to, nevím, na které místo jste to zamýšlela. Protože jde o překlad z anglické Wikipedie, je kvůli autorským právům potřeba do referencí přidat vyplněnou šablonu {{Překlad}}. Dále by bylo vhodné zapracovat na formátu – nějak se Vám do textu dostaly dvojité mezery, mezery okolo závorek apod. Díky za pochopení. — Gumruch (disk.) 13. 8. 2019, 02:19 (CEST)

přellad[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji Vám za Vaše příspěvky. Pokud přebíráte překladem text z cizojazyčné verze Wikipedie, je pro dodržení licence přebíraného textu bezpodmínečně nutné, abyste použil(a) šablonu {{Překlad}} pro umožnění dohledání autorů původního textu. Jinak dochází k porušení jejich autorských práv. Děkuji za pochopení.OJJ, Diskuse 13. 8. 2019, 06:13 (CEST)

Pauza[editovat zdroj]

Jak vidím, kolegyně, nějak jste se v editování wikipedie odmlčela. Doufám, že vás neodradily některé kritické připomínky – služebně starší wikipedisté bohužel občas trochu zapomínají, že i oni někdy začínali a taky třeba semtam udělali chybu. Každopádně je opravdu lepší příliš nespěchat a raději si po sobě článek trochu zkontrolovat, než se vrhnete na založení dalšího.--Hnetubud (diskuse) 21. 8. 2019, 23:20 (CEST Neodradily.Jsem mimo.hmm nevidím na mobilu ,jak přidat podpis.hankamamut.

Nováček[editovat zdroj]